Вінничан переведуть на «цифру». Дорого (ВІДЕО)

До першого липня соціально незахищені версти населення можуть подати заявку на безкоштовне отримання адаптерів звичайного сигналу в цифровий. Іншим, щоб дивитись в «цифрі», доведеться заплатити за відповідний пристрій 560-600 гривень

Операція «Цифра». Україна слідом за Європою почала переходити на цифрове телемовлення. Поки що повільно. Незважаючи на те, що сьогодні багато українських телеканалів на повну «віщають» у «цифрі», бачать в ній же – далеко не всі. 
Пришвидшитись процес оцифровування телепростору має уже в 2015 році. За задумами влади, тоді дивитися телевізор за допомогою звичайної антени стане просто неможливо.

Дорого і сердито
Щоб сприймати телевізійний сигнал у «цифрі», телевізор повинен мати вбудований пристрій спеціального стандарту. А за відсутності такої технічної можливості доведеться докуповувати спеціальний пристрій – ресивер, або... новий телевізор. 
Але навіть якщо ви купили телевізор у цьому році, це не завжди означає доступ до цифри. 
Більшість телевізорів у будинках вінничан сьогодні мають вбудований ресивер стандарту DVB-T. Саме телевізори з такими пристроями закуповували мережі побутової техніки, починаючи з 2008 року. Але в 2011 році Нацрада з питань телерадіомовлення замінює стандарт DVB-T на DVB-T2.
Тобто сприймати цифру з 2015 року зможуть телевізори з ресиверами стандарту DVB-T2. 
Такі телевізори уже є сьогодні в продажу. От тільки коштують на кілька тисяч дорожче, ніж їх аналоги з ресиверами іншого стандарту: в середньому від 6,5 до 15 тисяч гривень, в залежності від діагоналі LCD-пристрою. 
Інший спосіб дивитись у «цифрі» – купівля спеціальної приставки, адаптера, телетюнера до існуючого телевізора. Називати їх можна по-різному, але суть від цього не змінюється – це спеціальний перехідний пристрій між телевізором та антеною, який і дозволяє телевізору «бачити» «цифру». 
Така приставка коштує в середньому від 560 гривень. 
Крім того, за словами провайдерів, декому доведеться ще й поміняти телевізійну антену, а це ще близько 200 гривень. 
Крім того, якщо телевізор «не першої свіжості», скоріш за все, доведеться купити новий. 
- Насправді, тут важко судити, але, дійсно, покоління телевізорів певного типу можуть бути несумісними з цими адаптерами, - каже представник Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення у Вінницькій області Вадим Мазурик. - З іншого боку – ці пристрої не є технічно складними. Це адаптер – перетворювач сигналу між телевізором та антеною.

Пільговикам – безкоштовно
Законодавством передбачається, що пільгові категорії населення зможуть отримати телетюнери безкоштовно. Але при умові подачі відповідної заявки до управління соцзахисту населення за місцем проживання. Причому, щоб потрапити у список, заявку потрібно оформити до першого липня. Тобто часу фактично залишається зовсім нічого. 
За словами Вадима Мазурика, право безкоштовно отримати адаптери мають близько 60 тисяч жителів Вінницької області. Але сьогодні подало заявку близько 16 тисяч. 
Виникає питання, якщо чиновники знають пільговиків «в обличчя» – чому б процес отримання приставок не зробити автоматичним? Експерти кажуть, що обов’язковість подання заявок прописана законодавством. Причому не відомо, чи буде подовжено граничний термін подачі заявок у випадку низької активності населення.

Спірна якість
Можливість дивитися цифрове телебачення теоретично є у вінничан з грудня 2011 року. 
На території Вінницької області розміщено чотири мультифлекси у п’яти точках. Але сьогодні все ще залишається чимало технічних проблем. 
За словами телепровайдерів, «цифра» «ловиться» не в усіх районах області. 
Серед районів, де в «цифрі» «не бачать» - половина Крижополя, Козятина, Гайсина, частина Могилева-Подільського і Мурованих Курилівців. 
- Цьому є технічні пояснення, пов’язані зі звичайними законами фізики, - каже Володимир Мазурик. – Наприклад, ми в свій час пропонували зробити як базовий центр не Деребчин, а Могилів-Подільський. Але за час, що залишився, потрібно зробити все, щоб підвищити якість охоплення «цифрою». Адже сьогодні навіть у Козятині, який знаходиться у зоні впевненого прийому, половина міста не може приймати цифровий сигнал. Зі схожими проблемами ми свого часу стикались по аналоговому мовленні. Тоді ставили ретранслятори, які виконують функцію передавачів. Як буде з «цифрою» – сьогодні ніхто не знає. 
Можливо, через це телепровайдери поки що не спішать відмовлятись від аналогових пакетів. За словами начальника юридичного відділу компанії «Еверест» Сергія Ольштинського, незважаючи на наявність цифрового пакету, аналогове телебачення на даний момент є одним із пріоритетних напрямів компанії.

Інші варіанти
Експерти телеринку кажуть, що у зв’язку з доволі високою вартістю ресиверів виникає питання, хто купуватиме такі приставки. Вони припускають, що люди можуть переключитись на супутникове телебачення. Сьогодні «тарілки» для прийому каналів через супутник можна знайти і за 100 доларів. 
До речі, вартість тих же ресиверів у Росії складає всього близько 1000 рублів (близько 250 гривень).

Хто має право отримати телетюнери безкоштовно
- інваліди I та II групи (у тому числі інваліди війни цих груп), а також інваліди війни III групи;
- особи, які виховують дитину-інваліда за умови, що дитина проживає разом з ними і не перебуває на повному державному утриманні;
- особи з малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу згідно із Законом України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям»;
- особи, на яких поширюється право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального періоду 2011 - 2012 рр.

Для того, щоб отримати обладнання для підключення до цифрового телебачення, потрібно до 1 липня 2012 року надіслати або подати особисто відповідну заяву в управління праці та соціального захисту населення за місцем проживання. При цьому до заяви необхідно додати такі документи:
- інвалідам I та II групи - копію довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності;
- інвалідам війни III групи - копію медико-соціальної експертної комісії про встановлення інвалідності і копію посвідчення інваліда війни;
- особам, які виховують дитину-інваліда - копію медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років і копію свідоцтва про народження дитини.

20 хвилин
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Фотографии облака довольно странной формы увидели в Оратовском районе Винницкой области. На них якобы «гриб», который бывает после взрыва ядерной бомбы, но он белого цвета. В Винницкой области облака часто удивляют формами ... Об этом пишет издание "НаПариже".Следует отметить, что подобные облака в виде «гриба» возникают во время «торнадо». В Винницкой области такое происходит обычно летом. К тому же, автор фото не указала, что над Оратовским районом бушев...
Спорт
Несмотря на попытки и желание забить, разница в классе нынешних команд из Винницы и Ровно ощущалась 13 октября на поле в выездном поединке «Нивы». С первых минут местный «Верес» владел инициативой, мог выигрывать с разгромным счетом, но из-за самоуверенности едва не упустил победу в концовке матча. В итоге хозяева выиграли у винничан со счетом 3:2. Амбиции сегодняшний «Верес» не скрывает – это повышение в классе. Команда занимает третье место в турнирной т...
Происшествия
На расследование ДТП правоохранителям понадобилось около двух месяцев. Авария на проспекте Коцюбинского, в которой погибла женщина, которая продавала цветы в городских кафе и ресторанах, случилась 8 августа 2019. Теперь обвинительный акт в отношении водителя Volkswagen Caddy, который бежал с места ДТП, передали в суд. Об этом узнаем из постановления Винницкого городского суда от 2 октября 2019-му. Подготовительное заседание назначили на 7 ноября.Дело квали...
Общество
Винница попала в 20-ку самых дружественных к детям городов мира по версии UNISEF. Винницкий проект детского бюджета участия был отобран как один из лучших в мире примеров привлечения детей к городскому самоуправлению. С этой инициативой Винница единственной среди украинских городов попала в финал международной премии организации, которая хочет отметить инновационные и необычные решения муниципалитетов, направленные на улучшение жизни детей и молодежи в гор...
Общество
За два последних года в Виннице значительно изменилась велосипедная инфраструктура. И хотя развитие велосипедного движения в городе началось еще в 2011 году, без преувеличения можно утверждать, что именно последние два года были решающими в велосипедном развитии города. Depo.Винница поинтересовалось итогами "велосипедного" развития Винницы. Как подсчитали в горсовете, за два года в Виннице построено 360 парковок на 720 велосипедов, на территории города уст...
Общество
Винничанин зарегистрировал обращение в городской совет с просьбой расширить проезжую часть дороги на улице Келецкая - от ул. 600-летие к рынку Урожай.«Данное расширение создаст безопасные условия при опережении или автобуса или троллейбуса, не нужно будет выезжать на встречную полосу, комфортное перемещение общественного транспорта, уменьшит аварийность, а также безопасное передвижение по данному участку дороги.Увеличится пропускная способность дороги, а с...
Культура
В Виннице продолжается Всеукраинский фестиваль "Винница – столица УНР". Наиболее насыщенным фестивальными событиями был день 12 октября, а кульминационным событием фестиваля стала военно-историческая реконструкция боя Армии УНР с белогвардейцами и красноармейцами. Грандиозную реконструкцию видела корреспондент Depo.Винница. К месту реконструкции, которая происходила в центральном парке, на улице Соборной торжественным шествием шли защитники Украины, в том...
Происшествия
В Винницкой области от удара тока напряжением 27 тыс. вольт погиб молодой ультрас тернопольской "Нивы". Это случилось на железнодорожном вокзале в Казатине.В шепетовском парке 23-летний тернопольчанин Александр Пошелюжний вылез на крышу грузового вагона, где его ударило током. От полученных травм он скончался на месте.Правоохранители, которые выехали на место несчастного случая, выясняют почему парень полез на вагон. Офицер отдела коммуникации полиции Винн...
Криминал
На юге Винницкой области после получения взятки был с поличным задержан сержант-пограничник. Как предполагают в прокуратуре, участковый инспектор отдела пограничной службы «Ямполь» Могилев-Подольского пограничного отряда наладил преступную схему систематических поборов с местных жителей. Как сообщают в Военной прокуратуре Винницкого гарнизона Центрального региона, к операции по документированию получения неправомерной выгоды были привлечены коллеги. В ней...
Новости по теме
Винница попала в 20-ку самых дружественных к детям городов мира по версии UNISEF
Штрих к европейскости: Как Винница превращается в город велосипедов
Винничане просят расширить проезжую часть на Келецкой
Винничанин просит установить в маршрутках валидаторы для безналичного расчета
Алкоголь, наркотики, пистолет: вооруженный винничанин «валялся» на тротуаре
На двух улицах в Виннице снесут троллейбусные остановки с киосками
Стало известно, когда в Виннице начнется отопительный сезон
В Виннице за незаконный рекламный щит на улице Соборной Муниципальная стража выписала штраф (фото)
Как в Виннице будут работать больницы в ближайшие три дня
В Виннице состоялось возложение цветов по случаю Дня Защитника Украины (фото)