• Головна
  • Захворювання свиней на африканську чуму в Запоріжжі налякало вінницьких чиновників
16:49, 7 серпня 2012 р.

Захворювання свиней на африканську чуму в Запоріжжі налякало вінницьких чиновників

6 серпня відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій обласній державній адміністрації на якій прийнято рішення щою вжити заходи по недопущенню занесення збудника африканської чуми свиней на територію області.

Про це повідомляє управління у справах преси та інформації Вінницької обласної державної адміністрації.

Членами комісії була заслухана доповідь головного державного інспектора ветеринарної медицини Вінницької області Григорія Сидорука. Він повідомив що виникнення африканської чуми свиней в Запорізькій області загрожеє занесенням збудника цієї хвороби на територію Вінницької області. Г. Сидорук зазначив, що ймовірним джерелом інфекції могло бути завезення відпочиваючими з Російської федерації збудника хвороби в харчових продуктах тваринного походження.

За словами Григорія Сидорука, це захворювання передається від хворих до здорових тварин і закінчується загибеллю. Його лікування і профілактика не розроблені і при виникненні хвороби все поголів'я свиней знищують. Збудником захворювання є вірус, який має здатність зберігатись у м'ясі тварин до 155 днів, копченій шинці – до 5 місяців, а в перегної – до 3 місяців.

Заслухавши і обговоривши надану інформацію було прийнято рішення, де детально визначені завдання усім відповідним службам на рівні області та районів щодо недопущення занесення збудника хвороби на територію області та підвищення ефективності проведення профілактичних заходів.

Підводячи підсумки засідання комісії, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан наголосив, що цей збудник є безпечним для людини, але представляє велику загрозу для поголів‘я свиней, що несе за собою великі економічні втрати та є проблемою продовольчої безпеки області та держави в цілому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...