• Головна
  • У Літині заради річки ляжуть під колеса
09:03, 21 березня 2013 р.

У Літині заради річки ляжуть під колеса

У Літині погрожують перекрити міжнародну автотрасу, якщо на березі річки Згар почнуть будувати автомийку і станцію техобслуговування. Люди думають, що це вб'є їхню річку. Але “за” виступає місцева влада. А ось чиновники від екології поводять себе так, ніби їх це не стосується

- Cтане брудною не тільки Згар, але й Південний Буг, - каже депутат Селищанської сільради  Микола Бевз про наслідки будівництва автомийки поблизу берега.

Микола Бевз, як й інші жителі сусідніх будинків у Літині і сусідньому селі Селище, б’ють у всі дзвони, вимагаючи заборони на будівництво. Одна з акцій протесту місцевих жителів дала для них бажаний результат: викопаний котлован власник земельної ділянки засипав. Втім, з настанням весни планує відновити роботи.

Дітям не скажеш: «Не купайтеся в річці!»

Заступник голови Літинської райдержадміністрації Галина Крива очолювала комісію з перевірки скарг громадян з приводу запланованого будівництва. 

- Як не переконував підприємець, що об’єкт буде екологічно безпечний і на ньому використовуватимуть зарубіжні технології, я особисто в таке не повірила, - каже пані Галина. – Будь-яка техніка дає збої в роботі, навіть атомні станції. Це вже доведено багатьма випадками аварій. Тому ніхто не може дати 100-відсоткову гарантію, що у нас нічого не трапиться. А річка – вона поруч.  У ній влітку купаються діти.  Не скажеш їм: «Вийдіть з води, бо вона забруднена!». 

За словами Галини Кривої, комісія, після вивчення питання, дійшла висновку: спорудження комплексу придорожнього сервісу на  березі Згару недоцільне, бо може завдати шкоди екосистемі річки і мешканцям навколишніх будинків. Працювала комісія восени минулого року. А вже нині підприємець стверджує, що має всі необхідні дозвільні документи і планує навесні приступити до роботи. 

Перекриємо дорогу…

На трасі, поруч з якою  планується будівництво, дуже інтенсивний рух транспорту. Тут проходить автомобільна дорога Умань-Краковець. Потік машин не зупиняється навіть на п’ять хвилин. Причому, ні вдень, ні вночі. 

- Перекриємо дорогу, а тоді нехай викликають на місце тих, хто надав дозвіл на таке будівництво, – кажуть місцеві жителі. – Нам нема що втрачати, а рятувати  маємо себе і нашу річку. Наші батьки і діди розповідали, як у важкі роки рибою з неї рятувалися від голодної смерті. У пам'ять про них маємо оберігати Згар, щоб було що передати внукам.

 Чиновники заплуталися у дозволах

Обласне  управління охорони навколишнього природного середовища повідомило, що  «…вибір земельної ділянки не погоджувався з управлінням, а це є обов’язковим у даному випадку. Проекти будівництва автомийки на державну екологічну експертизу до Держуправління не надходили, без отримання позитивного висновку державної екологічної експертизи будівництво даних об’єктів неможливе». Це адресовано Літинській райдержадміністрації. Її підписав начальник управління Володимир Крисько. Пізніше в управлінні уточнили, що необхідні документи вони надали значно раніше – у квітні 2009 року. 

А ось лист з «паралельної»  служби – Державної екологічної інспекції. Він адресований депутату сільради Миколі Бевзу: «Проект відведення земельної ділянки погоджено з усіма зацікавленими службами, в тому числі з Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища». 

Майже всі крапки над «і» у справі надання дозволів розставив селищний голова Літина Анатолій Бичок. Наводимо фрагмент з його листа на адресу голови Літинської районної ради: «Проект відведення земельних ділянок в оренду отримав позитивний висновок державної землевпорядної експертизи, яка підтвердила його відповідність діючим законам та нормативно-правовим актам. Тому Літинська селищна рада не вправі була відмовити у затвердженні даного проекту». 

Зате, коли журналіст RIA звернувся до Басейнового управління Південного Бугу, то виявилося що ця структура не давала дозволу на будівництво.

- Звернень про погодження будівництва даного об’єкту до нашого управління не  надходило. Тому жодних погоджень чи дозволів ми не надавали, -  каже заступник начальника управління Юрій Гавриков. 

 

В річку нічого не потрапить 

Микола Остапчук

керівник ПП «Літинбудматеріали»

- Наше підприємство отримало всі необхідні дозвільні документи, передбачені чинним законодавством, - каже Микола Остапчук. – Тому я не вважаю себе порушником закону. Навпаки. Я його дотримуюся і роботи не розпочинав, поки не підготував всі документи. Їх отримав у державних структурах, які уповноважені готувати такі документи.  Не бачу жодних підстав для того, щоб не здійснювати роботи із спорудження комплексу придорожнього сервісу. На ньому будуть створені нові робочі місця. Послугами комплексу користуватимуться наші автомобілісти. 

З приводу порушення екології, скажу, що після усіх цих скандалів, ми перенесли місце будівництва ще далі від річки. Якщо раніше планували спорудити його за 25 метрів, то тепер відстань буде 40 метрів.  До річки далеко. Нема чого хвилюватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...