• Головна
  • 30 тисяч вінничан знайшли роботу завдяки обласному центру зайнятості
13:02, 1 листопада 2012 р.

30 тисяч вінничан знайшли роботу завдяки обласному центру зайнятості

Стан ринку праці на Вінниччині в цілому стабільний та з позитивними змінами.

Це зазначила під час прес-конференції 31 жовтня перший заступник директора Вінницького обласного центру зайнятості Світлани Аляб’євої.

За її даними, протягом дев’яти місяців поточного року база даних обласної служби зайнятості налічувала 33,9 тисяч вакансій, з яких 82% були укомплектовані.

На обліку в центрах зайнятості області в січні-вересні перебувало 63,6 тисяч незайнятих громадян. Статус безробітного мали 53,1 тисяч осіб, з яких 46,9 тисяч громадян одержали допомогу із безробіття. Середній розмір її підвищився з 814 до 919 грн.

За словами С. Аляб’євої чисельність громадян, працевлаштованих за направленнями державної служби зайнятості становила 28,1 тисяч осіб. Завдяки наданню дотацій роботодавцям отримали роботу 2150 безробітних громадян, а за рахунок виплати одноразової допомоги із безробіття для організації підприємницької діяльності започаткували власну справу 300 безробітних. Рівень працевлаштування склав 44%.

З метою підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці, за рахунок коштів фонду набули професії, перенавчилися або підвищили кваліфікацію 7,6 тисяч осіб. А через участь в оплачувальних громадських роботах поповнили свій сімейний бюджет 7,5 тисяч безробітних громадян.

Як зауважила С.Аляб’єва на 1 жовтня кількість вакансій у базі обласної служби зайнятості становила 1,7 тисяч, у тому числі для робітників – 971, для службовців – 357, для осіб, які не мають спеціальної підготовки – 361 вакансія.

Найбільша кількість вакансій є із робітничих професій – 81%, а лише 19% - це професії службовців. Отож, ситуація на ринку області характеризується постійним попитом на кваліфікованих робітників із слюсарів-ремонтників, токарів, електрозварювальників, електромонтерів з ремонту та обслуговування устаткування, малярів, швачок тощо.

Є значний попит на робітників, задіяних у сільськогосподарському господарстві, в тому числі на трактористів, водіїв, а також продавців, кухарів, менеджерів. Є потреба в сімейних лікарях, інженерах, ІТ-спеціалістах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...