Екологічний стан Вінниччини поліпшується

У 2011 році в довкілля Вінницької області від стаціонарних джерел забруднення потрапило 87,3 тис. тонн забруднюючих речовин, що на 15,2% або 15,7 тис. тонн менше порівняно з 2010 роком.

Про це повідомляє управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області

Значна частина – 67,9% або 59,3 тис. тонн викидів забруднюючих речовин припадає на м. Ладижин.

Крім того, високий відсоток у розподілі викидів щодо загального їх обсягу припадає на місто Вінницю (4,8%), а також на Барський (2,8%), Липовецький (2,3%), Гайсинський (2,0%), Калинівський (1,9%), Томашпільський, Тростянецький та Жмеринський (по 1,7%) райони.

Кількість викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у розрахунку на квадратний кілометр території по області протягом 2011 року склала 3,3 тонни.

Найвища щільність викидів забруднюючих речовин в розрахунку на квадратний кілометр припадає на м. Ладижин – 667 тонн, а також на міста Козятин – 123 тонни, Жмеринку – 81 т, Вінницю – 60 тонн, Могилів-Подільський – 26 тонн та Хмільник – 5 тонн.

На душу населення в середньому по області припадає по 53 кг викинутих у повітря забруднюючих речовин.

Основними забруднювачами повітря в області залишаються підприємства енергетичної промисловості, переробної промисловості та транспорту.

Потужним забруднювачем довкілля в області є транспорт. Протягом 2011 року викиди забруднюючих речовин від транспорту склали 83 тис. тонн, що майже на 1% більше, ніж у 2010 році.

Значна питома вага 88% (73 тис. тонн) викидів шкідливих речовин припадає на автотранспорт. Найбільша частина - 76% (55 тис. тонн) викидів забруднюючих речовин припадає на автотранспорт, який працює на бензині.

Від автомобілів, що використовують дизельне паливо, в атмосферу потрапило 12 тис. тонн, стиснений та зріджений газ – 6 тис. тонн.

Основними токсичними компонентами, якими забруднюється повітря області від автотранспорту, є оксид вуглецю – 60 тис. тонн або 73%, оксиди азоту – 11 тис. тонн (13%), неметанові леткі органічні сполуки – 9 тис. тонн (11%).

Висока концентрація транспортних засобів має вирішальний вплив на стан довкілля у містах області. Обсяг викидів забруднюючих речовин від автотранспорту в цілому по області у розрахунку на душу населення становить 50,5 кг та щільність викидів у розрахунку на квадратний кілометр території – 3,1 тонни, тоді як по містах обласного підпорядкування ці показники значно більші і складають відповідно: по Вінниці – 45 кг та 241 тонни; Жмеринці – 71 кг та 139 тонн; Козятині – 67 кг та 141 тонни; Ладижині – 43 кг та 12 тонн; Могилів-Подільському – 44 кг та 65 тонн; Хмільнику – 41 кг та 55 тонн.

Залишається високим - 73% (53 тис. тонн) обсяг викидів забруднювальних речовин від автомобілів, що перебувають у приватній власності.

Протягом 2011 року на підприємствах області утворилось 2490,6 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, в тому числі І–ІІІ класів небезпеки – 591,6 тонн. Із загальної кількості (враховуючи 26371,1 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, які зберігалися на підприємствах станом на 01.01.2011 року) спалено 35,5 тис. тонн, перероблено 353,1 тис. тонн та передано іншим підприємствам 1900,3 тис. тонн. Наявність відходів у сховищах організованого складування на 01.01.2012р. склала 26752,7 тис. тонн, з них 26752,3 тис. тонн – це відходи ІV класу небезпеки, 223,5 тонн – III класу небезпеки, 131,3 тонн – II класу небезпеки та 16,9 тонн – I класу небезпеки.

Найбільше відходів I–ІV класів небезпеки утворилося у м. Ладижині – 15,7% до загальної кількості, а також у Гайсинському – 14,1%, Хмільницькому – 13,9% та Крижопільському – 11,6% районах.

Подолання екологічних негараздів вимагає багато років праці і великих коштів. Саме для отримання цих коштів впроваджено економічний механізм природокористування. Зокрема, протягом 2011 року підприємствами області всіх галузей було сплачено 37,2 млн. гривень екологічних зборів за забруднення навколишнього середовища, що становить 96% від пред’явлених (нарахованих) зборів. Крім того, було сплачено майже 55,2 тис. гривень штрафів за адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів.

У 2011 році 160 підприємств мали поточні витрати на охорону навколишнього середовища. Майже повністю (98,4%) ці витрати були здійснені за рахунок власних коштів підприємств.

Загалом по всіх джерелах надходження коштів на охорону та раціональне використання природних ресурсів в області протягом року витрачено 101,5 млн. гривень. Значна частина (55,5% або 56,3 млн. гривень) коштів затрачена на очищення зворотних вод, на використання, зберігання та знешкодження відходів виробництва і побутових відходів – 23,4 млн. гривень, охорону атмосферного повітря – 11,3 млн. гривень, захист і реабілітацію ґрунту, підземних та поверхневих вод – 8,3 млн. гривень., збереження біорізноманіття і середовища існування – 1,3 млн. гривень. Крім того, оплата послуг природоохоронного призначення склала 20,5 млн. гривень.

