Екологічний стан Вінниччини поліпшується

У 2011 році в довкілля Вінницької області від стаціонарних джерел забруднення потрапило 87,3 тис. тонн забруднюючих речовин, що на 15,2% або 15,7 тис. тонн менше порівняно з 2010 роком.

Про це повідомляє управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області

Значна частина – 67,9% або 59,3 тис. тонн викидів забруднюючих речовин припадає на м. Ладижин.

Крім того, високий відсоток у розподілі викидів щодо загального їх обсягу припадає на місто Вінницю (4,8%), а також на Барський (2,8%), Липовецький (2,3%), Гайсинський (2,0%), Калинівський (1,9%), Томашпільський, Тростянецький та Жмеринський (по 1,7%) райони.

Кількість викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у розрахунку на квадратний кілометр території по області протягом 2011 року склала 3,3 тонни.

Найвища щільність викидів забруднюючих речовин в розрахунку на квадратний кілометр припадає на м. Ладижин – 667 тонн, а також на міста Козятин – 123 тонни, Жмеринку – 81 т, Вінницю – 60 тонн, Могилів-Подільський – 26 тонн та Хмільник – 5 тонн.

На душу населення в середньому по області припадає по 53 кг викинутих у повітря забруднюючих речовин.

Основними забруднювачами повітря в області залишаються підприємства енергетичної промисловості, переробної промисловості та транспорту.

Потужним забруднювачем довкілля в області є транспорт. Протягом 2011 року викиди забруднюючих речовин від транспорту склали 83 тис. тонн, що майже на 1% більше, ніж у 2010 році.

Значна питома вага 88% (73 тис. тонн) викидів шкідливих речовин припадає на автотранспорт. Найбільша частина - 76% (55 тис. тонн) викидів забруднюючих речовин припадає на автотранспорт, який працює на бензині.

Від автомобілів, що використовують дизельне паливо, в атмосферу потрапило 12 тис. тонн, стиснений та зріджений газ – 6 тис. тонн.

Основними токсичними компонентами, якими забруднюється повітря області від автотранспорту, є оксид вуглецю – 60 тис. тонн або 73%, оксиди азоту – 11 тис. тонн (13%), неметанові леткі органічні сполуки – 9 тис. тонн (11%).

Висока концентрація транспортних засобів має вирішальний вплив на стан довкілля у містах області. Обсяг викидів забруднюючих речовин від автотранспорту в цілому по області у розрахунку на душу населення становить 50,5 кг та щільність викидів у розрахунку на квадратний кілометр території – 3,1 тонни, тоді як по містах обласного підпорядкування ці показники значно більші і складають відповідно: по Вінниці – 45 кг та 241 тонни; Жмеринці – 71 кг та 139 тонн; Козятині – 67 кг та 141 тонни; Ладижині – 43 кг та 12 тонн; Могилів-Подільському – 44 кг та 65 тонн; Хмільнику – 41 кг та 55 тонн.

Залишається високим - 73% (53 тис. тонн) обсяг викидів забруднювальних речовин від автомобілів, що перебувають у приватній власності.

Протягом 2011 року на підприємствах області утворилось 2490,6 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, в тому числі І–ІІІ класів небезпеки – 591,6 тонн. Із загальної кількості (враховуючи 26371,1 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, які зберігалися на підприємствах станом на 01.01.2011 року) спалено 35,5 тис. тонн, перероблено 353,1 тис. тонн та передано іншим підприємствам 1900,3 тис. тонн. Наявність відходів у сховищах організованого складування на 01.01.2012р. склала 26752,7 тис. тонн, з них 26752,3 тис. тонн – це відходи ІV класу небезпеки, 223,5 тонн – III класу небезпеки, 131,3 тонн – II класу небезпеки та 16,9 тонн – I класу небезпеки.

Найбільше відходів I–ІV класів небезпеки утворилося у м. Ладижині – 15,7% до загальної кількості, а також у Гайсинському – 14,1%, Хмільницькому – 13,9% та Крижопільському – 11,6% районах.

Подолання екологічних негараздів вимагає багато років праці і великих коштів. Саме для отримання цих коштів впроваджено економічний механізм природокористування. Зокрема, протягом 2011 року підприємствами області всіх галузей було сплачено 37,2 млн. гривень екологічних зборів за забруднення навколишнього середовища, що становить 96% від пред’явлених (нарахованих) зборів. Крім того, було сплачено майже 55,2 тис. гривень штрафів за адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів.

У 2011 році 160 підприємств мали поточні витрати на охорону навколишнього середовища. Майже повністю (98,4%) ці витрати були здійснені за рахунок власних коштів підприємств.

Загалом по всіх джерелах надходження коштів на охорону та раціональне використання природних ресурсів в області протягом року витрачено 101,5 млн. гривень. Значна частина (55,5% або 56,3 млн. гривень) коштів затрачена на очищення зворотних вод, на використання, зберігання та знешкодження відходів виробництва і побутових відходів – 23,4 млн. гривень, охорону атмосферного повітря – 11,3 млн. гривень, захист і реабілітацію ґрунту, підземних та поверхневих вод – 8,3 млн. гривень., збереження біорізноманіття і середовища існування – 1,3 млн. гривень. Крім того, оплата послуг природоохоронного призначення склала 20,5 млн. гривень.

Протягом 2011 року капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища склали 62,0 млн. гривень., в тому числі на капітальний ремонт основних природоохоронних фондів витрачено 16,7 млн. гривень. В значній мірі (63,7%) капітальні інвестиції фінансувалися з власних коштів підприємств.

Нагадаємо, що до кінця 2012 року Вінниччину на 100% звільнять від отрутохімікатів.

30 мільйонів гривень виділив держбюджет України на вивезення з Вінницької області усіх отрутохімікатів.

Винница.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
35 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В центре Винницы сотрудники внутренней безопасности ГУ Национальной полиции в Винницкой области совместно со следователями прокуратуры задержали при получении взятки двух патрульных полицейских. Задержание происходило около 17:00 на улице Василия Стуса. Видео и фото с задержания полицейских выложил глава общественной организации “Ревизия власти” Виталий Павловский. По его словам, среди задержанным – командир первой роты Управления патрульной полиции Винниц...
Происшествия
Правоохранители уже провели большой объем работы и сейчас ожидают информации из "черного ящика" самолета. Правоохранители изучили место происшествия, опросили всех свидетелей и кое-какие выводы уже есть Следствие по делу о падении истребителя Су-27 Военно-воздушных сил Украины в Винницкой области рассматривает четыре версии причин катастрофы, заявил главный военный прокурор Анатолий Матиос в эфире телеканала 112 Украина в пятницу, 19 октября. "Сейчас отраб...
Общество
В субботу, 20 октября, часть Виннице останется без воды. Все из-за ремонтных работ.Об этом сообщают в Винницкой городском совете.20 октября в связи с проведением реконструкции водопроводной насосной станции по ул. Чехова с 6:00 до 21:00 будет отключено водоснабжение по улицам: Семенец, Чехова (д. № 35-45, 56-70), Чумацкая, Кооперативная, Кузнецова, Тропинина, Кибальчича, И.Пулюя, Постышева, пр.Кооперативный, пр. Кузнецова, 1пр.Кузнецова .
Криминал
Винницкими работниками прокуратуры, управления уголовного розыска и следователями ЧП, выявлено и задокументировано деятельность преступной группы - семья, незаконно продавала наркотические средства.Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области.Организатором преступной группы оказался представитель одной из национальных меньшинств Винницкой области, который уже имел проблемы с законом за совершение аналогичных преступлений на территории Одесск...
Общество
17 октября в Ладыжинское водохранилище выпустили 8,28 тонн малька рыбы. Как сообщает пресс-служба Госрыбагентства, пользователь зарыбил водоем 69 тыс. экз. двухлеток толстолобика навеской около 120 г. В зарыблении приняли участие представители Винницкого рыбоохранного патруля, Госэкоинспекции в Винницкой области, органов местного самоуправления и общественности.
Общество
С 1 октября в Виннице введено ограничение для частного автотранспорта на проезд через центральную улицу города - Соборную. Если первые несколько дней патрульная полиция проводила только разъяснительную работу, то сейчас ежедневно составляют около 50 протоколов на водителей.Об этом 18 октября сообщил начальник патрульной полиции в Винницкой области Редван Усеинов.Мы штрафуем, уже не предупреждая. Предупреждали первые 3 - 4 дня, - говорит Редван Усеинов.На в...
Общество
На днях работники полиции приехали на вызов к винничанке, которая заявила, что у нее пропал внук.Вроде, ребенок вышел погулять и не вернулась домой.Полицейские тут же взялись за работу - начали опрашивать соседей, знакомых и прохожих.Оказалось, что малый шутник просидел все это время во дворе дома в старом шкафу и наблюдал за поисками.Почти через три часа поисков несовершеннолетнего нашел заместитель начальника Левобережного отделения полиции Тарас Калачик...
Общество
На численні прохання та дитячі вимагання Фіксики знову у Вінниці з Фікси ШОУ «Як ДімДімич став Фіксиком» — 28 жовтня о 12:00 в Будинку Офіцерів! НайХІТовіша ліцензійна вистава від творців мультсеріалу! Хто не мріяв хоча б раз побувати у світі Фіксиків? Перетворитися на маленьких чоловічків і подивитися на всі прилади зсередини? Найрейтинговіші мультяшні герої Фіксики, популярні в більше ніж 90 країнах світу, знову запрошують всіх поринути у світ технічних...
Политика
Не так давно на сайте петиций появилось обращение, автор которого предлагал сделать котов частью экосистемы Винницы. Очень быстро оно собрало необходимое количество голосов. Похоже, власть нашего города не оставит без внимания пушистых и поддержит стремление тысяч винничан в определенной степени помочь котам. На сайте мэрии Винницы уже появился проект решения, которое призвано решить несколько проблем, касающихся винницких бездомных кошек, страдающих от си...