Новини компаній
11:00, 19 липня 2019 р.

Альтернативні школи Вінниці

Новини компаній

Що з себе представляють альтернативні школи? Чи потрібні школярам Вінниці альтернативні навчальні заклади? Які огріхи звичайної державної школи компенсує альтернативна приватна школа? Чи можуть учні таких навчальних закладів розраховувати на здачу ЗНО та свідоцтво державного зразка?

Питання про альтернативу вітчизняним школам виникло не випадково. В освітній сфері зберігається маса проблем, незважаючи на минулі реформи. Зміна системи, на жаль, не вирішила питання нестачі кваліфікованих педагогів, незбалансованої програми навчання, непривабливості професії вчителя, мало змінилося й фінансування ЗОШ. Багато батьків не тільки мають аргументовані претензії до вітчизняних шкіл, а й побоюються довіряти майбутнє дітей таким навчальним закладам.

Альтернативні школи Вінниці, фото-1

У таких ситуаціях ребром встає питання про альтернативу для українських учнів. Без якісної, глибокої та фундаментальної освіти, базисних знань з основних предметів, буде складно вступити до ВНЗ. Крім того, ще необхідно соціалізувати дитину, прищепити їй бажання отримати нові знання, навчити поводитися в колективі, розкрити її таланти. У цій статті ми поговоримо про те, які альтернативи державним школам є у дітей та батьків Вінниці.

Що собою являють альтернативні школи?

Для початку необхідно розібратися з термінами. Справа в тому, що точного і повного визначення «альтернативним» школам немає. Це поняття сформувалося як протиставлення системи навчання, підходу, методів та форма, а іноді і окремої школи, до вже сформованої системи шкільної освіти. До категорії «альтернативні» можуть відноситись абсолютно не схожі один на одного навчальні заклади, які ґрунтуються на протилежних один одному принципах.

Попит на «альтернативну школу» зазвичай тим вище, чим менше школярі та батьки задоволені звичними навчальними закладами. З іншого боку, такі школи прагнуть опрацювати недоліки вітчизняної системи і ЗОШ, запропонувати більш високий рівень та стандарти. Ми спробували розділити всі альтернативні навчальні заклади на чотири групи:

1. Нові старі школи

2. Іноземні та міжнародні школи

3. Альтернативні концепції та підходи

4. Дистанційні школи

Нові старі школи

До першої групи ми віднесли ті навчальні заклади, які не поспішають повністю відмовлятися від усіх напрацювань вітчизняної системи. Взявши з неї найбільш вдалі елементи, такі школи спробували поєднати їх з передовими напрацюваннями та методиками, нерідко покладаючись на закордонний досвід.

Найчастіше вони реалізовані як приватні гімназії та ліцеї, які пропонують своїм вихованцям поглиблене вивчення профільних предметів. Іноді такі «альтернативи» зустрічаються серед державних експериментальних проектів. Завдяки більш широким можливостям, вони наймають висококласних викладачів, пропонують кращі умови та навчальні матеріали, намагаються збалансувати учбову програму.

Іноземні та міжнародні школи

Друга група характерна тим, що спирається на принципово інший підхід і програму, ніж вітчизняні навчальні заклади. З самого початку вони орієнтовані не стільки на українські стандарти, скільки на міжнародні, спираються на іноземні школи партнери. Тут зазвичай буває два варіанти:

  • в першому - навчальна програма взагалі не має нічого спільного з вітчизняної, але по закінченню пропонує куди більш вигідні умови для вступу не тільки в іноземні, але й до українських ВНЗ;

  • у другому - сюди відносяться і більш «м'які» варіанти, які більш адаптовані до вітчизняних реалій і стандартам, включаючи підсумкові оцінювання та ДПА.

Альтернативні концепції та підходи

У третю групу ми віднесли школи, які реалізують той чи інший підхід до освіти, який не знайшов повного втілення в українських школах. Сюди відносяться як популярні Dixi і Монтессорі проекти, Вальдорфські школи, а також авторські методики та напрацювання. Серед таких навчальних закладів найбільш популярними стали представники гуманістичного підходу, які мотивують дитину вчиться, прагнуть розкрити її потенціал та можливості.

Багато подібних навчальних закладів не мають власної освітньої ліцензії. У питаннях документа про освіту спираються на співпрацю з приватними ліцеями і дистанційними школами.

Дистанційні школи

Ця група об'єднує навчальні заклади, які хоч і оформилися досить недавно, але вже встигли продемонструвати видатні результати. Концепція дистанційного навчання передбачає широке використання сучасних технічних, інформаційних і комунікативних засобів. При консультації та допомоги досвідченого педагога учні освоюють програму по групових занять, аудіо-відео лекцій, інтерактивних вправ.

