Вінничан переведуть на «цифру». Дорого (ВІДЕО)

До першого липня соціально незахищені версти населення можуть подати заявку на безкоштовне отримання адаптерів звичайного сигналу в цифровий. Іншим, щоб дивитись в «цифрі», доведеться заплатити за відповідний пристрій 560-600 гривень

Операція «Цифра». Україна слідом за Європою почала переходити на цифрове телемовлення. Поки що повільно. Незважаючи на те, що сьогодні багато українських телеканалів на повну «віщають» у «цифрі», бачать в ній же – далеко не всі. 
Пришвидшитись процес оцифровування телепростору має уже в 2015 році. За задумами влади, тоді дивитися телевізор за допомогою звичайної антени стане просто неможливо.

Дорого і сердито
Щоб сприймати телевізійний сигнал у «цифрі», телевізор повинен мати вбудований пристрій спеціального стандарту. А за відсутності такої технічної можливості доведеться докуповувати спеціальний пристрій – ресивер, або... новий телевізор. 
Але навіть якщо ви купили телевізор у цьому році, це не завжди означає доступ до цифри. 
Більшість телевізорів у будинках вінничан сьогодні мають вбудований ресивер стандарту DVB-T. Саме телевізори з такими пристроями закуповували мережі побутової техніки, починаючи з 2008 року. Але в 2011 році Нацрада з питань телерадіомовлення замінює стандарт DVB-T на DVB-T2.
Тобто сприймати цифру з 2015 року зможуть телевізори з ресиверами стандарту DVB-T2. 
Такі телевізори уже є сьогодні в продажу. От тільки коштують на кілька тисяч дорожче, ніж їх аналоги з ресиверами іншого стандарту: в середньому від 6,5 до 15 тисяч гривень, в залежності від діагоналі LCD-пристрою. 
Інший спосіб дивитись у «цифрі» – купівля спеціальної приставки, адаптера, телетюнера до існуючого телевізора. Називати їх можна по-різному, але суть від цього не змінюється – це спеціальний перехідний пристрій між телевізором та антеною, який і дозволяє телевізору «бачити» «цифру». 
Така приставка коштує в середньому від 560 гривень. 
Крім того, за словами провайдерів, декому доведеться ще й поміняти телевізійну антену, а це ще близько 200 гривень. 
Крім того, якщо телевізор «не першої свіжості», скоріш за все, доведеться купити новий. 
- Насправді, тут важко судити, але, дійсно, покоління телевізорів певного типу можуть бути несумісними з цими адаптерами, - каже представник Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик. - З іншого боку – ці пристрої не є технічно складними. Це адаптер – перетворювач сигналу між телевізором та антеною.

Пільговикам – безкоштовно
Законодавством передбачається, що пільгові категорії населення зможуть отримати телетюнери безкоштовно. Але при умові подачі відповідної заявки до управління соцзахисту населення за місцем проживання. Причому, щоб потрапити у список, заявку потрібно оформити до першого липня. Тобто часу фактично залишається зовсім нічого. 
За словами Вадима Мазурика, право безкоштовно отримати адаптери мають близько 60 тисяч жителів Вінницької області. Але сьогодні подало заявку близько 16 тисяч. 
Виникає питання, якщо чиновники знають пільговиків «в обличчя» – чому б процес отримання приставок не зробити автоматичним? Експерти кажуть, що обов’язковість подання заявок прописана законодавством. Причому не відомо, чи буде подовжено граничний термін подачі заявок у випадку низької активності населення.

Спірна якість
Можливість дивитися цифрове телебачення теоретично є у вінничан з грудня 2011 року. 
На території Вінницької області розміщено чотири мультифлекси у п’яти точках. Але сьогодні все ще залишається чимало технічних проблем. 
За словами телепровайдерів, «цифра» «ловиться» не в усіх районах області. 
Серед районів, де в «цифрі» «не бачать» - половина Крижополя, Козятина, Гайсина, частина Могилева-Подільського і Мурованих Курилівців. 
- Цьому є технічні пояснення, пов’язані зі звичайними законами фізики, - каже Володимир Мазурик. – Наприклад, ми в свій час пропонували зробити як базовий центр не Деребчин, а Могилів-Подільський. Але за час, що залишився, потрібно зробити все, щоб підвищити якість охоплення «цифрою». Адже сьогодні навіть у Козятині, який знаходиться у зоні впевненого прийому, половина міста не може приймати цифровий сигнал. Зі схожими проблемами ми свого часу стикались по аналоговому мовленні. Тоді ставили ретранслятори, які виконують функцію передавачів. Як буде з «цифрою» – сьогодні ніхто не знає. 
Можливо, через це телепровайдери поки що не спішать відмовлятись від аналогових пакетів. За словами начальника юридичного відділу компанії «Еверест» Сергія Ольштинського, незважаючи на наявність цифрового пакету, аналогове телебачення на даний момент є одним із пріоритетних напрямів компанії.

Інші варіанти
Експерти телеринку кажуть, що у зв’язку з доволі високою вартістю ресиверів виникає питання, хто купуватиме такі приставки. Вони припускають, що люди можуть переключитись на супутникове телебачення. Сьогодні «тарілки» для прийому каналів через супутник можна знайти і за 100 доларів. 
До речі, вартість тих же ресиверів у Росії складає всього близько 1000 рублів (близько 250 гривень).

Хто має право отримати телетюнери безкоштовно
- інваліди I та II групи (у тому числі інваліди війни цих груп), а також інваліди війни III групи;
- особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
- особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
- особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011 - 2012 рр.

Для того, щоб отримати обладнання для підключення до цифрового телебачення, потрібно до 1 липня 2012 року надіслати або подати особисто відповідну заяву в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому до заяви необхідно додати такі документи:
- інвалідам I та II групи - копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;
- інвалідам війни III групи - копію медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності і копію посвідчення інваліда війни;
- особам, які виховують дитину-інваліда - копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
204 просмотра в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В помещении КП «Винницакартсервис» очереди льготников не уменьшаются. Люди с рассвета продолжают занимать очередь, чтобы сдать документы для получения «Муниципальной карточки винничанина», которая позволит с 1 октября бесплатно ездить в общественном транспорте. По словам директора коммунального предприятия Елены Бабиной, льготникам не обязательно спешить с тем, чтобы побыстрей подать заявку и занимать очередь за несколько часов до официального открытия офи...
Общество
В начале марта в городе было зарегистрировано петицию, автор которой предлагала обязать владельцев животных убирать за питомцами. Обращение собрало необходимое количество подписей и было рассмотрено городским советом. Отныне в Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за четвероногими."У нас во дворе довольно часто гуляют с собаками. И последствия особенно видно весной, когда растает снег. Даже в песочницах на детских площадках они е...
Общество
В Виннице из Киевского моста забрали на реставрацию фигурку гуся. К вынужденной меры скульпторы обратились после повреждения ее вандалами, сообщает Vежа.По словам автора украшения, скульптора Владимира Овраха, гусю отломали лапу и согнули фигуру так, что она мешала людям проходить по тротуару. Поймать вандалов не удалось, потому что на этом участке нет камер видеонаблюдения.В Муниципальной полиции Винницы сообщили, что в мэрии решено установить на Киевском...
Общество
В Виннице 500 нацгвардийцев воинских частей 3008 и 3028 прошлись праздничным маршем по центру Винницы. Их сопровождал военный оркестр к площади им. Василия Стуса. Торжества посвятили пятой годовщине со дня создания Национальной гвардии. Прохожие мгновенно фиксировали событие на телефоны. Пассажиры общественного транспорта выглядывали из окон и также снимали на планшеты и смартфоны. В марше приняли участие многие женщины-военные. В последние годы их количес...
Происшествия
Сразу три автомобиля попали сегодня в ДТП на улице К.Василенка в Виннице. Авария произошла вблизи городской налоговой инспекции около 14 часов. Фото с места события очевидцы опубликовали в соцсетях.Как сообщили в пресс-службе патрульной полиции Винницкой области, столкнулись «Шевроле», «Ауди» и грузовой JAC. «Водитель« Ауди »ехал по улице К.Василенка, не придерживался безопасной дистанции и допустил столкновение с« Шевроле », который по инерции въехал в JA...
Общество
В эти выходные, винничане присоединились к Всеукраинской акции «Чистые водоемы - экологически здоровая страна», цель которой - очистка от мусора и бытовых отходов берегов водоемов.В Виннице мероприятие состоялось в районе «Бригантины» и на Вишенском озере. К участию в уборке организаторы приглашали всех неравнодушных, желающих помочь в проведении данного мероприятия.Рыбоохранный патруль Винницкой области совместно с активистами, работниками коммунальных пр...
Общество
Департамент социальной и молодежной политики Винницкой ОГА принял на работу первого сотрудника с инвалидностью. Главной специалисткой отдела электронного документооборота управления стала Ольга Скульская. Это первый случай в Винницкой области, когда государственным служащим стал человек на коляске.- Мы сделали департамент доступным для людей с инвалидностью не только архитектурно. Недавно в конкурсе на замещение вакантной должности главного специалиста отд...
Культура
Винничанка Надежда Щербань, которая имеет звание обладательницы самой большой натуральной груди в Украине, на днях снялась в новом телесериале.«Недавно ко мне обратились представители сериала. Спросили, не против ли я стать героиней одной из серий. Они меня нашли в социальных сетях. Я была не против попробовать себя в новом амплуа. Когда согласилась, меня попросили снять на мобильный телефон одну из сцен. Как поняла, на эту роль было еще несколько претенде...
Происшествия
23 марта в Бершади водитель иномарки сбил пешехода. От полученных повреждений 49-летний потерпевший погиб на месте происшествия.Около девяти часов вечера на ул. И. Зборовского 25-летний житель города Бершадь совершил наезд на мужчину, который, предварительно, внезапно выбежал на проезжую часть дороги. Повреждения полученные пострадавшим оказались несовместимыми с жизнью.Погибшим оказался 49-летний житель с. Яланец.Полицией начато уголовное производство по...
Новости по теме
Винницкие пенсионеры продолжают штурмовать «Винницакартсервис»
В Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за своими питомцами (Видео)
В Виннице на Киевском мосту вандалы сломали фигуру гуся: ее восстанавливают в мастерской (фото)
Произвели фурор: В Виннице с размахом отметили пятую годовщину создания Нацгвардии (фото, видео)
800 мешков мусора: в Винницкой области провели акцию "Чистые водоемы" (Фото)
На Винниччине впервые госслужащим стал человек на коляске (фото)
В Виннице исчез 49-летний мужчина (фото)
В Виннице 45-й завод отремонтирует для армии более 50 автомобилей (Видео)
Стиральный порошок или что-то хуже? Как экологи объясняют пену на реке Южный Буг в Виннице (фото, видео)
В Nextbike сообщили, почему прокат велосипедов в Виннице начинают с недельным опозданием