Альтернативні школи Вінниці

Що з себе представляють альтернативні школи? Чи потрібні школярам Вінниці альтернативні навчальні заклади? Які огріхи звичайної державної школи компенсує альтернативна приватна школа? Чи можуть учні таких навчальних закладів розраховувати на здачу ЗНО та свідоцтво державного зразка?

Питання про альтернативу вітчизняним школам виникло не випадково. В освітній сфері зберігається маса проблем, незважаючи на минулі реформи. Зміна системи, на жаль, не вирішила питання нестачі кваліфікованих педагогів, незбалансованої програми навчання, непривабливості професії вчителя, мало змінилося й фінансування ЗОШ. Багато батьків не тільки мають аргументовані претензії до вітчизняних шкіл, а й побоюються довіряти майбутнє дітей таким навчальним закладам.

У таких ситуаціях ребром встає питання про альтернативу для українських учнів. Без якісної, глибокої та фундаментальної освіти, базисних знань з основних предметів, буде складно вступити до ВНЗ. Крім того, ще необхідно соціалізувати дитину, прищепити їй бажання отримати нові знання, навчити поводитися в колективі, розкрити її таланти. У цій статті ми поговоримо про те, які альтернативи державним школам є у дітей та батьків Вінниці.

Що собою являють альтернативні школи?

Для початку необхідно розібратися з термінами. Справа в тому, що точного і повного визначення «альтернативним» школам немає. Це поняття сформувалося як протиставлення системи навчання, підходу, методів та форма, а іноді і окремої школи, до вже сформованої системи шкільної освіти. До категорії «альтернативні» можуть відноситись абсолютно не схожі один на одного навчальні заклади, які ґрунтуються на протилежних один одному принципах.

Попит на «альтернативну школу» зазвичай тим вище, чим менше школярі та батьки задоволені звичними навчальними закладами. З іншого боку, такі школи прагнуть опрацювати недоліки вітчизняної системи і ЗОШ, запропонувати більш високий рівень та стандарти. Ми спробували розділити всі альтернативні навчальні заклади на чотири групи:

1. Нові старі школи

2. Іноземні та міжнародні школи

3. Альтернативні концепції та підходи

4. Дистанційні школи

Нові старі школи

До першої групи ми віднесли ті навчальні заклади, які не поспішають повністю відмовлятися від усіх напрацювань вітчизняної системи. Взявши з неї найбільш вдалі елементи, такі школи спробували поєднати їх з передовими напрацюваннями та методиками, нерідко покладаючись на закордонний досвід.

Найчастіше вони реалізовані як приватні гімназії та ліцеї, які пропонують своїм вихованцям поглиблене вивчення профільних предметів. Іноді такі «альтернативи» зустрічаються серед державних експериментальних проектів. Завдяки більш широким можливостям, вони наймають висококласних викладачів, пропонують кращі умови та навчальні матеріали, намагаються збалансувати учбову програму.

Іноземні та міжнародні школи

Друга група характерна тим, що спирається на принципово інший підхід і програму, ніж вітчизняні навчальні заклади. З самого початку вони орієнтовані не стільки на українські стандарти, скільки на міжнародні, спираються на іноземні школи партнери. Тут зазвичай буває два варіанти:

  • в першому - навчальна програма взагалі не має нічого спільного з вітчизняної, але по закінченню пропонує куди більш вигідні умови для вступу не тільки в іноземні, але й до українських ВНЗ;

  • у другому - сюди відносяться і більш «м'які» варіанти, які більш адаптовані до вітчизняних реалій і стандартам, включаючи підсумкові оцінювання та ДПА.

Альтернативні концепції та підходи

У третю групу ми віднесли школи, які реалізують той чи інший підхід до освіти, який не знайшов повного втілення в українських школах. Сюди відносяться як популярні Dixi і Монтессорі проекти, Вальдорфські школи, а також авторські методики та напрацювання. Серед таких навчальних закладів найбільш популярними стали представники гуманістичного підходу, які мотивують дитину вчиться, прагнуть розкрити її потенціал та можливості.

Багато подібних навчальних закладів не мають власної освітньої ліцензії. У питаннях документа про освіту спираються на співпрацю з приватними ліцеями і дистанційними школами.

