
15:00, 20 липня 2012 р.
Вінницькі жінки нагадали партійцям, що теж хочуть в політику
20 липня, Вінницька обласна громадська організація Громадський центр “Форум” за підтримки Посольства Швейцарії в Україні провела круглий стіл за участю представників обласних осередків політичних партій на тему “Чи можна збільшити кількість жінок в прохідній частині списків кандидатів у народні депутати? Реалії Вінниччини 2012”.
Під час круглого столу було оприлюднено результати моніторингу офіційних веб-сайтів політичних партій, які вже почали проводити активну передвиборну кампанію, щодо їх гендерної політики.
- Моніторинг є частиною проекту “Право жінок на політику”, який підтримало Посольство Швейцарії в Україні, – розповіла координатор проекту Оксана Яцюк. – Моніторинг проходить у три етапи: перший, у червні-липні, – містить огляд веб-сайтів політичних партій до офіційного оприлюднення списків кандидатів ЦВК; другий, у вересні, – огляд веб-сайтів після оприлюднення списків; третій етап проходитиме у грудні: він полягатиме в огляді веб-сайтів після дня виборів 28 жовтня та аналізу динаміки. Такий підхід дозволить оцінити відповідність офіційних заяв політичних лідерів щодо гендерної політики партій до реального включення жінок у списки кандидатів та реалізації гендерних програм після формування фракцій у Верховній Раді, – додала вона.
Для моніторингу були обрані такі партії та їх офіційні веб-сайти, як «Батьківщина», КПУ, Народна партія, Партія регіонів, «Свобода», «Удар», «Україна – вперед!», «Фронт змін». При його проведенні дослідники користувались інструкцією з моніторингу участі жінок у виборах, розробленою ОБСЄ.
- Загалом жінок у політиці дуже мало, – зазначила Оксана Яцюк, – Наприклад, нинішній склад Верховної Ради засвідчує таку картину. Серед 192 депутатів від Партії Регіонів жінок лише 11, у БЮТ, відповідно, зі 100 депутатів – 8 жінок. У складі «Нашої України» з 76 народних обранців жінок 7. У «Народної партії» з 20 депутатів парламенту всього 2 жінки.
Не краща ситуація і з тими передвиборними списками, які відомі на сьогодні. Так, у партії «Удар» з 225 претендентів 21 жінка (9 %). Із 52 претендентів від Об’єднаної опозиції жінок лише 4 (8%).
- За підсумками першого етапу можна зробити наступні висновки. По-перше, на сьогодні попри офіційні заяви деяких політичних лідерів щодо збільшення кількості жінок у списках кандидатів у народні депутати та просуванню жінок по партійних кар’єрних щаблях, у статутах партій залишаються не прописаними положення про збільшення жінок у найвищих керівних органах партій. Також партії не мають особливих правил відносно висування та реєстрації жінок-кандидаток. По-друге, більшість політичних партій не публікують інформацію про кількість членів в партії та відсоток жінок серед них, також у більшості випадків відсутня інформація про керівний склад партій, особливо в обласних осередках. По-третє, інформацію про «жіноче крило» політичних партій важко чи й неможливо знайти на офіційних веб-сайтах, – зробила резюме Оксана Яцюк.
Учасники круглого столу висловили щодо цього свої погляди, обговорили і механізми збільшення кількості жінок у списках кандидатів та роль обласних партійних осередків у розробленні та імплементації цих механізмів на регіональному та місцевому рівнях.
- З політичними лідерами-чоловіками дуже важко працювати. Та й самі політичні партії не бажають визначати жінок-лідерів, – висловила свою думку голова обласного осередку «Союзу українок» Оксана Пойда.
- У Вінниці жінок не сприймають серйозно, – поскаржилась керівник жіночого департаменту партії «Удар» Людмила Станіславенко. – Мабуть, саме тому й у Верховній Раді жінок лише 6,2 %.
- У Вінниці та області жінки становлять 54 % населення, – констатувала голова вінницького обласного громадського об’єднання «Відкрите суспільство» Світлана Ходакова. – За даними соціологічних опитувань, щоб певна група була почута в соціумі, її кількість має становити 20 %, а щоб ця група мала вплив, її кількість має складати вже 40 %.
- За часів Радянського Союзу жінок було 25 % по всій вертикалі влади і була надзвичайно результативна робота жінок, – приєднався до дискусії заступник голови обласного осередку партії «Нова політика» Віктор Карауш. – Це і є відповідь на питання, навіщо жінки у політиці. Однак, якщо раніше жінка могла потрапити до влади за рахунок власних трудових досягнень, наприклад, була Героєм соціалістичної праці, то нині жінці для того, аби «пробитись» у політику, потрібно мати солідний фінансовий резерв, або, як нині кажуть, багатого спонсора.
- А де ж йому взятись, тому резервові, якщо зараз, за даними Управління економіки Вінницької області, жінки серед безробітних у місті становлять 70 %, серед сільського населення їх 67 %, а загалом по області – 57 %, – наголосила Світлана Ходакова. – На мою думку, партії та громадські організації повинні активніше використовувати жіночий ресурс.
Зрештою, учасники круглого столу вирішили вкотре звернутись до політичних партій і нагадати їм, що від збільшення кількості жінок у виборчих списках вони тільки виграють.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:10
14 липня
15:55
13 липня
Найкраща і доступна червона ікра та морепродукти у Вінниці
Новини компаній
17:00
11 липня
ТОП новини
Оголошення
21:32, 3 липня
21:32, 3 липня
21:32, 3 липня
21:32, 3 липня
16:16, 11 липня
live comments feed...
Коментарі