Відверто про натхнення, мистецтво та прем'єру вистави "Між хмарами: траєкторія кохання" у Вінниці з Анною Вараницею

Ніщо так не прикрашає місто, як творчі, талановиті, сповнені ідей та вчинків люди.

Саме такою ми знаємо Анну Вараницю, засновницю та режисерку Території Театральної Творчості (ТТТ). У цьому році ТТТ виповнюється 5 років! На честь ювілею відбудеться прем’єра нової вистави: «Між хмарами: траєкторія кохання».

Вистава відбудеться 8 грудня о 18:00 у Вінницькій Обласній Філармонії.

Нам вдалося поговорити з Анною про найголовніше: натхнення, розвиток, мрії, шлях до себе справжнього, мистецтво, красу та, звичайно, кохання.

- Аня, мабуть, найактуальніша тема сьогодні- це прем’єра вашого спектаклю«Між хмарами: Траєкторія кохання». Краще, звичайно, один раз побачити, ніж сто разів почути, але все ж таки… Про що ця історія? Що в ній нового? Чи може переглянута вистава змінити хід думок глядача та стати фактором якихось внутрішніх змін?

«Між хмарами: траєкторія кохання» - це одразу три сюжетних лінії, які переплітаються між собою. Це історії звичайних людей із звичайними мріями! Але кожен з них особливий! А ще я вірю, що глядачі будуть в цих персонажах та історіях знаходити і бачити себе! Сценарій про мрії, від яких виростають крила за спиною, про силу підтримки, про поняття «особистості» і «неповторне звучання», яке є в кожного, про другі шанси, про вершини, яких ми досягаємо... І, звісно, про любов! Та, насправді, краще один раз побачити це все вживу. Впевнена, що ті люди, які відвідають нашу виставу, отримають багато вражень, думок, з якими вони підуть із зали і приємний післясмак!

- Більшість сучасних людей працюють у сферах, що ніяким чином не пов’язані з мистецтвом. Що втрачають такі люди?

Вважаю, що кожна людина може творити! Просто хтось творчо пише, хтось танцює, хтось розробляє сайти, хтось готує, а ще хтось робить зачіски! Незважаючи на свою професію, головне - вчитися і не боятися помилятися, помічати дрібниці і мріяти про глобальне, бачити прекрасне в буденному, не боятися експериментувати і втілювати свої ідеї в життя, виражати свій внутрішній світ! І тоді ніхто нічого не втратить, а буде отримувати!

- Як людині, непричетній до мистецтва, додати фарб у своє життя? З чого потрібно починати? Які поради можеш дати нашим читачам, щоб знайомство з мистецтвом стало для них ковтком свіжого повітря, а не чимось абстрактним та незрозумілим?

Тут головне - викинути з голови якісь штампи про розуміння мистецтва! А просто, наприклад, прийти на нашу виставу, розслабитися, посміхнутися і отримувати задоволення від дійства! Бо знайти для себе щось цікаве, мудре, добре можна хоч щодня в різних дрібницях! Головне - це наше бажання!

- Де живе твоє натхнення? У всіх нас бувають періоди легкої апатії чи смутку, як ти справляєшся з такими періодами? Ти справляєш враження людини, яка дійсно знає відповідь на це питання.

Моє натхнення живе в відчутті моєї особистої гармонії і в розумінні себе. Якщо з’являються апатія і сум, то треба відслідкувати, чому. Наприклад, більшість негараздів розсіюються в нашій голові, якщо нормально виспатися, трішки відпочити, тобто відновити свій ресурс! Або ж вдосталь натанцюватися, або постояти в планці! Повірте, коли вже котру хвилину підряд стоїте в планці, то вам і сумувати вже не хочеться! (І хоча б невеличка фізична активність вже додає нам настрою). Також особисто мені відновити свою гармонію допомагає природа, улюблена музика або розмова з близькою людиною. Бо, насправді, світ тримається на зовсім простих речах! Та якщо ми зараз почнемо говорити про те, де взяти натхнення для роботи, то тут я завжди кажу, що муза - леді допитлива, побачить, що щось цікаве діється і сама прийде! Тобто натхнення має знайти вже вас за роботою! І якщо це, дійсно, ваше, то вогонь всередині розгориться, і сили, і ресурс знайдуться. А так, то повертаємось до початку цього питання, то і той самий сум, і втома - це абсолютно нормально! Треба тільки, щоб ви самі для себе зрозуміли, що вам повертає енергію і заряджає, а потім продовжувати далі.

- Давай разберемо на атоми процес створення сценарію. Розкажи про те, як до тебе приходять ідеї? Можливо, ти згадаєш якісь цікаві історії, пов’язані із створенням і зародженням нової вистави.

Ідея кожного сценарію - це певний імпульс, ідея просто з`являється і все. А от вже сам сценарій - то певний алгоритм! Бо після того, як прийшла ідея, я одразу ставлю дату прем’єри і домовляюся за зал (бо відступити вже нема куди), потім формую акторський склад. І після того, як знаю, хто в мене грає, починаю по пазликах збирати думки, писати монологи та діалоги... Всі чорновики, все написане не завжди входить в сценарій. Лишаю лиш те, що "пробиває" мене на певні емоції. Всі ті моменти, де я посміхалася, плакала, де були мурахи, коли над чимось також задумалася, поки писала, - вони обов’язково будуть. Всі сцени я вибудовую за певним алгоритмом і знаю, що за чим має бути. Тобто тут і почуття, і логіка змішані. Це мій творчий баланс.

- Акторський склад ТТТ бере участь у створенні сценарію? Чи думаєш ти про того чи іншого актора, коли продумуєш концепцію героя? Чи впливає характер і темперамент актора на те, яким буде його герой? Чи все ж таки ти більше цінуєш перевтілення на сцені, коли, до прикладу, ніжна та романтична дівчина здатна зіграти роль фатальної красуні, а серйозний та відповідальний чоловік – героя-коханця та авантюриста?

Прямо безпосередньої участі ніхто з акторів не бере, інакше це вже буде 8 окремих сценарії, а не 1. Та я завжди прислухаюся до кожного. Буває, якась репліка зовсім не йде, або, навпаки, захотілося щось трішки інше додати, то ми це зробимо. Буває, мені кажуть: «Анют, для мене дуже важливо сказати ось такі слова...» Я послухаю і також спробую вписати. Тобто сценарій живий, він може трохи змінюватися. І, звісно, думаю не тільки про те, що я хочу сказати своїм сценарієм, але й про людей, які його проживуть і покажуть, додаю якісь моменти, які притаманні кожному з акторів, щось таке саме їхнє, і тоді все виглядає максимально природньо. Але й перевтілюватися їм треба також, щоразу відкривати в собі щось нове!

- Розкажи про життєвий цикл твоїх ідей. Як часто вони в тебе з’являються, які з них ти одразу починаєш втілювати? Як ти відчуваєш, що саме ця, конретна ідея або думка варта реалізації? Ти справляєш враження людини, у якої дійсно багато ідей та задумів, тому цікаво дізнатися, як навчитися виокремлювати із всього розмаїття те, що дійсно варте реалізації? А головне – як навчитись відчувати, що найкраще для тебе?

Ідей в мене багато. Якщо це щось невеличке, то навіщо відкладати? Якшо це можна зробити найближчим часом і отримати задоволення від процесу? Або хоча б спробувати!) А є масштабні ідеї, тут важливо розуміти, знову ж таки, себе. Щоб втілити задумане і не заганяти себе! Також корисно розбивати реалізацію на сходинки. Коли ти бачиш перед собою всі списки, всі ці маленькі кроки, то вже і не здається задумане таким страшним! І, звісно, великі проекти треба робити з командою однодумців, з людьми, які тебе підтримають, з якими тобі цікаво і комфортно! Людські стосунки - то дуже важливо! А як відчути? Знову скажу про імпульс! Якщо тебе щось запалює, додає тобі сил - це твоє. А людина, яка палає сама, легко зможе запалити інших. Інакше - ніяк.

- Не хочеться обмежувати творчу людину бліц – опитуваннями, наприклад, три улюблені книги або фільми. Тому просто назви комфортну для тебе кількість витворів мистецтва, які тебе по-справжньому надихають. Це і книги, і фільми, і спектаклі, і картини…

Книги Бернарда Вербера, Джона Фаулза, оповідання О.Генрі, також люблю поезію, але тут виокремити не можу. Фільми: «Август Раш», «Спілка мертвих поетів», «Мемуари гейші», «Сніданок у Тіффані» та інші. Також, якщо відкласти серйозні драми, то можу дивитися по колу серіал «Друзі» (неочікувано, так? Взагалі в американських серіалах кінця 90-хх дуже добрий гарний гумор!) Серед живопису - це імпресіонізм. Хотіла б ще розповісти проза музику, та тут, напевно, треба окреме інтерв`ю на цю тему. Музика - це взагалі моє особисте натхення!

- Твої улюблені режисери? Чия режисерська школа тобі ближча?

Ох! Тут кимось одним я не обмежусь! Всі абсолютно різні та неймовірно талановиті! Джордж Лукас, Тім Бьортон, Джим Джармуш, Джеймс Камерон, Рідлі Скотт ...

- В тебе з’являються думки з приводу нових горизонтів в географічному сенсі? Тебе надихає думка про виступи вашої ТТТ в других містах та країнах?

Звісно, мені б хотілося розширювати свої горизонти! Вірю, що так і буде!

- Ти народилась та виросла у Вінниці. Які нетипові місця нашого міста порадила б відвідати? Чи є в тебе «місця сили» в нашому місті?

Місця сили - це там, де розмови по душам і смачно годують! а ще всі місця, де в нас проходять репетиції!

- І на завершення, глядачам та прихильникам, напевно, цікаво, які квіти любить Анна Вараниця?)

Взагалі обожнюю квіти! Та одні з улюблених - це троянди, тюльпани, піони.

- Будемо мати на увазі;)

Редакція сайту 0432.ua дякує Анні Вараниці за цікаву та відверту розмову! Побачимось на прем'єрі!

Автор: Маргарита Курмуш

Придбати квитки на виставу: 

https://vinnitsa.karabas.com/mizh-hmarami-trayektoriya-kohannya/order/

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Высокий рейтинг пользователей за Достоверность
3 человека рекомендуют
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
На официальном сайте Винницкого городского совета появилась карта мест для парковки. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого городского совета. Найти эту информацию можно перейдя в раздел "Карта города". На карте нужно нажать на отметку меню, как показано на следующем рисунке. Развернется "окно" с условными обозначениями. Нажимать нужно на ту, которой обычно маркируют геолокацию или местоположение. "Последним пунктом в новом "окне" будет раздел "Парковочн...
Общество
Считается, что работать водителем такси - дело не женское. Справиться с управлением и агрессивными пассажирами под силу только мужчинам. Этот миф развенчивает Татьяна Бабюк, которая 7 лет работает водитель такси. Женщина рассказала редакции сайта Vinbazar.com о графике, заработке, забавные и неприятные случаи на работе, а также, почему возит в салоне резиновую дубинку.Татьяна руководит Chevrolet Aveo. Внутри автомобиля чисто и уютно. На лобовом стекле нет...
Новости компаний
Бывают в жизни такие ситуации, когда радостная и приятная новость для одних становится огорчением и полным разочарованием для других. Так киевлян и гостей столицы порадовали тем, что уже к лету в Киеве появится новый, прекрасный и просторный каток. Учитывая аномальную зиму и полное отсутствие снега, а также, огромное количество желающих – современный ледовый стадион очень кстати. Но откуда же он возьмется так быстро? А вот тут мы приоткрываем вторую сторон...
Новости компаний
На сегодняшний день, в Украине много спиртовых предприятий столкнулись с проблемой переработки барды. И именно Тростянецкий спиртзавод первый взялся за решение этого вопроса, в частности, с помощью модернизации производства и строительства выпарной установки. Об этом говорится в сюжете ТРК «Вінниччина». Некоторое время между жителями Тростянца и Государственным предприятием «Тростянецкий спиртовый завод» был определенный конфликт. Люди сетовали на ощутимый...
Общество
Если в Винницкой области  обнаружат больных с китайским коронавируса nCoV, их будут доставлять в Винницкую городскую клиническую больницу №1, где действует региональный инфекционный центр. По словам директора департамента здравоохранения Винницкой ОГА Людмилы Грабович, медики надеются, что опасный вирус не доберется до Украины, но винницкие врачи готовы с ним бороться."Лечение стандартное: это очень сильные противовирусные препараты, такие, какими мы лечим...
Общество
С самого утра 29 января в Виннице начался дождь, перешедший в мокрый снег. Из-за резкой смены погоды и перепада температуры, на дорогах возможно образование гололеда. Винницкие коммунальные службы уже начали работать на дорогах города - обрабатывают противогололедными средствами, а тротуары начала убирать малогабаритная техника.Об этом говорится на сайте Винницкого городского совета.Как сообщают в Винницком областном центре по гидрометеорологии, в течение...
Происшествия
Сегодня, 29 января, на объездной произошло ДТП. Столкнулись внедорожник Lexus и ВАЗ. Один водитель доставлен в реанимацию. Как сообщили в отделе коммуникации полиции Винницкой области, сейчас идет оформление дорожно-транспортного происшествия. Предварительно, водитель ВАЗ 2105 выехал на встречную полосу и столкнулся с Lexus. Мужчину доставили в больницу в тяжелом состоянии. Происшествие произошло около 10:00.
Общество
В снежное утро жители сел Писаревка, Хижинцы и Сокиринецькой ОТГ, вышли протестовать и перекрыли трассу международного значения М-12. Они требуют внести изменения в перспективный план создания ОТГ в Винницкой области. Жители Писаревки не хотят присоединяться к Винницкой ОТГ из-за размера земельного налога и нормы земельных отношений, существующих в Виннице.Жители видят свое село в составе Сокиринецькой ОТГ, за что и проголосовали на сессии Писаревской общи...
Общество
28 января в Виннице спасателям пришлось освобождать из «ловушки» маленького щенка. Животное застряло в моторном отсеке автомобиля Volkswagen Passat.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.Около 19 часов поступил вызов от водителя, находился на улице Бучмы. Он сообщил, что когда начал ехать, услышал лай щенка  в своей машине. Использовав пневматический инструмент, спасатели подняли легковой автомобиль, сняли полуоси и другие детали и получил...