• Головна
  • Уже влітку вінничанам доведеться платити більше за продукти, послуги і зв'язок
09:14, 5 липня 2019 р.

Уже влітку вінничанам доведеться платити більше за продукти, послуги і зв'язок

Гаманці вінничан цьогоріч знову схуднуть за рахунок зростання цін. І прогнози експертів невтішні, адже в бюджеті України на цей рік було закладено рівень інфляції 7,4%. За що доведеться платити більше вже влітку?

Комунальні послуги, опалення, газ, водопостачання.

Одна з найболючіших тем – підвищення комунальних тарифів. Відчутне зниження вартості блакитного палива поки що залишається лише надією. Більш прогнозовано, що до наступного опалювального сезону в платіжках ми побачимо нові тарифи. Восени прогнозують черговий удар по гаманцю у вигляді підвищення вартості енергоносіїв. Відповідно, підніметься ціна на водопостачання, електроенергію, утримання прибудинкових територій. Сумарно платіжки за квартиру до грудня можуть перевищити минулорічні більш ніж на 20%.

Оренда, купівля житла

Через зростання комунальних тарифів власники квартир піднімуть ціни на оренду. Експерти ринку нерухомості прогнозують підвищення вартості первинного житла на 15-20%, оскільки дорожчає будівництво.

Паливо

Ціни на автозаправках також не втішать. Ще у квітні бензин і дизпаливо стрімко зросли в ціні на близько 1,5 гривні. На думку експертів, у разі інфляції паливо коштуватиме дорожче ще на 9-12%. Газ не набагато відстане, тим більше, що в червні почало діяти рішення уряду РФ про обмеження поставок газу і дизпалива в Україну.

Проїзд у транспорті

Швидше за все восени транспортні перевезення обійдуться вінничанам дорожче. У деяких містах України проїзд в маршрутках вже подорожчав. Передбачувано, що і вінницькі перевізники незабаром повідомлять про підняття вартості проїзду через зростаючі витрати на енергоносії, запчастини, оплату праці.

Приблизно на 25% зростуть у ціні квитки на потяги, а у 2020-2021 рр. цінові стрибки складуть ще біля 30%.

Послуги зв'язку, Інтернет

Вкотре додадуть у ціні послуги мобільного зв'язку і домашній Інтернет. Оператори пов'язують це з інфляцією, підвищенням цін на паливо, енергоносії, оренду приміщень, комунальні послуги. Так, пакети мобільних операторів можуть вирости на 25-60 гривень, абонплата за доступ до мережі Інтернет на швидкості до 100 Мбіт/с складе ймовірно 250 гривень до кінця року.

Уже влітку вінничанам доведеться платити більше за продукти, послуги і зв'язок, фото-1

Продукти

Асоціація фермерів України ще минулого року попереджала про поступове зростання цін на хліб. За літо ми відчуємо здорожчання хлібного кошика приблизно на 30%. Вартість інших продуктів харчування також прагнутиме вгору, хоча і не так відчутно, як комуналка.

На основні продукти очікується підвищення цін до 10%. Залишається сподіватися, що після збору нового врожаю темпи подорожчання сповільняться і покупців більше не шокуватимуть божевільні цінники на овочі, як це сталося у квітні-травні. А ось м'ясо подорожчає на 18-20%.

Лікарські засоби

Через інфляцію хворіти стане ще дорожче – порядком на 15-20%. Крім того, невеликі аптеки поступово йдуть з ринку, що також сприятиме послабленню конкуренції та зростанню цін на ліки.

Алкоголь і сигарети

Нові липневі акцизи на тютюнову і алкогольну продукцію спровокують подорожчання сигарет на 19% і спиртного на 6-9%. Так, пачка цигарок подорожчає в середньому на 5-8 грн і обійдеться в 45-50 грн, а за пляшку горілки потрібно буде викласти біля 100 грн.

Паспорти

З 1 липня українці платитимуть на 25-30% більше за виготовлення закордонних і внутрішніх паспортів у разі їх втрати або заміни. Так, нетермінове виготовлення закордонного біометричного паспорта коштуватиме 682 грн (раніше – 557,32 грн), за термінове оформлення передбачена оплата 1034 грн (раніше – 810,32 грн). Цей крок спровокований зростанням собівартості послугна 44,2%. Попереднє підвищення цін виготовлення паспортів відбулося ще у 2016 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...