Ця група об'єднує навчальні заклади, які хоч і оформилися досить недавно, але вже встигли продемонструвати видатні результати. Концепція дистанційного навчання передбачає широке використання сучасних технічних, інформаційних і комунікативних засобів. За консультацією та допомогою досвідченого педагога учні освоюють програму по аудіо-відео лекціям, інтерактивним вправам, на індивідуальних та групових заняттях.

Альтернативні школи Вінниці, фото-2

Як є альтернативні школи у Вінниці?

І хоча альтернативних навчальних закладів в Україні чимало, більшість з них розташовується в столиці та великих містах. Часом знайти підходящий варіант важко навіть в обласних центрах. Незважаючи на це, ми спробуємо навести кілька таких варіантів для мешканців Вінниці:

Дистанційна школа «Оптіма»

Центр «Оптіма» - це один з кращих проектів дистанційного навчального закладу в Україні. Тут на практиці реалізована модель повного дистанційного навчання, де всі контрольні роботи та атестації відбуваються віддалено, за допомогою спеціальних сервісів. Фактично, за весь період навчання, учень може жодного разу не відвідати будівлю школи в Києві, здавши ЗНО за місцем проживання.

Завдяки гнучкій навчальній системі та кропіткої праці талановитих педагогів, кожен учень може йти «в своєму темпі», приділити більше часу профільним або проблемним предметам. Особлива увага тут приділяється іноземним мовам. Вихованці мають можливість не тільки навчатися у найкращих викладачів, але напрацювати мовну практику з носіями (native speakers).

«Оптіма» співпрацює зі школами США та Канади, пропонує своїм учням додатково надійти в один з навчальних закладів партнерів, де по закінченню отримати документ про освіту державного зразка.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 1500-3000 грн. / міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Сімейна школа «Аіст»

«Аіст» - це хороший приклад справжньої сімейної школи в Вінниці. Тут учні з 1 по 11 клас не тільки отримують всі базові знання з основних предметів, а й знаходяться в теплій та здоровій атмосфері, дружньому та відкритому колективі. «Лелека» чітко дотримується думці, що дитину потрібно спочатку любити, а вже потім братися за навчання. Заняття в школі проходять в невеликих класах по 10-12 дітей.

«Аіст» є Асоційованою школою Юнеско, пропонує не тільки повну середню, а й дошкільну освіту. Дитячий садок «Аіст» працює по популярної концепції Монтессорі, з самого раннього віку намагаючись розкрити творчі та інтелектуальні здібності дітей. Вже з 2-х років вихованці «Аіст» вивчають англійську та музику по системі Виноградова. Л.

Форма навчання: денна

Програма: дошкільна, 1-11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: проспект Юності, 9.

Приватний заклад освіти "СІНКГЛОБАЛ КЕЙ ЕЙЧ" (ThinkGlobal)

ThinkGlobal - це один з наймасштабніших українських проектів інноваційних шкіл по всій країні. Своїм завданням ThinkGlobal ставить формування не тільки надійного фундаменту знань і навичок, а й цілісної особистості учня. Бажання вчитися та пізнавати нове, здатність до самоорганізації, аналізу та осмисленню, можливість впливати на навколишній світ, на думку педагогів та засновників школи, необхідні кожній людині, а отже повинні бути розвинені з дитинства.

Заняття в Сінкглобал проходять в невеликих групах до 15 осіб, за авторською системою. Значна увага приділяється інтеграції предметів на самих ранніх етапах навчання дитини. Кожна філія школи працює за єдиними високими стандартами, розділяє всі цінності і підхід до навчання.

Форма навчання: денна

Програма: 1-11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Сонячна, 9

Приватна гімназія «Дельфін»

Дельфін - це сучасна українська гімназія в Вінниці, яка поєднує можливість якісної дошкільної та повної середньої освіти. Тут реалізована практика «школи повного дня» до 18.00, де вихованцям пропонуються не тільки уроки з основних предметів, але також спортивні, інтелектуальні гуртки та творчі студії.

Заняття проходять в невеликих групах, особлива увага приділяється іноземним мовам (англійська, іспанська, німецька, польська). У школі ведеться постійне відеоспостереження, працює кваліфікований психолог, класи оснащені комп'ютерами та кращими навчальними матеріалами.

Форма навчання: денна

Програма: 1-11 клас

Вартість: 4200 грн./ міс. (12 місяців)

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Д.Майбороди 6

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...