«Ніч у музеї» вінничани провели з народними піснями та варениками (ФОТО)
А що тут діється? – запитала молода жіночка з коляскою, протискуючись на подвір’я літературного музею-садиби Михайла Коцюбинського.
Увагу молодої матусі, шо прогулювалась неподалік із своїм малюком, привернули музика, співи та веселий сміх, що лунали з музейного подвір’я. Тут, увечері 6 липня, напередодні свята Івана Купала відбувався захід – «Ніч у музеї».
- Свято «Ніч у музеї» ми проводимо вперше, – розповів директор музею-садиби Михайла Коцюбинського Федір Панчук. – Його мета – залучити якомога більшу кількість відвідувачів. Адже музей – це культурний осередок, а не така собі архівна установа, що зберігає культурні традиції, документи. Тому ми урізноманітнюємо форми роботи як із співробітниками музею, так і з відвідувачами. Щороку проводимо 17-18 художніх виставок, презентацій книг письменників та поетів, різноманітні акції та заходи. Сподіваємось, що з часом це свято стане брендовим, знаним не лише на Вінниччині, – додав Федір Васильович.
Ті, хто потрапив на музейне подвір’я, одразу занурювались в атмосферу фольклорного свята – на вході розташувалась художня виставка. 30 своїх робіт на ній виставили вінницькі художники. Поруч свої вироби демонстрували і майстри народного мистецтва – вироби з дерева, вишивка привертали увагу і дорослих, і малечі.
Що за свято без пісні?! Тож і в музеї цього вечора лунали і хоровий, і сольний спів. Гостей свята порадували своїм майстерним співом відома етноспівачка Ніна Бігас, чоловіче тріо «Чорнобривці», інші аматори народного співу.
Звісно ж, літературне свято не могло обійтись і без поетів. Свої вірші читали відома вінницька поетеса Валентина Сторожук, молода поетеса Ольга Зайцева. Веселий настрій створювали та підтримували виступи поетів-гумористів Віктора Цимбала та Леоніда Куцого.
Про славне козацьке минуле українського народу нагадав виступ вихованців гніванської школи бойового гопака імені Івана Богуна.
Аби додати сил і глядачам, і учасникам свята, працівники музею гостинно пригостили присутніх козацькою кашею та домашніми варениками.
Фіналом свята стало фаєр-шоу у виконанні гніванського козацького гурту «Полум’я віків». Вогняна феєрія, як і інші номери, викликала шквал бурхливих оплесків та стала ефектним завершенням свята.












Коментарі