Ставка податку має бути адекватною і рівною для усіх представників аграрного бізнесу

Вінниччина, як і вся Україна, завершує 2020 рік зі значним недофінансуванням медичної та освітянської галузей. І не варто все списувати на пандемію. Недолуга економічна політика держави призвела до скорочення витрат на такі важливі галузі. І що вже зовсім не радує - наступний 2021 рік ніяк не обіцяє бути кращим. Це особливо слід враховувати місцевим радам при формуванні бюджетів об’єднаних територіальних громад.

Державна політика, яка сьогодні озвучується під час неофіційних зустрічей губернатора Борзова з керівниками ОТГ, полягає в тому, що основний тиск дефіцитного державного бюджету держава перекладає на місцеву владу. У Києві розуміють, що на школи та лікарні в 2021 році грошей катастрофічно не вистачає і, аби втримати ситуацію, вирішують перекласти значну частину тягаря фінансування на місцеві бюджети.

За таких умов ОТГ шукають усі можливі шляхи наповнення своїх скарбниць. Наприклад, згадують про нечесних аграріїв, які за користування землею громад платять не орендну плату, а скоріше корупційну плату, тому що розмір податку для них може залежати від домовленості з головою ОТГ.

Наприклад, вже відомо, що 22 грудня на сесії Бершадської міської ради голова Віталій Драган заявив, що подав запит до податкової інспекції, аби з’ясувати: яку плату вносять орендарі землі на території об’єднаної громади. На думку депутатів міськради, такі дії голови мають на меті з’ясувати, наскільки різняться ставки земельного податку для різних орендарів, аби у подальшому зрівняти їх для усіх фермерів. Невдовзі можна очікувати рішення запровадити єдину податкову ставку для усіх без виключення орендарів.

Запровадження адекватної і, що важливо, рівної для усіх представників аграрного бізнесу ставки податку створить рівні умови для всіх, а також буде відповідати європейським принципам ринку землі. Крім того, стане однієї з важливих статей наповнення місцевих бюджетів. А звідси – фінансування шкіл, садочків, лікарень.

Автор: Сергій Михайленко

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии