• Главная
  • Чи бідніші вінничани за киян, одеситів та харків’ян?
17:30, 1 июня 2012 г.

Чи бідніші вінничани за киян, одеситів та харків’ян?

31 травня агентство “GfK Ukraine” оприлюднило результати дослідження міст України з населенням понад 100 тис жителів за рівнем доходів їх мешканців.

Зокрема, з’ясовано, що середній рівень доходів в Одесі становить – 1747 грн. на місяць; в Києві – 1745 грн. на місяць; в Харкові – 1726 грн. Це – найбільше в Україні. А найризикованішими з точки зору інвестицій, тобто з найменш стабільним зростанням доходів визнано Павлоград, Єнакієве, Лисичанськ, Дніпродзержинськ, Алчевськ, Нікополь, Краматорськ, Кривий Ріг, Макіївка і Маріуполь.

Промислові міста Східної України взагалі названо найнестабільнішими у зростанні доходів.
За даними дослідження, у 2009-2011 роках вище середнього зростав добробут в невеликих містах.  У той час як в містах-мільйонниках зростання доходів було нижче середнього по Україні (9,2% щорічно).
Вінниця у дослідженні компанії не згадується. Втім, судячи з інформації обласного управління статистики, загалом населення Вінницької області минулого року отримало понад 38 мільйонів гривень доходів. На одну людину припадає 18 679,9 гривень за рік, або в середньому 1556 гривень за місяць. Це – загалом по області, по Вінниці цей показник може бути вищим, оскільки середня заробітна плата тут склала 2292 гривні (у тій же Одесі – 2503 грн). Тож, принаймні, офіційно, ми не такі вже й бідні.

- Порівнювати рівень доходів населення промислового Сходу і аграрного Заходу чи Центру взагалі не зовсім вдячна справа, – каже заступник Вінницького міського голови Валерій Коровій. – Доходи від роботи на заводі і в селі – зовсім інші речі. Принаймні, одні, на відміну від інших, можна більш-менш точно порахувати.

Тим не менш, подивитися на нехай і досить загальну і приблизну картину благополуччя жителів того чи іншого регіону у порівнянні з іншим не завадить. Головне, не робити з цього висновків, як із середньої температури пацієнтів по лікарні.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...