• Головна
  • У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО)
09:40, 5 липня 2012 р.

У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО)

4 липня у Вінниці опозиція зібрала мітинг на підтримку акцій протесту проти ухвалення парламентом «мовного» закону, які проходять чи не в усіх регіонах України. На площу Театральну вийшли представники обласних організацій партій «Батьківщина», «Фронт Змін», «Свобода», «ПРП», «Народний Рух України», «Громадянська позиція». Втім, багатолюдним мітинг назвати було важко – на вулицю вийшло трохи більше півсотні людей. Організатори пояснюють це тим, що акцію влаштували спонтанно, відреагувавши таким чином на події у столиці, де під «Українським домом» час від часу застосовують силу проти мирного зібрання.

По-своєму відреагував на столичні події громадський діяч Леонід Бровченко.

- Я не буду багато говорити. Скажу своє військове слово: я оголошую безстрокове політичне голодування на знак протесту проти знищення української мови. Я буду тут голодувати в унісон з Києвом і закликаю приєднатися усіх небайдужих.

Про прадавню мову русинів-українців, «якою розмовляли Володимир Великий і княгиня Ольга» Майор Бровченко розповів, посилаючись на Літопис. Лідери ж місцевих партійних осередків до історії не вдавалися – говорили про сьогодення і майбутнє.

- Сьогодні по всій Україні протестують проти цього закону, – сказала керівник обласного штабу «Об’єднаної опозиції» Людмила Щербаківська. – Цей закон не повинен бути підписаний президентом. Литвин – теж зрадник, він втік з парламенту, він не повинен був допустити цього рішення. Сказав, що піде у відставку. Для чого він це робить? Щоб підняти свій рейтинг. Але ми знаємо, хто він, тому ми ніколи його не підтримаємо.

А депутат обласної ради, голова партійної організації ПРП Віктор Козак хоче ініціювати розгляд «мовного» питання і в обласній раді.

- Потрібно нам  депутатам зустрітися й ініціювати позачергову сесію обласної ради. Висловити повинні свою думку всі депутати. Особливо потрібно сказати Партії Регіонів, що вони продають Україну. Там же також є люди україномовні, які повинні стати на захист мови. Голова обласної ради розмовляє українською, хіба він не розуміє, що потрібно захищати мову? Розуміє, але це – подвійні стандарти. На жаль, таких багато людей.

«Жахливою подією» назвав голосування у парламенті за «мовний» закон представник Народного  Руху України Сергій Свитко:

- Це рішення означає, що фактично впроваджується російська, як друга державна мова. Таке ганебне рішення ухвалено якраз тоді, коли українська мова ледь-ледь почала відроджуватись. Сьогодні Партії Регіонів нема з чим іти до виборців, немає чим звітувати. Із заявлених 21 реформи реалізується тільки одна теза: покращення життя вже сьогодні. Покращення життя для олігархів, для родини Януковича та його прислужників. Рішення Верховної Ради – це чергова спроба розколоти український народ, який сьогодні єдиний як ніколи в тому, що не сприймає цю владу.

«Одним з найстрашніших злочинів цієї кримінальної влади» вважає прийняття закону й представник «Громадянської позиції» Ірина Гайструк:

-Я багато років розмовляю російською – так склались обставини: школи були російські, дитсадки російські. І я сьогодні щаслива з того, що мої діти люблять і шанують українську мову. Це сталось завдяки тому, що наші школи і дитсадки стали більш українськими. Прийнятий закон скасовує можливість для наших дітей вивчати українську мову. Завтра діти знатимуть, що не потрібно української, щоб навчатися, наприклад, чи працювати на державній службі, вони втратять стимул знати і шанувати свою мову.

Наприкінці мітингу слово попросила вінничанка, яка вже 12 років, як разом з дітьми виїхала до Іспанії.

- Нас українців там дуже багато, – сказала вона, – є українські школи, діти вивчають українську мову. Я приїду, думаю, ми також візьмемо участь – зберемо підписи на захист української мови.

Але Іспанія далеко, – кажуть місцеві опозиційні лідери. Та й до різного роду підписів і звернень українська влада прислухатись не звикла. Тому партійці закликали вінничан гуртуватися. Але, чи повезуть земляків до Києва, досі не сказали.

У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-1
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-2
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-3
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-4
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-5
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-6
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-7
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-8
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-9
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-10
У Вінниці з’явився перший голодуючий на знак протесту проти «мовного» закону (ФОТО), фото-11
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...