15:03, 24 грудня 2012 р.

Графіті у Вінниці

Графіті - мабуть один з найбільш недооцінених видів мистецтва, - вважає блогер posterrr. - Мало хто знає імена сучасних геніїв вуличного живопису, в книжкових магазинах не знайти збірників репродукцій настінних картин, а в туристичних путівниках нема жодної фотографії графіті (нехай навіть воно у сто разів геніальніше за типовий пам'ятник Леніну/Шевченкові чи чергову пересічну церкву, що красуються на обкладинці)...

Виправляю таке несправедливе ставлення в масах до графіті, озброююсь фотоапаратом і вирушаю на пошуки вінницьких настінних картин. 

Колись я вже розміщував звіти про першу порцію вінницьких графіті. Тепер же слідує нова порція шедеврів на вулицях Вінниці.

Почну добірку графіті з центру. Практично на центральній вулиці міста - Соборній - з тильного боку обласного БТІ загубився куточок старого Нью-Йорка, з його традиційними жовтими таксі на тлі Манхеттенського мосту.
До речі, цей куточок Америки намальований тут не випадково - в будівлі за стіною крім БТІ розмістився ще й бутік "Манхеттен", так що дякувати за графіті потрібно саме їм.

Ну і про всяк випадок, для тих, хто погано орієнтується у вінницьких установах, наведу більш точну адреса Манхеттенського мосту: він знаходиться на задній стіні кутового будинку на перетині вулиць Михайла Кропивницького та Соборної.

2.

графити3

 Від БТІ переміщаємося на центральну площу міста і минаючи жахливу громадину міськради спускаємося вниз по вулиці Пушкіна, де на стіні будинку № 9 оселилися панди.

Стіна з пандами виходить у двір, таке враження, що це просто мешканці будинку вирішили урізноманітнити монотонність фасадних барв.

3.графити4

 Тут же неподалік, на вулиці Козицького компанію вже відомим головам Че Гевари і Каддафі складає куди більш дружелюбна мультяшна голова. 

Більш того, добрий мультик приносить ще й реальну користь вінничанам, оскільки його намальовано на бетонній плиті якою "тимчасово" закритий відкритий каналізаційний люк. Так що у перехожих, що ловлять ґав набагато більше шансів вчасно побачити квітчастий бетон під ногами і не спіткнутися об нього))

4.графити5

 Тепер же перемістимося на вулицю В.Стуса, де за "старим" корпусом мед.універа причаївся увінчаний квітковою гірляндою примат. Напевно, ця мавпочка символізує студента-медика, що здав сесію :) 

5.графити6

 Там же по сусідству незрозумілий лисуватий і блідий суб'єкт зі святковою трубочкою в роті і в парадній краватці. Напевно це вже викладач під час відзначення кінця сесії :) 

6.графити7

 Перетин вулиць Гоголя та Хлібної прикрашено осіннім пейзажем.

7. 

графити8

графити8

 На задній стіні архіву по вулиці Пирогова № 12 сховався незрозумілий дядечко з очима іксиком. 

8.

графити9

графити9

 У центральному парку прибудову до ресторану Першотравневий окупували якісь фантастичні інопланетні мухи та інші роботи.

9.графити10

 Від Первомайського ресторану підемо по вулиці Першотравневій, де в дворах в районі 55-го будинку знаходимо ще один виводок панд, які дуже навіть непогано переносять аж ніяк не першотравневу погоду. 

10.

графити11

графити11

 Крім підсніжних панд вулиця Першого Травня може похвалитися й іншими тваринами, наприклад цим космічним зайцем на будинку № 7. 

11.

графити12

графити12

 Переходимо на інший берег Південного Бугу і на розі вулиць Нансена і Коцюбинського пірнаємо в бібліотечні двори. Як і личить бібліотеці, її стіни зовсім не голі, а уставлені безліччю книг. 

12.

грфити13

грфити13

 На іншій будівлі ще одне цікаве графіті, яке символізує радісний стан просвітлених читачів бібліотеки :) 

13.

графити14

графити14

 У зоо-вет-центрі по-сусідству "не відстають" від бібліотечних сусідів і радують своїх відвідувачів власними асфальтними графіті.

Втім, я навіть обмовився, оскільки "ветеринари" як раз таки випереджають "бібліотекарів" - їх графіті з'явилися набагато раніше книжкових. Та й з вулиці першим діло видно саме ці котячі лапки, по слідах яких вже можна дійти і до книг. 

14.

графити15

графити15

 "Центр підліткових клубів" на вулиці Фрунзе, 65 також намагається привернути увагу до себе настінним живописом. 

15.

графити16

графити16

 А тепер перенесемося до чорта в зуби на самий край Вінниці - в район під назвою Тяжилів. 

16.

графити17

графити17

 Стіни тяжилівської бібліотеки (вул. Баженова, 32) також прикрашає графіті. Як виявилося, цього літа у Вінниці проходив арт-проект "Інтервенція", в ході якого прикрашалися стіни міських бібліотек. Сподіватимуся, що справа не закінчилася всього лише двома роботами. 

17.

графити18

графити18

 Картинка наочно демонструє, наскільки важкий труд бібліотекарки :) 

18.

графити19

графити19

 

Ну і раз я вже побував на одному кінці міста, то перенесусь і на інший - в Сабарів, де на кінцевій автобусній зупинці всіх зустрічає така гарна дівчина. 

На жаль, Сабаровом закінчується не тільки Вінниця, але і мій запас свіжих місцевих графіті. Ну та нічого, будемо чекати на продовження :) 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...