Екологічний стан Вінниччини поліпшується

У 2011 році в довкілля Вінницької області від стаціонарних джерел забруднення потрапило 87,3 тис. тонн забруднюючих речовин, що на 15,2% або 15,7 тис. тонн менше порівняно з 2010 роком.

Про це повідомляє управління інформаційних технологій Головного управління статистики у Вінницькій області

Значна частина – 67,9% або 59,3 тис. тонн викидів забруднюючих речовин припадає на м. Ладижин.

Крім того, високий відсоток у розподілі викидів щодо загального їх обсягу припадає на місто Вінницю (4,8%), а також на Барський (2,8%), Липовецький (2,3%), Гайсинський (2,0%), Калинівський (1,9%), Томашпільський, Тростянецький та Жмеринський (по 1,7%) райони.

Кількість викидів забруднюючих речовин від стаціонарних джерел у розрахунку на квадратний кілометр території по області протягом 2011 року склала 3,3 тонни.

Найвища щільність викидів забруднюючих речовин в розрахунку на квадратний кілометр припадає на м. Ладижин – 667 тонн, а також на міста Козятин – 123 тонни, Жмеринку – 81 т, Вінницю – 60 тонн, Могилів-Подільський – 26 тонн та Хмільник – 5 тонн.

На душу населення в середньому по області припадає по 53 кг викинутих у повітря забруднюючих речовин.

Основними забруднювачами повітря в області залишаються підприємства енергетичної промисловості, переробної промисловості та транспорту.

Потужним забруднювачем довкілля в області є транспорт. Протягом 2011 року викиди забруднюючих речовин від транспорту склали 83 тис. тонн, що майже на 1% більше, ніж у 2010 році.

Значна питома вага 88% (73 тис. тонн) викидів шкідливих речовин припадає на автотранспорт. Найбільша частина - 76% (55 тис. тонн) викидів забруднюючих речовин припадає на автотранспорт, який працює на бензині.

Від автомобілів, що використовують дизельне паливо, в атмосферу потрапило 12 тис. тонн, стиснений та зріджений газ – 6 тис. тонн.

Основними токсичними компонентами, якими забруднюється повітря області від автотранспорту, є оксид вуглецю – 60 тис. тонн або 73%, оксиди азоту – 11 тис. тонн (13%), неметанові леткі органічні сполуки – 9 тис. тонн (11%).

Висока концентрація транспортних засобів має вирішальний вплив на стан довкілля у містах області. Обсяг викидів забруднюючих речовин від автотранспорту в цілому по області у розрахунку на душу населення становить 50,5 кг та щільність викидів у розрахунку на квадратний кілометр території – 3,1 тонни, тоді як по містах обласного підпорядкування ці показники значно більші і складають відповідно: по Вінниці – 45 кг та 241 тонни; Жмеринці – 71 кг та 139 тонн; Козятині – 67 кг та 141 тонни; Ладижині – 43 кг та 12 тонн; Могилів-Подільському – 44 кг та 65 тонн; Хмільнику – 41 кг та 55 тонн.

Залишається високим - 73% (53 тис. тонн) обсяг викидів забруднювальних речовин від автомобілів, що перебувають у приватній власності.

Протягом 2011 року на підприємствах області утворилось 2490,6 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, в тому числі І–ІІІ класів небезпеки – 591,6 тонн. Із загальної кількості (враховуючи 26371,1 тис. тонн відходів I–IV класів небезпеки, які зберігалися на підприємствах станом на 01.01.2011 року) спалено 35,5 тис. тонн, перероблено 353,1 тис. тонн та передано іншим підприємствам 1900,3 тис. тонн. Наявність відходів у сховищах організованого складування на 01.01.2012р. склала 26752,7 тис. тонн, з них 26752,3 тис. тонн – це відходи ІV класу небезпеки, 223,5 тонн – III класу небезпеки, 131,3 тонн – II класу небезпеки та 16,9 тонн – I класу небезпеки.

Найбільше відходів I–ІV класів небезпеки утворилося у м. Ладижині – 15,7% до загальної кількості, а також у Гайсинському – 14,1%, Хмільницькому – 13,9% та Крижопільському – 11,6% районах.

Подолання екологічних негараздів вимагає багато років праці і великих коштів. Саме для отримання цих коштів впроваджено економічний механізм природокористування. Зокрема, протягом 2011 року підприємствами області всіх галузей було сплачено 37,2 млн. гривень екологічних зборів за забруднення навколишнього середовища, що становить 96% від пред’явлених (нарахованих) зборів. Крім того, було сплачено майже 55,2 тис. гривень штрафів за адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів.

У 2011 році 160 підприємств мали поточні витрати на охорону навколишнього середовища. Майже повністю (98,4%) ці витрати були здійснені за рахунок власних коштів підприємств.

Загалом по всіх джерелах надходження коштів на охорону та раціональне використання природних ресурсів в області протягом року витрачено 101,5 млн. гривень. Значна частина (55,5% або 56,3 млн. гривень) коштів затрачена на очищення зворотних вод, на використання, зберігання та знешкодження відходів виробництва і побутових відходів – 23,4 млн. гривень, охорону атмосферного повітря – 11,3 млн. гривень, захист і реабілітацію ґрунту, підземних та поверхневих вод – 8,3 млн. гривень., збереження біорізноманіття і середовища існування – 1,3 млн. гривень. Крім того, оплата послуг природоохоронного призначення склала 20,5 млн. гривень.

Протягом 2011 року капітальні інвестиції на охорону навколишнього природного середовища склали 62,0 млн. гривень., в тому числі на капітальний ремонт основних природоохоронних фондів витрачено 16,7 млн. гривень. В значній мірі (63,7%) капітальні інвестиції фінансувалися з власних коштів підприємств.

Нагадаємо, що до кінця 2012 року Вінниччину на 100% звільнять від отрутохімікатів.

30 мільйонів гривень виділив держбюджет України на вивезення з Вінницької області усіх отрутохімікатів.

Винница.info
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
36 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Губернатор Валерий Коровий прокомментировал решение областного совета о выделении дополнительных 60 миллионов гривен на зарплату медикам: «Эти средства могли быть направлены на другое. Но мы заметили значительную диспропорцию в зарплате врачей, которые работают в разных звеньях здравоохранения. Медицинская реформа, которая сегодня активно внедряется, привела к тому, что врач первичного звена получает зарплату в размере 16 тысяч гривен, а к примеру, хирург...
Происшествия
пытался заживо сжечь женщину и угрожал ее матери. В итоге пострадала только хата, которая выгорела до нитки, говорится в сюжете ТСН.  6-летний Мирослав с бабушкой ищет на пепелище уцелевшие игрушки, но в огне расплавилось все. От новенького велосипеда осталась только обгоревшая рама. "Все сгорело: машинки, зайчики, мишки, конструктор", - констатирует ребенок. Хозяин дома, 48-летний Николай, жил здесь вместе с женой, двумя детьми и тещей. Из-за постоянных с...
Общество
Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование в сфере энергетики и коммунальных услуг, на заседании 22 марта наложила штрафы в размере по 850 тысяч гривен на трех операторов ГРС –  «Винницагаз», «Волыньгаз» и «Киевоблгаз» за доначисленные объемы потребления газа якобы в связи с тем, что в холодное время года он «сжимается». Кроме того, их обязали провести перерасчет с октября 2018-го до марта 2019 года потребителям, которые обратятся...
Криминал
В гараже одного из дворов на Вишенке винничанин хранил небольшой арсенал боеприпасов. Во время обыска там нашли 6 гранат и около 500 патронов. По информации СБУ, ранее мужчина переправил в город этот запас с Донбасса.   Как сообщают в пресс-центре УСБУ в Винницкой области, операция проводилась под процессуальным руководством военной прокуратуры. Обыск был санкционирован судом. Все изъятое направлено на экспертизу. По данному факту открыто уголовное произво...
Криминал
Сотрудник патрульной полиции в Виннице попался на взятке. Об этом информирует пресс-служба СБУ в субботу, 23 марта. Так, оперативниками спецслужбы было установлено, что полицейский вымогал у местного жителя 300 долларов взятки. В противном случае он угрожал направить в суд материалы для привлечения мужчины к административной ответственности за то, что он нарушил правила дорожного движения. Нечистого на руку правоохранителя задержали после получении всей су...
Происшествия
В пятницу, 22 марта, в instagram появилось фото автомобиля «Нива», который стоял на Магистратской, у входа в парк. Похоже, что машина была после возгорания, но огонь удалось быстро погасить. На фото, опубликованном в сообществе «dtp.vinnytsia», видим вокруг авто нескольких мужчин с огнетушителями в руках. «На одном фото шесть мужчин с огнетушителями, значит, не проехали мимо, а старались помочь и не дали сгореть», - написал в комментариях один из пользоват...
Общество
20 марта, в павильоне историко-мемориального комплекса памяти жертв нацизма в поселке Стрижавка Винницкого района состоялась презентация схемы-макета "Ставка "Вервольф" 1942-1944 гг.". Об этом сообщает Depo.Винница со ссылкой на пресс-службу Винницкой ОГА. Историко-мемориальный комплекс памяти жертв нацизма, филиал Винницкого областного краеведческого музея, был создан в 2011 году в знак чествования памяти тех, кто ценой собственной жизни защищал право на...
Общество
Губернатор Валерий Коровий сообщил, что вскоре начнется реконструкция винницкого аэропорта в селе Гавришовка, на что дополнительно из государственного бюджета будет выделен миллиард гривен: «Это позволит увеличить пассажиропоток и раскрыть потенциал грузовых перевозок». Планируется замена аэродромного оборудования, обновление взлетно-посадочной полосы, ​​полная модернизация технических систем с целью создания современного аэродромного комплекса. На время п...
Общество
23 марта православная церковь почитает память Святой Василисы. Известно, что она погибла мученической смертью, когда ей было всего лишь 9 лет. Во время правления императора Диоклетиана были организованы массовые гонения на последователей христианской веры. Василису также поймали и стали вынуждать отречься от Христа, пишут Подробности. Однако девочка была непреклонна, и ее подвергли избиениям, страшным пыткам. На Руси святую Василису считали покровительнице...
Новости по теме
На Винничине медикам областных больниц поднимут зарплату на 30%
«Винницагаз» оштрафовали и обязали вернуть людям переплаченные за газ деньги
В музее под Винницей с помощью современных технологий показали, какой была ставка Гитлера
Аэродром Винницы прекратит свою работу
Приметы на 23 марта: что нельзя делать в день Василисы
В Виннице начали устанавливать новые мусорные урны с призывом «быть человеком» (фото)
В Виннице 17-летняя девушка вышла из больницы и без вести пропала
Сегодня Винница и вся Украина прощается с народным артистом Украины (фото)
Стало известно сколько винничане заплатили за растаможку «евроблях»: цифра вас шокирует
Приметы на 22 марта: что можно и нельзя делать в праздник 40 святых