Дистанційні школи

Ця група об'єднує навчальні заклади, які хоч і оформилися досить недавно, але вже встигли продемонструвати видатні результати. Концепція дистанційного навчання передбачає широке використання сучасних технічних, інформаційних і комунікативних засобів. При консультації та допомоги досвідченого педагога учні освоюють програму по групових занять, аудіо-відео лекцій, інтерактивних вправ.

Ця група об'єднує навчальні заклади, які хоч і оформилися досить недавно, але вже встигли продемонструвати видатні результати. Концепція дистанційного навчання передбачає широке використання сучасних технічних, інформаційних і комунікативних засобів. За консультацією та допомогою досвідченого педагога учні освоюють програму по аудіо-відео лекціям, інтерактивним вправам, на індивідуальних та групових заняттях.

Як є альтернативні школи у Вінниці?

І хоча альтернативних навчальних закладів в Україні чимало, більшість з них розташовується в столиці та великих містах. Часом знайти підходящий варіант важко навіть в обласних центрах. Незважаючи на це, ми спробуємо навести кілька таких варіантів для мешканців Вінниці:

Дистанційна школа «Оптіма»

Центр «Оптіма» - це один з кращих проектів дистанційного навчального закладу в Україні. Тут на практиці реалізована модель повного дистанційного навчання, де всі контрольні роботи та атестації відбуваються віддалено, за допомогою спеціальних сервісів. Фактично, за весь період навчання, учень може жодного разу не відвідати будівлю школи в Києві, здавши ЗНО за місцем проживання.

Завдяки гнучкій навчальній системі та кропіткої праці талановитих педагогів, кожен учень може йти «в своєму темпі», приділити більше часу профільним або проблемним предметам. Особлива увага тут приділяється іноземним мовам. Вихованці мають можливість не тільки навчатися у найкращих викладачів, але напрацювати мовну практику з носіями (native speakers).

«Оптіма» співпрацює зі школами США та Канади, пропонує своїм учням додатково надійти в один з навчальних закладів партнерів, де по закінченню отримати документ про освіту державного зразка.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 1500-3000 грн. / міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Сімейна школа «Аіст»

«Аіст» - це хороший приклад справжньої сімейної школи в Вінниці. Тут учні з 1 по 11 клас не тільки отримують всі базові знання з основних предметів, а й знаходяться в теплій та здоровій атмосфері, дружньому та відкритому колективі. «Лелека» чітко дотримується думці, що дитину потрібно спочатку любити, а вже потім братися за навчання. Заняття в школі проходять в невеликих класах по 10-12 дітей.

«Аіст» є Асоційованою школою Юнеско, пропонує не тільки повну середню, а й дошкільну освіту. Дитячий садок «Аіст» працює по популярної концепції Монтессорі, з самого раннього віку намагаючись розкрити творчі та інтелектуальні здібності дітей. Вже з 2-х років вихованці «Аіст» вивчають англійську та музику по системі Виноградова. Л.

Форма навчання: денна

Програма: дошкільна, 1-11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: проспект Юності, 9.

Приватний заклад освіти "СІНКГЛОБАЛ КЕЙ ЕЙЧ" (ThinkGlobal)

ThinkGlobal - це один з наймасштабніших українських проектів інноваційних шкіл по всій країні. Своїм завданням ThinkGlobal ставить формування не тільки надійного фундаменту знань і навичок, а й цілісної особистості учня. Бажання вчитися та пізнавати нове, здатність до самоорганізації, аналізу та осмисленню, можливість впливати на навколишній світ, на думку педагогів та засновників школи, необхідні кожній людині, а отже повинні бути розвинені з дитинства.

Заняття в Сінкглобал проходять в невеликих групах до 15 осіб, за авторською системою. Значна увага приділяється інтеграції предметів на самих ранніх етапах навчання дитини. Кожна філія школи працює за єдиними високими стандартами, розділяє всі цінності і підхід до навчання.

Форма навчання: денна

Програма: 1-11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Сонячна, 9

Приватна гімназія «Дельфін»

Дельфін - це сучасна українська гімназія в Вінниці, яка поєднує можливість якісної дошкільної та повної середньої освіти. Тут реалізована практика «школи повного дня» до 18.00, де вихованцям пропонуються не тільки уроки з основних предметів, але також спортивні, інтелектуальні гуртки та творчі студії.

Заняття проходять в невеликих групах, особлива увага приділяється іноземним мовам (англійська, іспанська, німецька, польська). У школі ведеться постійне відеоспостереження, працює кваліфікований психолог, класи оснащені комп'ютерами та кращими навчальними матеріалами.

