11:08, 26 листопада 2012 р.
Вінницька область стала лідером енергоефективності, тому що нема кому ту енергію використовувати
Які регіони володіють найбільшим потенціалом економії, а які - найбільш енергоємні, показали результати другого Рейтингу енергоефективності областей України Ukrainian Energy Index. Ініціатор проекту - компанія System Capital Management.
Результат вийшов невтішним -енергоефективність української економіки вдвічі нижче, ніж у ЄС. Найбільші споживачі енергоресурсів в Україні - промисловість та житловий сектор. Аналітики підрахували, що підвищення енергоефективності до європейського рівня дозволить скоротити кінцеве споживання паливно-енергетичних ресурсів у чотирьох секторах - сільському господарстві, промисловості, сфері послуг та житловому секторі на 57%, або на 31,9 млн тонн нафтового еквівалента (кожна тонна еквівалентна 41,868 ГДж) . А це близько 39 млрд кубометрів газу - більше, ніж ми імпортуємо з Росії.
Рейтинг охопив період 2007-2010 років. Зробивши результати дослідження більш репрезентативними. З'ясувалося, що за окреслений період споживання енергії в Україні знизилося, але енергозбереження тут ні при чому - провиною всьому спад в економіці. Саме з цієї причини показник енергоеффективності української економіки в 2010 році, в порівнянні з 2007 роком, знизився на 10 відсоткових пунктів і склав 43% від середнього рівня країн ЄС. Головним чинником стала світова економічна криза і, а її наслідком - падіння виробництва в Україні. Аналіз змін в енергоспоживанні показує, що зниження відбулося виключно через падіння виробництва. Водночас енергоефективність основних споживачів енергоресурсів або залишилася без змін, або значно знизилася, констатують експерти.
Лідером рейтингу вже другий рік поспіль є Вінницька область. «Золота акція» регіону - найбільш енергоефективний житловий сектор країни: 90,7% від рівня ЄС. Іншими словами, формально вінничани, облаштовуючи свій побут, споживають енергії стільки, скільки, скажімо, мешканець Парижа або Лондона. Але при найближчому розгляді виявляється, що вражаючий показник - результат аж ніяк не економії при користуванні послугою, а відсутність її як такої. Тільки в кожному п'ятому будинку є гаряче водопостачання, що істотно знижує споживання енергоресурсів. Приблизно так само йдуть справи і в інших областях, які займають перші позиції в рейтингу в секторі ЖКГ. Низький відсоток забезпечення гарячою водою, низький рівень доходів населення, половина якого проживає у сільській місцевості та просто фінансово не в змозі обладнати будинок великою кількістю побутових приладів.
У цілому масштаби модернізації в житловому господарстві настільки мізерні, що їх вплив на енергоефективність даного сектора країни просто не простежується.
На нижчих позиціях рейтингу опинилися Запорізька область з енергоефективністю 34,1%, Луганська - 30,2% і Дніпропетровська - 30,1%. Остання перемістилася на саму нижню сходинку - з 16 на 25 місце. А Запорізька та Донецька області розділили пальму першості по падінню - мінус 14 пунктів. Причина, на думку аналітиків, в значному зниженні енергоефективності промисловості.
Наслідком стала ротація інших областей на верхні позиції. Львівська область піднялася на 9 позицій, Полтавська - на 5, Івано-Франківська та Сумська - на 4. У енергоефективності інших областей України протягом чотирьох років істотних змін не відбулося. Найбільший потенціал енергозбереження зосереджений в Донецькій, Дніпропетровській, Луганській, Тернопільській, Харківській та Київській областях. А в цілому потенціал енергозбереження в Україні становить 47,6% від поточного енергопоспоживання. У грошовому еквіваленті це близько 13,8 млрд євро.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:30
Вчора
18:05
Вчора
5 причин купити біле агроволокно для гарантованого врожаю
Новини компаній
17:13
21 січня
11:00
21 січня
ТОП новини
Оголошення
10:30, 10 січня
10:30, 10 січня
10:30, 10 січня
10:30, 10 січня
10:30, 10 січня
live comments feed...
Коментарі