На Вінниччині екологи воюють за створення нацпарку проти чиновників та лісників

Екологи вийшли на стежку війни з Чечельницьким держлісгоспом та Вінницьким обласним управлінням лісового господарства. Причиною стало саботування останніми створення національного природного парку "Кармелюкове Поділля" - єдиного нацпарку Вінниччини, що охороняє унікальні лісові масиви Чечельницького та Тростянецького районів Вінниччини.

Як повідомили Gazeta.ua у Національному екологічному центрі України, подібна ситуація віддаляє інтеграцію України в ЄС, оскільки є спробою зірвати Національний план дій з охорони довкілля, виконання якого є необхідною передумовою для приєднання нашої країни до Євросоюзу.

Слід зазначити, що національний парк "Кармелюкове Поділля" створений 2009 року указом президента України №1057/2009 на площі 20203,4 га, з яких 16518 га землі підлягають вилученню у лісгоспу і передачі парку у постійне користування. Але з самого початку своєї діяльності парк зіткнувся з опором лісників, які відмовлялися передати ліс, натомість почали інтенсивні рубки цінних ділянок, які мають охоронятися парком.

"Лісівники, розуміючи невідворотність передачі земель національному парку, і поспішаючи спиляти за короткий час якомога більше лісу, припускаються системних порушень при проведенні лісогосподарських заходів", - зазначив директор парку Віталій Зленко.

7 лютого лісівниками була скликана нарада за участі очільника Вінницької облради Сергія Татусяка, на якій було прийняте рішення звернутись до президента України та Кабінету міністрів з проханням вирішити земельний спір на користь лісгоспу.

Водночас екологічна громадськість вважає таке рішення неприпустимим, адже це є прямим саботажем Національного плану дій з охорони довкілля, згідно якого до 2015 року 10% нашої країни має займати природно-заповідний фонд. Нині ж ця цифра складає лише 4%, а на Вінниччині – всього 1%.

"Тому спроба ліквідувати національний парк не просто загрожує природі Подільського краю, а і реалізації вищезгаданого національного плану", - наголосили "зелені" активісти.

У зв'язку з цим екологи готують звернення до вищих державних органів з метою ліквідувати Чечельницький лісгосп, його залишки приєднати до національного парку і покарати всіх посадових осіб, причетних до саботажу створення нацпарку.Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов