• Головна
  • Як мисливцеві-початківцю вибрати рушницю: кілька корисних рекомендацій
Новини компаній
15:15, 30 грудня 2020 р.

Як мисливцеві-початківцю вибрати рушницю: кілька корисних рекомендацій

Новини компаній
Як мисливцеві-початківцю вибрати рушницю: кілька корисних рекомендацій, фото-1

До вибору рушниці слід виважено підходити навіть досвідченому мисливцю. Новачкові складніше розібратися в тонкощах вибору. Можливо, вам допоможуть наші рекомендації. Почнемо з того, що для старту слід купити рушницю гладкоствольного типу. Нарізна зброя тяжча і вимагає навичок стрільби. Воно підходить мисливцям зі стажем не менше ніж п'ять років. Гладкоствольну використовують для полювання на птицю, дрібного звіра. Нижче представлені рекомендації по вибору рушниць даної категорії.

Різновиди гладкоствольних рушниць

Виділяють два різновиди гладкоствольних рушниць:

  • відкидні (переломка) - рушниці з відкидним стволом. Зарядка здійснюється шляхом розміщення боєприпасів в патронник вручну. Такі рушниці можуть оснащуватися зовнішнім або внутрішнім курком. Як стверджують мисливці з досвідом, зовнішній курок більш зручний і безпечний. Внутрішній, більш надійний, але оскільки при заряді курки автоматично зводяться, зброю потрібно поставити на запобіжник;
  • невідкидні - відрізняються більш складною конструкцією, мають спеціальну систему для зміни боєприпасу (найчастіше автоматизовану). Їх перевага - висока швидкість перезарядки. Але вони важчі та частіше ламаються. А для настройки механізмів потрібні спеціальні знання і навички, «переломка» простіша в обігу і обслуговуванні.

Конструкція ствола

Оптимальне рішення для мисливця-початківця - двоствольна рушницю. Воно відрізняється надійністю, доступною ціною, функціональністю. Два спускових механізма - це хороша «страховка» на випадок поломки одного або промаху при стрільбі. Двоствольні рушниці для полювання вважаються «класикою жанру», вони займають гідне місце в арсеналі навіть досвідченого мисливця.

Калібр

Найбільш поширеними калібрами вважаються:

  • 410 – боєприпаси з найменшою потужністю. Рідко використовуються в полюванні, в основному - в спортивній стрільбі;
  • 16 – боєприпаси відрізняються невеликою вагою, а відповідно - мінімальною віддачою;
  • 12 – оптимальний варіант, який в достатній кількості представлений на ринку озброєнь. Новачкам рекомендується вибирати стандартні патрони 12х70.

Ще кілька порад

При купівлі рушниці новачкові варто порадитися з досвідченим мисливцем, а ще краще - запросити його з собою в магазин. Адже завдання продавця – виключно продаж товару.

Уважно огляньте обрану модель на наявність подряпин, вм'ятин, інших пошкоджень. При їх наявності зброя більш схильна до забруднень, впливу інших негативних чинників, а значить швидше вийде з ладу.

Протестуйте роботу механізмів. Не повинно бути сторонніх звуків і вібрацій, курок повинен «звучати» голосно і різко.

Що стосується ваги, то початківцям хантерам краще вибирати полегшені моделі - до 3,3 кг. Головна умова - відчуття комфорту при перенесенні і навскидку.

Слід врахувати, що ціна - далеко не вирішальний фактор. Можна за доступну вартість придбати якісну зручну модель. Приділіть вибору більше часу і ваша рушниця сама «прийде» до вас.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...