Протягом 2011 року капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища склали 62,0 млн. гривень., в тому числі на капітальний ремонт основних природоохоронних фондів витрачено 16,7 млн. гривень. В значній мірі (63,7%) капітальні інвестиції фінансувалися з власних коштів підприємств.

Нагадаємо, що до кінця 2012 року Вінниччину на 100% звільнять від отрутохімікатів.

30 мільйонів гривень виділив держбюджет України на вивезення з Вінницької області усіх отрутохімікатів.

Винница.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
В Ладыжине задержали мужчину, который изготавливал наркотики. В арендованном гараже 24-летний наркозависимый организовал подпольную лабораторию.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.Как рассказал начальник Ладыжинского отделения полиции Виталий Деркач, в милицию поступила оперативная информация, что в арендованном гараже местный житель производит наркотические средства. Она подтвердилась во время проведения санкционированного обы...
Происшествия
16 октября у села Юровка Казатинского района произошло ДТП. Столкнулись Renault Kangoo и ВАЗ 2114. В последнем авто ехали учителя на совещание и на коллегию профсоюза в райцентр.Об этом сообщают в Управление Гоструда в Винницкой области, где начали специальное расследование для выяснения обстоятельств и причин наступления группового несчастного случая."16 октября в 9:15 на автодороге Белая Церковь-Кременец, вблизи с. Юровка Казатинского района произошло ДТ...
Происшествия
Вечером 15 октября на территории железнодорожного вокзала Винницы полицейские заметили компанию подозрительных лиц. Люди собирались на остановке, а когда увидели правоохранителей, начали нервничать.Как сообщает пресс-служба патрульной полиции, в таких случаях инспекторы проверяют людей. На этот раз выяснилось, что 37-летняя женщина из этой компании находится в розыске столичной полицией как без вести пропавшая. Поэтому винницкие копы доставили гражданку в...
Политика
17 октября президент Украины Владимир Зеленский подписал Указ о назначении судей в местных общих судах. Из них пять назначений - в суды Винницкой области.«Согласно части пятой статьи 126, части первой статьи 128 и подпункта 2 пункта 161 раздела XV" Переходные положения "Конституции Украины, части шестой статьи 147, абзаца первого пункта 3 и пункта 40 раздела XII" Заключительные и переходные положения »Закона Украины «О судоустройстве и статусе судей» ... »...
Общество
13 октября лесникам пришлось спасать дикое животное. Местные жители заметили молодую косулю, которая застряла в иле посреди пруда и не могла из него выбраться. Происшествие произошло в пределах Ободовского лесничества.Об этом сообщили в Бершадском Государственном лесном хозяйстве.Чтобы спасти животное, на место происшествия приехали главный лесничий государственного предприятия «Бершадский лесхоз», лесничий Ободовского лесничества и районный охотовед.Опера...
Общество
Через реку Днестр из Винницкой области в ​​Молдову планируют построить мост. Об этом сообщает пресс-службе Винницкой ОГА.Речь идет об участке в районе паромной переправы Ямполь - Косэуць."Развитие погранично-дорожной инфраструктуры на украинском-молдавской государственной границе со строительством мостового перехода через р. Днестр даст новый импульс для развития приграничных населенных пунктов. Данный инвестиционный проект является особенно важным для рас...
Происшествия
В Винницкой области во время ремонта КамАЗа на рабочего упал кузов. К сожалению полученные травмы были несовместимы с жизнью. Мужчину буквально раздавило. Об этом сообщает интернет-издание "НаПариже".Как сообщили в управлении Гоструда в Винницкой области, в селе Рачки Немировского района Винницкой области во время ремонта автотехники погиб 48-летний работник ООО «Агро-Астра».Как стало известно, пострадавший ремонтировал автомобиль КамАЗ-5320. В это время к...
Общество
Накануне в ООО «Энера ВИННИЦА» отправили бытовым потребителям письма-предупреждения о задолженности за потребленную электроэнергию за период 9 месяцев текущего года. Через этом 16 октября по "Винницких электросетей" обратилось немало винничан. Выстроились очереди из возмущенных потребителей, которые не согласны с предъявленным долгом.Об этом сообщают в "Винницаоблэнерго".По словам директора ОО «Винницкие ЭС» Александра Плотицы такая ситуация и массовость н...
Происшествия
Вяера, 16 октября, на автодороге Белая Церковь-Кременец, вблизи с. Юровка Казатинского района произошло ДТП, в котором погибла женщина и трое травмировались. Бойцы ДПРЧ-11 с помощью спецоборудования деблокировали погибшего из транспортного средства.В полиции отметили, что ДТП произошло около 8:40 утра. Предварительно установлено, что 28-летний водитель Renault Kangoo выехал на полосу встречного движения, где допустил столкновение с «ВАЗом».Об этом сообщает...