Реле напруги: надійний електрозахист для Вашої оселі

Дорогі побутові пристрої, наприклад, комп'ютери, нагрівальні прилади, холодильники, пральні машини, кондиціонери можуть вийти з ладу при підвищеній або заниженій напрузі. Для надійного захисту таких пристроїв використовуються реле контролю напруги, струму, потужності, фаз. У цій статті ми пропонуємо Вам дізнатися - що таке реле напруги, його функції, типи і переваги використання, а також критерії вибору.

Типи реле напруги та сфери застосування

Реле напруги в розетку
Реле напруги в розетку

Для захисту електрообладнання в квартирах, будинках, на дачі або підприємствах зручніше використовувати пристрої, що працюють без додаткового електромонтажу. Для таких цілей розроблені варіанти адаптерів з вилкою для включення у розетку. Вони мають власну розетку для підключення до неї електропристрою, який потребує захисту, а також індикацію та кнопки (перемикачі) управління. Завдяки застосуванню цих виробів, шляхом послідовного підключення навантаження через прилад захисту, можна убезпечити такі дорогі апарати, як:

 • Холодильник або морозильник;
 • Водонагрівач;
 • Пральна машина (якщо є функція відновлення програми при відключенні напруги у мережі);
 • Система тепла підлога, що працює від мережі 220В;
 • Кондиціонер та ін.

Навіть такі побутові прилади, як чайник, праска, вентилятор або кулінарні електроприлади прослужать набагато довше, якщо включати їх через компактний і недорогий пристрій захисту.

Для захисту цілої групи електрообладнання слід використовувати захисне реле напруги на DIN-рейку, його встановлюють в електрощитах або шафах управління електрообладнанням.

Реле напруги на DIN рейку
Реле напруги на DIN рейку

Деякі електроприлади потребують захисту лише від перевищення максимальної напруги. Для них використовують пристрої з одним порогом - спрацьовування по максимальній напрузі. У разі необхідності контролю напруги в заданому діапазоні, використовуються вироби з 2-ма порогами. Є також пристрої, які контролюють струм навантаження і в разі відхилення його від заданих меж, відключаються. Такі реле захисту напруги, зазвичай, містять внутрішній регульований таймер, який автоматично здійснює включення.

Переваги використання захисних реле напруги

Ці пристрої володіють такими позитивними перевагами, як:

 • Висока швидкість захисту;
 • Багато приладів мають можливість налаштування режимів роботи, встановлення меж необхідних діапазонів.
 • Комплексні пристрої мають кілька функцій захисту;
 • Деякі прилади мають індикацію напруги мережі, та інших параметрів з можливістю візуального контролю якості постачання електроенергії;
 • Доступна ціна пристроїв, здатних захистити або значно продовжити експлуатацію дорогих приладів або агрегатів.

Впровадження сучасних засобів контролю і захисту напруги дозволяє значно продовжити термін експлуатації.

На які характеристики слід звернути увагу при виборі

Для ефективного захисту тих чи інших електроустановок, важливим є правильний вибір типу реле за певними параметрами, а також грамотне налаштування режимів роботи реле захисту від перепадів напруги.

Характеристики реле напруги
Характеристики реле напруги

У першу чергу слід орієнтуватись на:

 1. Діапазон регулювання напруги (дозволить встановити оптимальний поріг спрацьовування при перепадах напруги);
 2. Швидкість спрацьовування (час за який прилад повинен спрацювати при виникненні аварійної ситуації);
 3. Номінальний і максимальний струм (для квартири або будинку зазвичай обирають пристрій з параметром від 16 до 40А);
 4. Потужність (для використання з побутовими приладами беруть реле з потужністю 3,5 кВт);
 5. Тип підключення (в розетку або на DIN-рейку).

На ринку України представлений широкий асортимент реле напруги від виробників Промавтоматика, ZUBR, ETI, Аско УкрЕм і ін. Всі пристрої мають функцію ручного налаштування, містять перемикачі режимів роботи.

Зовсім недавно у виробника Промавтоматика з'явилися нові моделі реле напруги із функцією реєстратора.

Вони не тільки захищають прилади від небажаних стрибків напруги в мережі, а й реєструють показники та зберігають інформацію у вигляді графіків на знімний flash-накопичувач.

Де купити реле напруги в Україні

Вибрати й купити реле захисту від перепадів напруги можна в інтернет складі електротоварів RES.UA. Магазин є офіційним партнером українських та зарубіжних виробників, і продає тільки оригінальний товар з гарантією та сертифікатами якості. Пряма співпраця з виробниками дозволяє встановити на товар ціну, яка доступна для кожного. Для додаткової інформації завжди можна звернутись до менеджерів, які допоможуть вибрати оптимальний пристрій за Вашими вимогами.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии