Вінничан переведуть на «цифру». Дорого (ВІДЕО)

До першого липня соціально незахищені версти населення можуть подати заявку на безкоштовне отримання адаптерів звичайного сигналу в цифровий. Іншим, щоб дивитись в «цифрі», доведеться заплатити за відповідний пристрій 560-600 гривень

Операція «Цифра». Україна слідом за Європою почала переходити на цифрове телемовлення. Поки що повільно. Незважаючи на те, що сьогодні багато українських телеканалів на повну «віщають» у «цифрі», бачать в ній же – далеко не всі. 
Пришвидшитись процес оцифровування телепростору має уже в 2015 році. За задумами влади, тоді дивитися телевізор за допомогою звичайної антени стане просто неможливо.

Дорого і сердито
Щоб сприймати телевізійний сигнал у «цифрі», телевізор повинен мати вбудований пристрій спеціального стандарту. А за відсутності такої технічної можливості доведеться докуповувати спеціальний пристрій – ресивер, або... новий телевізор. 
Але навіть якщо ви купили телевізор у цьому році, це не завжди означає доступ до цифри. 
Більшість телевізорів у будинках вінничан сьогодні мають вбудований ресивер стандарту DVB-T. Саме телевізори з такими пристроями закуповували мережі побутової техніки, починаючи з 2008 року. Але в 2011 році Нацрада з питань телерадіомовлення замінює стандарт DVB-T на DVB-T2.
Тобто сприймати цифру з 2015 року зможуть телевізори з ресиверами стандарту DVB-T2. 
Такі телевізори уже є сьогодні в продажу. От тільки коштують на кілька тисяч дорожче, ніж їх аналоги з ресиверами іншого стандарту: в середньому від 6,5 до 15 тисяч гривень, в залежності від діагоналі LCD-пристрою. 
Інший спосіб дивитись у «цифрі» – купівля спеціальної приставки, адаптера, телетюнера до існуючого телевізора. Називати їх можна по-різному, але суть від цього не змінюється – це спеціальний перехідний пристрій між телевізором та антеною, який і дозволяє телевізору «бачити» «цифру». 
Така приставка коштує в середньому від 560 гривень. 
Крім того, за словами провайдерів, декому доведеться ще й поміняти телевізійну антену, а це ще близько 200 гривень. 
Крім того, якщо телевізор «не першої свіжості», скоріш за все, доведеться купити новий. 
- Насправді, тут важко судити, але, дійсно, покоління телевізорів певного типу можуть бути несумісними з цими адаптерами, - каже представник Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик. - З іншого боку – ці пристрої не є технічно складними. Це адаптер – перетворювач сигналу між телевізором та антеною.

Пільговикам – безкоштовно
Законодавством передбачається, що пільгові категорії населення зможуть отримати телетюнери безкоштовно. Але при умові подачі відповідної заявки до управління соцзахисту населення за місцем проживання. Причому, щоб потрапити у список, заявку потрібно оформити до першого липня. Тобто часу фактично залишається зовсім нічого. 
За словами Вадима Мазурика, право безкоштовно отримати адаптери мають близько 60 тисяч жителів Вінницької області. Але сьогодні подало заявку близько 16 тисяч. 
Виникає питання, якщо чиновники знають пільговиків «в обличчя» – чому б процес отримання приставок не зробити автоматичним? Експерти кажуть, що обов’язковість подання заявок прописана законодавством. Причому не відомо, чи буде подовжено граничний термін подачі заявок у випадку низької активності населення.

Спірна якість
Можливість дивитися цифрове телебачення теоретично є у вінничан з грудня 2011 року. 
На території Вінницької області розміщено чотири мультифлекси у п’яти точках. Але сьогодні все ще залишається чимало технічних проблем. 
За словами телепровайдерів, «цифра» «ловиться» не в усіх районах області. 
Серед районів, де в «цифрі» «не бачать» - половина Крижополя, Козятина, Гайсина, частина Могилева-Подільського і Мурованих Курилівців. 
- Цьому є технічні пояснення, пов’язані зі звичайними законами фізики, - каже Володимир Мазурик. – Наприклад, ми в свій час пропонували зробити як базовий центр не Деребчин, а Могилів-Подільський. Але за час, що залишився, потрібно зробити все, щоб підвищити якість охоплення «цифрою». Адже сьогодні навіть у Козятині, який знаходиться у зоні впевненого прийому, половина міста не може приймати цифровий сигнал. Зі схожими проблемами ми свого часу стикались по аналоговому мовленні. Тоді ставили ретранслятори, які виконують функцію передавачів. Як буде з «цифрою» – сьогодні ніхто не знає. 
Можливо, через це телепровайдери поки що не спішать відмовлятись від аналогових пакетів. За словами начальника юридичного відділу компанії «Еверест» Сергія Ольштинського, незважаючи на наявність цифрового пакету, аналогове телебачення на даний момент є одним із пріоритетних напрямів компанії.

Інші варіанти
Експерти телеринку кажуть, що у зв’язку з доволі високою вартістю ресиверів виникає питання, хто купуватиме такі приставки. Вони припускають, що люди можуть переключитись на супутникове телебачення. Сьогодні «тарілки» для прийому каналів через супутник можна знайти і за 100 доларів. 
До речі, вартість тих же ресиверів у Росії складає всього близько 1000 рублів (близько 250 гривень).

Хто має право отримати телетюнери безкоштовно
- інваліди I та II групи (у тому числі інваліди війни цих груп), а також інваліди війни III групи;
- особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
- особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
- особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011 - 2012 рр.

Для того, щоб отримати обладнання для підключення до цифрового телебачення, потрібно до 1 липня 2012 року надіслати або подати особисто відповідну заяву в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому до заяви необхідно додати такі документи:
- інвалідам I та II групи - копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;
- інвалідам війни III групи - копію медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності і копію посвідчення інваліда війни;
- особам, які виховують дитину-інваліда - копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
204 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В Гуляйполе, отец попал из пистолета в своего 10-летнего сына. По данным полиции, пьяный мужчина поссорился с женой, вытащил оружие и начал беспорядочную стрельбу. На звуки из комнат выбежали дети. Одна из пуль попала в 10-летнего Назарчика. С ранением грудины мальчика доставили в больницу. Подробнее смотрите в вижеосюжете ТСН:
Происшествия
13 декабря в 15:08 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Порика в Виннице на проезжую часть упало дерево.Бойцы Государственной пожарно-спасательной части №1, прибыв на вызов и разделали поваленное дерево, убрав его с дороги.К указанным работам от ГСЧС привлекалось 5 человек личного состава и 1 единица спецтехники.
Происшествия
13 декабря в 13:57 в Службу спасения "101" поступило сообщение о том, что на ул. Есенина в г. Жмеринка автомобиль экстренной медицинской помощи, в котором находился больной, застрял в снежном сугробе.Прибыв на вызов, спасатели Государственной пожарно-спасательной части №8 отбуксировали автомобиль на безопасный участок автодороги. К указанным работам от ГСЧС привлекалось 3 человека личного состава и один спецавтомобиль.
Бизнес
Винницкая транспортная компания объявила тендер на услуги по мойке и уборке подвижного состава трамвайных вагонов.Ожидаемая стоимость закупки - 920 тыс. гривен. За эти средства подрядчик должен предоставлять услуги в течение 2019 года, убирая 4200 «условных вагонов» за месяц.Объявления о покупке опубликован на Prozorro.Под условным вагоном понимается эквивалентный по площади внутренним и внешним поверхностям, подлежащих уборке, вагона типа «Мираж».Трамвай...
Общество
Снег засыпает Винницу - менее, чем за сутки, в городе выпало около 15 см снега. Об этом сообщил специальный корреспондент телеканала NEWSONE. Так, со вчерашнего вечера сотрудники коммунальных служб активно работают на дорогах и тротуарах. Техника также убирает снег в центре города. Работает она с 4 утра, меры по уборке снега продолжаются. При этом дороги не только расчщают, но и посыпают солью. Справиться со стихией мешает снегопад, который не прекращается...
Происшествия
В Могилеве-Подольском в течение 8-11 декабря за помощью к медикам обратилось десятеро детей из 1-ой школы. По симптомам врачи установили диагноз – пищевая токсикоинфекция и ацетонимический синдром. Только трое из них лечатся дома, остальные госпитализированы. На время расследования инцидента школьная столовая закрыта. Как сообщают в Главном управлении Госпродпотребслужбы в Винницкой области, о массовом отравлении медики узнали 8 декабря, когда в инфекционн...
Общество
Перед новогодними праздниками у нас возникает много вопросов по поводу подготовки. Что надеть? Где отпраздновать? Где купить подарки родным? Есть те, кто уже заранее подготовился и купил все что нужно, ну и есть те, кто впопыхах  31 декабря будет бегать по магазинам. Сайт 0432.ua совместно с нашими партнерами подготовил статью, с помощью которой Вы сможете найти ответы на все свои вопросы. И так первый пункт в нашем проводнике к новогодним праздникам это:...
Криминал
По материалам винницкого управления СБУ осужден информатор боевиков террористической организации "ДНР". Об этом сообщает пресс-служба управления СБУ в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что житель Торецкая собирал сведения о дислокации и перемещения подразделений Вооруженных сил Украины и других силовых структур, задействованных в операции Объединенных сил. Для сбора необходимой информации злоумышленник привлекал других местных жителей....
Общество
На Майдане Независимости перед зданием Винницкого городского совета начали устанавливать рождественский вертеп. Работы выполняют работники "Винницязеленбуд".25 декабря пройдет праздничная концертная программа "Новогоднее сияние" по случаю празднования в городе Католического Рождества. Начало запланировано на 13:00. Стоимость монтажа конструкции вертепа по решению исполнительного комитета Винницкого городского совета составляет 17 300 гривен.