Форма навчання: денна

Програма: 1-11 клас

Вартість: 4200 грн./ міс. (12 місяців)

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Д.Майбороди 6

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Общество
На следующей неделе, в связи с повышением среднесуточной температуры, в городе закончится отопительный сезон 2019-2020 годов. Он прошел в нормальном ритме - никаких внештатных ситуаций этой зимой не возникало. Котельные работали стабильно, обеспечивая горожан теплом.Решение о завершении отопительного сезона 7 апреля был принят сегодня исполкомом городского совета. Исключением является учреждения здравоохранения и социальной защиты. В них отопительный сезон...
Власть
В Винницком окружном административном суде назначен заместитель руководителя аппарата."В соответствии с приказом Территориального управления Государственной судебной администрации Украины в Винницкой области от 30 марта Ирину Кривешко назначено на должность заместителя руководителя аппарата Винницкого окружного административного суда", - информирует пресс-служба Винницкого окружного административного суда.
Общество
В Виннице продолжается строительство школы I-III ст № 24 микрорайона "Подолье". Заведение планируют завершить к новому учебному году. Первые школьники должны сесть за парты уже 1 сентября 2020 года. Фотографии и ролик, как идет строительство, 2 апреля опубликовал координатор Национальной программы "Большая стройка" Юрий Голик. В помещении активно продолжаются внутренние работы. Классы учебного заведения украшают рисунками, а также украшают стены и монтирую...
Общество
По состоянию на утро 2 апреля в Винницкой области зарегистрировали 1206 граждан, вернувшихся из-за границы, из них только за сутки на учет поставили 173 человек. В целом в области на самоизоляции находится 1371 гражданин. Об этом сообщил председатель Винницкой облгосадминистрации Владислав Скальский во время брифинга 2 апреля. «На 08.00 часов сегодня имеем 1371 гражданина Украины, который находится на самоизоляции, за сутки на учет было поставлено 265 граж...
Общество
Главный врач Подольского регионального центра онкологии Валодимир Шамрай прошел тест на коронарвиус и обнародовал результаты.В сети ходили слухи о том, что главврач инфицирован коронавирусом, но результат его теста - отрицательный."Кого очень интересует! Жив и здоров! Для тех, кто сомневается и предпочитает фейк - результаты анализов, сделанные с разницей в два дня. PS Желаю крепкого здоровья всем своим "недрузьям", людям, которые придумывают глупости, сам...
Культура
Украинские гиды объединились, чтобы устроить невероятные online-путешествия по нашей стране на протяжении карантинного апреля.Как сообщает на своей странице выпускница школы винницкого гида Татьяна Рыбак, экскурсоводы очень скучают по любознательными туристами и возможностью знакомить их с нашими городами. Поэтому они решили организовать проект #карантинмандры. В рамках этого проекта экскурсия на тему "Винница комфортная", пройдет 13 апреля в Zoom конферен...
Общество
Полицейские Винницкой области начали расследование по факту нарушения сельским головой Гранова санитарных правил и норм по предотвращению инфекционных заболеваний. Инцидент произошел 1 апреля в Гайсинском районе во время проведения следственных действий в рамках уголовного производства по факту жестокого обращения с животными. 62-летний сельский председатель, которого подозревают в убийстве двух собак, препятствовал работе следственно-оперативной группы по...
Культура
С 6 апреля коллектив Винницкого музыкально-драматического театра имени Садовского и академического театра кукол начинают показ спектаклей в режиме онлайн. Зрители смогут посмотреть спектакли на YouTube.Об этом во время брифинга сообщил председатель Винницкой ОГА Владислав Скальский.Кроме спектаклей, в сети будут транслировать концерты филармонии и мастер-классы от областного центра народного творчества. Они появятся в Интернете до конца недели.
Общество
Из-за того, что в двух винницких медицинских учреждениях обнаружили среди персонала и пациентов больных на коронавирус, их закрыли на карантин. Ранее сообщалось, что эпидрасследование по механизму инфицирования персонала роддома №2 Виннице и областного онкодиспансера еще продолжается, областной лабораторный Центр работает с контактными лицами. Как отмечает пресс-служба Департамента здравоохранения Винницкой облдержадминстрации, согласно эпидрасследование п...