16:10, 11 грудня 2012 р.
На Вінниччині відбудеться свято хорового мистецтва з нагоди ювілею славетного земляка
Як повідомили сайту 0432 в прес-службі Вінницької ОДА, в області пройдуть святкові заходи з нагоди 135-річчя від дня народження видатного українського композитора М. Леонтовича. Зокрема, 13 грудня в училище культури і мистецтв імені М.Д.Леонтовича вінничани, студентська молодь матимуть змогу насолодитись мистецтвом хорового співу. У святі візьмуть участь творчі колективи училища та кращі з кращих народні аматорські хори Вінниччини.
Серед них - славетна хорова капела ім.М.Д.Леонтовича Тульчинського районного будинку культури, хор «Відродження» Теплицького районного будинку культури, жіночий хор викладачів Хмільницької дитячої школи мистецтв, хор «Вінок Поділля» ім.В.І.Іжевського Іллінецького районного будинку культури, хоровий колектив агрофірми «Ольгопіль» Чечельницького району, хор працівників культури Вінницького району.
Як зазначила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Марія Скрипник, пам’ять про Миколу Дмитровича Леонтовича гідно поціновується вдячними земляками. В містах Вінниці, Немирові і Тульчині встановлено пам’ятники композиторові, у Марківці Теплицького району та Тульчині діють музеї М.Д. Леонтовича, його іменем названі вулиці, ім’я композитора-земляка носить Вінницьке училище культури і мистецтв.
Для довідки:
Творча спадщина Миколи Дмитровича Леонтовича (13.12.1877 – 23.01.1921 р.р.) надзвичайно яскраве і самобутнє явище не лише в українській, а й у світовій хоровій музиці. Він стоїть в одному ряду в галереї таких видатних діячів української національної культури, як Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Українка, Михайло Коцюбинський, Микола Лисенко.
Творчий доробок М.Д. Леонтовича заснований на народних піснях, весь він – органічний вияв співучої поетичної душі українського народу. І річ не лише у тім, що переважна більшість його творів побудована на конкретних фольклорних зразках. Він глибоко відчув образне багатство народної пісенної культури і тонко, неповторно відобразив їх у формі вокально-хорової мініатюри. Автор численних обробок українських народних пісень «Дударик», «Щедрик», «Пряля», «Козака несуть», «Піють півні», оригінальних хорових творів «Льодолом», «Літні тони», «Моя пісня», незакінченої опери «На русалчин Великдень», Леонтович зумів проникнути в в глибини національного мелосу і поезії, розкрив дух, характер і картини побуту свого народу, як ніхто інший із його попередників і сучасників. Про яскраву індивідуальність Леонтовича як самостійного майстра хорової мініатюри видатний український композитор Станіслав Людкевич сказав: «…коли б Леонтович не написав нічого більше… як «Щедрик», «Дударик», «Ой пряду, пряду», «Гри в зайчика» …і тоді його значення в історії української хорової музики було б раз назавжди запевнене».
Життєвий і творчий шлях видатного композитора тісно пов’язаний з Вінниччиною, Поділлям.
Народився М.Д. Леонтович 13 грудня 1877 року в селі Монастирьок Брацлавського повіту Подільської губернії (нині – Немирівський район) в сім’ї священника. Леонтович здобув освіту у Шаргородському духовному училищі та Кам'янець-Подільській духовній семінарії, проте всупереч сімейним традиціям, він вирішує бути світським учителем. В різні роки він працює в Чуківській второкласній школі, Тиврівському духовному училищі, Вінницькій церковно-учительській школі, Тульчинській трудовій школі на базі єпархіального училища. І де б не працював композитор – скрізь він організовує оркестри і хорові капели. Знаковою у контексті вищевикладеного є творча доля народної аматорської хорової капели імені М.Д.Леонтовича Тульчинського районного будинку культури. Створена Леонтовичем у далекому 1919 році при жіночому єпархіальному училищі, капела понад 90 років продовжує славні традиції хорового співу, закладені талановитим композитором-земляком, і є окрасою заходів міста, району та області.
Життя композитора обірвалося в ніч з 22 на 23 січня 1921 року, коли він загинув від кулі бандита в хаті свого батька в с.Марківці (нині Теплицького району).
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:50
11 жовтня
16:30
11 жовтня
11:14
11 жовтня
11:00
11 жовтня
08:00
11 жовтня
15:49
7 жовтня
12:00
7 жовтня
Оголошення
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
09:12, 29 вересня
21:58, Вчора
live comments feed...
Коментарі