• Головна
  • У Вінницькій області може бути підтоплення біля малих річок вже на початку квітня
11:03, 29 березня 2013 р.

У Вінницькій області може бути підтоплення біля малих річок вже на початку квітня

У деяких районах Вінницької області випало чотири місячні норми опадів у вигляді снігу. Через те, що грунт вже встиг набратися води – талий сніг стікатиме у низини та річки.

 Місячна норма опадів в березні складає 32 мм, кажуть експерти вінницького Гідрометеоцентру. Сьогодні у вигляді снігу на землі вздовж річок лежить від 1,5 (це у Жмеринці)  до 4,3 (Білопілля) місячних норм опадів. В Хмельницькій області в басейні  Південного Бугу снігу приблизно стільки ж, як біля Білопілля.

- Грунт талий або з незначним промерзанням до 5 см і має високе зволоження, - каже начальник обласного центру прогнозів Марія Кощавка. - Зареєстровано також підняття грунтових вод. Тому спроможність ґрунту вбирати воду незначна. На озерах та водоймищах – тонкий лід. В залежності від рельєфу та температури будуть формуватися об’єми стічних вод.

 Метеорологи прогнозують, що з 1 квітня температура цілодобово буде вище нуля. Причому в цей час ще йтиме дощ, що буде підсилювати танення снігу.

Через це експерти очікують на початку квітня формування інтенсивного місцевого і схилового стоку, підйом рівнів води у малих річках, у низинах вода буде накопичуватись.          

- Найбільш складною може виявитися ситуація на малих річках у північних та центральних районах області. Сільські угіддя, будинки можуть бути затоплені біля притоків річок  Згар, Рів, Соб, Десна (Десенка).  Для великих рік - Південного Бугу та Дністра небезпечних наслідків не передбачається. 

Те, що вінничанам не варто хвилюватись і очікувати повеню на Південному Бузі і Дністра каже також вінничанин Олександр Дмитрук, що живе "за два метри" від води. Для того, щоб у Вінниці вода піднялась більше, ніж на один метр потрібен всього один чинник. Його можна класифікувати, як злочинна недбалість чиновників.

- Коли не буде відстежуватись стан русла від Хмільника до Вінниці в місцях, де через річку є стаціонарні та потужні залізобетонні мости, там може утворитись затор з криги.

В такому випадку, - каже чоловік, -  протягом кількох годин, підніметься рівень води і цей затор прорве. Тоді вода піде швидше і розкидає кригу до правого і лівого берега. Якщо рівень води підніметься до двох метрів, крига піде вперед і на своєму шляху буде все зрізати як ножем. В тому числі і мости.

- Ось тоді виникнуть проблеми, - каже Олександр Дмитрук. - Від цього будуть потерпати ті, хто живуть на березі річки. Особливо страждатиме правий берег – його вода завжди підмиває більше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...