Скіфське городище на Вінниччині перетворили на арт-об’єкт під відкритим небом

Скіфські вали – загадкова археологічна пам’ятка VII століття до н.е. Вали мали оборонне значення. А там, внизу, розташувалось поселення наших пращурів – скіфів.

Століття потому місцина вабила загарбників земель, і шукачів золота. Нині, в XXI столітті скіфські вали ваблять художників. З лопатами, відрами, льодорубами. Аби творчо переосмислити історичну пам’ятку, доведеться попітніти. Хоча й натура - самодостатнє полотно.

«Тут в деяких місцях просто можна поставити деякий акцент – невеличкий. І виникає інший контекст, інше бачення, і це дуже цікаво для художників», - розповідає художник, організатор фестивалю лендарт на Скіфських валах Олександр Нікітюк.

Це влітку трактором орють. Взимку він вишиває скіфські орнаменти. В радіусі 5 кілометрів, через річки і озера митці розходяться, аби створювати власні міфи. За годину на пагорбі з’являється риба, як символ життя, а дерева з гілками повисають у повітрі.

Із замерзлого озера художник зі Львова Сергій Якунін робить «Зондаж» - натурне дослідження старовини шляхом звільнення поверхні від пізніших нашарувань.

«У світі мистецтва, у житті є ритм. І ці ритми коли уловлюєш, отримуєш саме, що сталося», - каже художник.

За півгодини сходить сонце, інсталяція заграє відблисками. З льодом працюють і двоє поляків. Замерзла в повітряних кульках вода схожа на сльози. Їхній лендарт має назву «Земля плаче».

«Ми використовуємо землю надмірно, використовуємо, скільки можна. Ми в місті того не бачимо, але саме на природі, за містом, усвідомлюєш, наскільки люди не вміють ощадливо ставитися до природних ресурсів», - каже Томас Сєнкевич.

Художники не втомлюються, але при  мінус 5-ти творити по 8 годин – холодно. Тож над вогнищем сушать мокре взуття. Аби змогти вистояти до ночі, коли Володимир Бахтов створить вогняне геліографіті.

«З допомогою вогню можна малювати не в двомірному просторі, як зазвичай малюються художники на полотні, а у тривимірному просторі навколо себе», - пояснює Бахтов.

Скіфи уявляли світ у формі квадрата. Тож із настанням темряви на Валах з’являється палаюче видовище.

Парадокс фестивалю - що всі арт-об’єкти недовговічні, за день-два зникають. Лишаються фотографії. Об’єднуючись в експозиції, вони подорожують Україною по виставках.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов