• Головна
  • 24 вінницьких родини захотіли «доступного житла» від Януковича
15:50, 25 липня 2012 р.

24 вінницьких родини захотіли «доступного житла» від Януковича

Станом на 24 липня заявки на участь в одній із «соціальних ініціатив» Президента Віктора Януковича – програмі «Доступне житло» подали заявки 24 вінницьких родини. Про це повідомив заступник голови ОДА Роман Аксельрод.

Нагадаємо, ще 20 липня, за інформацією Мінрегіонбуду, на Вінниччині  не було укладено жодного договору за соціальною програмою Президента Віктора Януковича «Доступне житло», при якій почальник платить 3% кредиту, а держава – решту 13%.

Тоді двох губернаторів – вінницького Миколу Джигу і Хмельницького Василя Ядуху з цього питання навіть викликали «на килим» до Прем’єра Миколи Азарова.

За словами Романа Аксельрода, основною проблемою була відсутність в області недобудованих будинків, на які має розповсюджуватися кредитування за умовами програми.

- Тривале вивчення даного питання все ж дало результат, і на сьогодні на Вінниччині вже визначено 12 будинків, а це 333 квартири, які позичальники можуть придбати у кредит під 16% у гривнях на 15 років. До кінця року планується ввести в експлуатацію 165 квартир. Є два готових будинки у Гнівані, один у Хмільнику, один у Липовці, будується житло у Вінниці по вул. Щорса і також житловий масив від концерну «Поділля у с. Агрономічне. – розповів Роман Аксельрод.

Довідка. 

Програма «Доступне житло» розрахована на 15 років. На довше пільгові кредити не дають. Позики надаються в гривнях максимум під 16% річних. При цьому позичальник платить 3%, а різницю в 13% йому компенсує держава. Компенсації підлягають фактично сплачені відсотки за користування кредитом. Перший внесок на купівлю житла має складати до 25% з можливістю його збільшення.

Іще один нюанс – розмір помешкання. Сім’я з двох людей може претендувати лише на 40 пільгових кв. метрів. А сім’я із трьох осіб – на 58. Щоправда, на цьому прогресія зупитяється. Далі, скільки б членів сім’ї не було, більше 58 квадратів держава не спонсорує. Площу понад норму позичальник оплачує за свої кошти.

При цьому щомісячний платіж за кредитом не повинен перевищувати 50% сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Також середньомісячний грошовий дохід позичальника не повинен перевищувати п’ятикратного розміру середньої заробітної плати. Серед умов для позичальника – кожний дієздатний член сім’ї має надати довідку та щорічно декларувати свої доходи.

У Мінрегіонбуді запевняють, що відсотки компенсовуватимуть за будь-якої фінансової погоди. Однак, як відомо, під час фінансової кризи 2008-го держава припинила компенсовувати людям відсотки, а банки вимагали в позичальників повної виплати кредитів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...