• Главная
  • У Вінниці відкрилася виставка вітражів польського художника Адама Сталони-Добжанського (ФОТО, ВІДЕО)
16:02, 1 апреля 2013 г.

У Вінниці відкрилася виставка вітражів польського художника Адама Сталони-Добжанського (ФОТО, ВІДЕО)

Виставку вітражів польського художника Адама Сталони-Добжанського, що носить назву «Сотворіння світла», проходить у підземеллі костелу по вул. Соборна, 12.

Якщо до 28 квітня Ви знайдете час звернути з широкої та завжди людної вулиці Соборної у провулок, що одразу за храмом Пресвятої Діви Марії Ангельської, та спуститись по старих сходинках до підземелля, то побачите там справжнє видовище. Серед похмурих стін на 11 лайтбоксах представлено виставку вітражів польського художника Адама Сталони-Добжанського, що носить назву «Сотворіння світла».

Промінь проходить крізь кольорове скло, розпадається на спектральні відтінки і забарвлюється в яскраві кольори… Вихоплені з темряви та підсвічені мозаїчні картини сакрального змісту постають велично під склепінням катакомб костелу, звертають на себе увагу модерновим поєднанням кольорів та абстракцією.

Адам Сталони-Добжанський (1904-1985) — син українського та польського народів (батько – польський шляхтич, мати – з Чернігівщини), польський художник, графік, реставратор пам'яток мистецтва, професор Краківської Академії мистецтв. На протязі життя він створив понад 50 композицій як для католицьких костелів, так і для православних церков, а також для храму євангелістів. Серед робіт фрески та мозаїки але, передусім, це понад 220 вітражів, на яких представлено повну іконографію християнського мистецтва.

Виставка «Сотворіння світла» вперше була продемонстрована у Києві в 2011 році у галереї Національного заповідника «Софія Київська» за програмою святкування 1000-річчя заснування Софії Київської та з нагоди головування Польщі в Раді Європейського Союзу. Згодом виставка побувала в десяти столицях різних країн світу, а у минулому році виставку бачили Львів, Одеса, Кам'янець-Подільський, Бердичев.

Вітражі Добжанського, монументальні по формі та лаконічні за змістом, несуть гармонію у душу глядача. Я щиро раджу завітати до підземелля костелу (Соборна, 12; під західним крилом капуцинського монастиря) за цим умиротворенням.

Виставка працює у вівторок, четвер та неділю з 15.00 до 19.00. Вхід вільний.

витражи4

витражи4

 витражи1

 витражи2

 витражи3

 

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...