13:02, 15 лютого 2013 р.
Вінничани можуть обрати імена для супутників Плутона
Обрати назви для нещодавно відкритих супутників Плутона можуть навіть вінничани. Потрібно лише проголосувати за одне із запропонованих імен в Інтернеті. Якщо ж жодна з назв не подобається, можна запропонувати свій варіант
Першовідкривачі двох нових супутників Плутона, які поки що називаються Р4 і Р5, вирішили обрати для них назви за допомогою інтернет-голосування. Імена, що виберуть за допомогою користувачів інтернету, будуть затверджені Міжнародним астрономічним союзом. За його правилами, супутники Плутона носять імена персонажів греко-римської міфології, пов’язаних з підземним царством Аїда.
Лідери - Стікс і Цербер
Голосувати за назви супутників можна на сайті www.plutorocks.com. Його створили спеціально для голосування і занесли 12 імен, які, на думку першовідкривачів, найбільше підходящі для супутників Плутона. Серед варіантів: Ахерон (річка в підземному царстві), Алекто (богиня помсти), Цербер, Ереб, Еврідіка, Геркулес, Гіпнос (бог сну), Лета, Обол (монета, яку слід сплатити Харону), Орфей, Персефона, Стікс.
На сайті не потрібно реєструватися. Проголосувати можна відразу за декілька імен. А можна запропонувати свій варіант назви, але він теж повинен мати відношення до Аїда. Триватиме голосування до 25 лютого. За його результатами і вирішать, як назвати супутники. Зараз лідерами голосування на сайті є назви Стікс і Цербер.
Супутники відкрили за допомогою космічного телескопа Хаббл в 2011 і 2012 роках.
Астероїди називають і на честь вінничан
- Така традиція називати космічні тіла практикується вже давно і це вирішують першовідкривачі, - каже керівник вінницького гуртка астрономії Надія Почапська. - Проте мене такі питання мало хвилюють - як назвуть, так назвуть. Ці супутники не мають якогось практичного значення.
Як розповідає вінницький астроном, куди цікавіший той факт, що відкриті українськими вченими астероїди мають назви, пов'язані з Вінницею.
- Між Марсом та Юпітером є астероїд Горлиця, який названо на честь хору з Могилів-Подільського району. Він відкритий українським астрономом Миколою Черних у 1979 році. Також є астероїд, названий на честь Вінницького педагогічного університету - “Унівінниця”, його відкрили у 1975 році. А астероїд “Шунда” названий на честь Никифора Миколайовича Шунди - колишнього ректора нашого педуніверситету, який очолював його з 1976 до 2003 року. Його відкрили і назвали у 1977 році.
Назву “Плутон” запропонувала 11-річна школярка
У 1919 році Мілтон Хьюмасон проводив пошуки дев'ятої планети, і зображення Плутона потрапило на фотопластинку. Однак перші фотографії Плутона були нечіткі. Навіть у 1930 році, коли його офіційно визнали як дев’яту планету Сонячної системи, зображення Плутона на цих архівних знімках знайти було дуже важко.
Ім'я «Плутон» першою запропонувала Венеція Берні, одинадцятирічна школярка з Оксфорда. Венеція цікавилася не тільки астрономією, але й класичної міфологією, і вирішила, що це давньоримський варіант імені грецького бога підземного царства найкраще підходить для темної і холодної планети. Вона запропонувала цю назву в розмові зі своїм дідом, що працював в Бодліанській бібліотеці в Оксфордському університеті. Її пропозицію він передав професору Герберту Тернеру, який телеграфував колегам в США. Офіційно планета отримала ім'я 24 березня 1930 року.
Міжнародний астрономічний союз позбавив Плутон статусу планети в 2006 році. До того часу були виявлені десятки об'єктів, що також обертаються навколо Сонця, і розмір яких значно перевершує його розмір. Щоб не зараховувати їх всіх до планет, астрономи вирішили залишити в Сонячній системі вісім «справжніх» планет, а Плутон вважати карликовою планетою. Влітку 2008 на з'їзді в Осло Міжнародного астрономічного союзу Плутон вирішили віднести до категорії плутоїдів.
плутон1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:33, 13 січня
10:36, 8 січня
20:09, 9 січня
10:57, 8 січня
live comments feed...
Коментарі