• Головна
  • Гройсман хоче, щоб університетську клініку збудували, не вирубуючи ліс
10:02, 3 квітня 2013 р.

Гройсман хоче, щоб університетську клініку збудували, не вирубуючи ліс

Нещодавно Вінницю сколихнула новина про проект будівництва медичного центру на території 6,8 га Лісопарку, замовником якого є Вінницька РДА та національний медичний університет ім. М. Пирогова.

На цю звістку одразу відреагували кілька десятків активістів, які 30 березня створили ініціативну групу по захисту Лісопарку.

До активістів також долучилися декілька громадських та екологічних організацій, і одна з них: Вінницький обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги підготував звернення до голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування Ірини Сех.

У зверненні йдеться про неприпустимість вирубки дерев у цій зоні та обмеження доступу громадян до Лісопарку.

Юридично Лісопарк відноситься до земель Вінницького району, але фактично межує із містом. Тому міський голова Володимир Гройсман вважає, що проектування сучасної університетської клініки має відбуватись під контролем громади і потребує громадського обговорення.

«Територія, про яку йде мова, належить Вінницькому району, і ми не можемо на сьогоднішній день впливати на рішення, які приймаються по її використанню, – зазначає  мер. – Але це суміжна територія, а в перспективі вона може увійти в межі міста, тому я розумію і поділяю занепокоєність громади щодо збереження Лісопарку, але я проти спекуляцій на цьому питанні».

Володимир Гройсман вважає, що поява нового сучасного медичного закладу із новітнім обладнанням допоможе у лікуванні та відновленні здоров’я тисяч жителів регіону. Але весь процес створення клініки повинен відбуватись під контролем громади та враховувати позицію щодо збереження зелених насаджень.

«Моя позиція наступна – створення сучасної університетської клініки я готовий підтримати, тому що впевнений, що такий заклад зможе зберегти життя і здоров’я багатьом сотням і тисячам вінничан. Але проектування клініки повинно відбуватись під контролем громади і з врахуванням вимоги збереження зелених насаджень, – каже градоначальник. – Впевнений, що клініка тільки виграє від того, що буде в лісопарковому оточенні. Для будівництва лікувальних корпусів достатньо ну максимум пів гектара, а на решті території дерева та інші зелені насадження мають бути збережені. Вимоги громади мають бути враховані, а проект має бути представлений на громадське обговорення».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...