• Головна
  • Вінничани не припинили палити осіннє листя
17:30, 23 жовтня 2012 р.

Вінничани не припинили палити осіннє листя

З початку жовтня у м. Вінниця мобільні групи проводять спільні щоденні рейди по приватному сектору для виявлення порушників Правил благоустрою території міста. З початку місяця виявлено 53 порушника.

Про це повідомляє департамент у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю Вінницької міської ради.

З початком осені знову активізувалась робота щодо недопущення спалювання листя та побутових відходів на території міста. На відміну від попередніх років, коли проводилась роз’яснювальна робота серед мешканців, у цьому році перейшли до більш серйозних кроків. По-перше, до складу мобільних груп увійшли представники різних контролюючих органів. Це – дільничні інспектори міліції, працівники санітарно-епідеміологічної служби, державної екологічної інспекції, працівники виконавчих органів міської ради, квартальні комітети тощо. Цей крок обумовлений тим, що у разі фіксації спалювання листя, складування відходів тощо, представники відповідних служб можуть скласти одразу декілька протоколів – щодо порушення Правил благоустрою території міста Вінниці, а також щодо забруднення навколишнього середовища. Відтак, сума штрафу, яку призначить адміністративна комісія, може бути значно вищою від мінімальної.

По-друге, на відміну від попередніх років, мобільні групи працюють з ранку і до вечора. А отже і контроль за дотриманням вимог законодавства також посилено.

«Наші мобільні групи здійснюють як самостійні перевірки тих чи інших мікрорайонів із приватною забудовою, так і перевіряють інформацію, яка надходить на номер телефону 15-60 відділу «Цілодобова варта» від городян. Це значно покращує роботу мобільних груп, оскільки диспетчери оперативно у будь-який час доби передають інформацію про місце, де горить багаття, отже, і відповідні бригади вирушають одразу ж на місце пригоди, - розповідає начальник інспекції контролю за благоустроєм та санітарним станом міста Вінниці Василь Гайовик. – Така оперативність зменшує шанс деяких вінничан «знищити докази», загасивши вогнище».

Загалом ситуація відносно спалювання листя на території Вінниці поступово покращується. Сьогодні вінничани все більше користуються послугою сміттєвозів, які забирають пакети із листям абсолютно безкоштовно у день вивозу твердих побутових відходів.

«Те, що люди стали менше спалювати листя, підтверджується ще і тим, що останнім часом димові «завіси» над містом зустрічаються значно менше, - говорить Василь Гайовик. – Проте, це не дає нам підстав для того, аби послаблювати роботу мобільних груп. Наразі ще не все листя опало із дерев, тож робота триватиме і надалі».

Крім того, ті мешканці, територія присадибної ділянки яких це дозволяє, роблять «компостну яму». Це допомагає не лише вберегтися від шкідливих викидів, які потрапляють в атмосферу під час спалювання листя, а й забезпечити свою городину добривами.

За інформацією Василя Гайовика, на даний час вже складено 53 протоколи про адміністративні правопорушення, з яких 15 - стосувалось спалювання листя. Минулого року їх було більше майже в 2,5 рази.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...