Вінниччині не вистачає заповідників

Нині землі заповідного фонду складають 2,07% від загальної площі Вінниччини - 54,88 тис. гектарів.

Під охороною держави перебуває 404 території та об'єкти природозаповідного фонду. Серед них один національний природний парк і три регіональні ландшафтні парки.

- На загальнодержавному тлі - це низький відсоток, - каже начальник відділу охорони земель, біоресурсів, заповідної справи й екологічної експертизи облуправління Ірина Кононова. - Держава прагне сьогодні до 10% заповідності. У країні нині є окремі області, які відвели 14 і більше відсотків під заповідні землі. А для нас, хоча нам, можливо, і ставлять "планочку" вище, достатньо було б досягти хоча б 3-3,5% заповідних земель.

За словами чиновниці, більший відсоток область собі просто не може дозволити, бо вирізняється з поміж інших регіонів великою кількістю земель, які відводяться під сільськогосподарські та фермерські ділянки.

- Судіть самі, - продовжує розмову начальник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Володимир Крисько. - Ми ж не Закарпаття, де переважно гориста місцевість. Там можливо під заповідні землі і 15-16% відводити. Якщо брати Житомирську область, де піски й болота, там теж можна легко підвищувати відсоток заповідних земель. А у нас із нашими орними землями це дуже складно. Ви ж розумієте, що забрати в когось частину орної землі під заповідний об'єкт сьогодні фактично неможливо. Тому ми й створюємо нові заповідні об'єкти переважно вздовж річок, у лісах. Тобто там, де це реально зробити. Та й то за умови, що місцеві громади дають на це згоду. 

І все ж завданням на найближчі роки є підвищення рівня заповідності вінницьких територій до 2,5% від загальної площі області, підкреслив начальник управління.

Місто
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии