• Головна
  • 5 способів потрапити на гачок шахраїв у Інтернеті
Новини компаній
09:29, 14 квітня 2021 р.

5 способів потрапити на гачок шахраїв у Інтернеті

Новини компаній
5 способів потрапити на гачок шахраїв у Інтернеті

Інтернет відкрив безмежні перспективи для саморозвитку, роботи, розваг, комфортнішого життя. Але і шахраї знайшли для себе нові можливості легкого заробітку на довірливих користувачах всесвітнього павутиння. Злочинці можуть бути дуже вигадливими і використовують різні способи шахрайства в Інтернеті.

Гадаєте, що це вас не стосується? Пропонуємо переглянути добірку найпоширеніших схем шахрайства від інтернет-провайдера ЕВЕРЕСТ™ у Вінниці і перевірити, чи можете ви стати жертвою аферистів в Інтернеті.

Опитування і розіграші

Хіба ж не приємно відчути себе інтелектуалом, що знає відповіді будь-які запитання, набирає максимум балів в опитуваннях, отримує найвищі результати у тестах рівня IQ? А ще краще — без жодних зусиль виграти якийсь дорогий і такий омріяний приз.

Здавалося б, що поганого може трапитися, якщо ви пройдете жартівливий тест на кшталт «який ви фрукт» чи перевірите свій рівень кмітливості і уважності. Подібні тестування і опитування з обіцяною винагородою в Інтернеті — насправді дієві шахрайські способи отримати вашу особисту інформацію, зокрема, дані банківської картки для «перерахування» оплати.

З повідомленням про несподіваний виграш шахраї запропонують терміново оплатити послуги доставки призу, невеличку комісію, податок чи якусь вигадану послугу. Звичайно, «переможці» таких лотерей і розіграшів свої виграші не отримають, а шахраї після оплати перестануть відповідати на листи і дзвінки або продовжать виманювати гроші під різними приводами.

Не рекомендуємо переходити за такими посиланнями і поширювати їх далі. Будьте уважні і пам'ятайте, що будь-яке прохання переказати кошти — сигнал про небезпеку. Якщо ж дуже полюбляєте випробовувати фортуну, то беріть участь у розіграшах від відомих і перевірених компаній. Уважно читайте правила акцій, перевіряйте інформацію про організатора, знайомтесь з відгуками інших користувачів.

Вам лист з Нігерії!

Лист про величезний спадок від далеких заморських родичів чи від дуже щедрого бездітного мільярдера, напевно, отримав вже кожен користувач Інтернету. Щоб забрати у нещасного мільярдера кілька зайвих мільйонів, потрібно виконати маленьку дрібничку — відправити трохи грошей на оформлення спадку, податки, хабарі чиновникам. Чи варто говорити, що витрати на отримання неіснуючого спадку постійно зростатимуть?

Ігноруйте подібні листи, якщо не хочете втратити гроші. А щоб попередити потрапляння до електронної скриньки сумнівних відправлень, увімкніть фільтр спаму або щоразу вручну позначайте листи як спам.

Персональний гороскоп, дерево роду, ворожіння

Бажання дізнатися майбутнє за індивідуальним гороскопом від астролога, поворожити, скласти прогноз долі чи отримати докладний родовід може мати кепські наслідки. За послугу доведеться заплатити, але жодної гарантії, що ви отримаєте справжній гороскоп, складений професійним астрологом, чи дерево роду від кваліфікованого генеалога. Мета шахраїв — видурити у клієнта гроші, тож не даруйте їм таку радість і звертайтеся до перевірених компаній, що мають позитивні відгуки клієнтів.

Допоможіть на лікування!

Використовувати чужу біду і людську чуйність для заробітку — найогидніший спосіб шахрайства в Інтернеті. Згадайте, як часто ви бачите жалісні повідомлення про хворих діток і дорослих, тварин, які потребують допомоги. Звичайно, більшість з цих історій реальні і люди справді збирають гроші на операцію, лікування, догляд чи дорогі ліки. Але шахраї не цураються поцупити розповідь з фото і вказати свої реквізити або взагалі вигадати власну історію з фальшивими медичними документами.

Заклики «Терміново!», «Допоможіть!» спонукають діяти якомога швидше. Але перш ніж допомогти або поділитися дописом з друзями, уважно прочитайте оголошення, медичні документи і довідки, перевірте, чи вказано контактні дані рідних. Запитайте їх про стан хворого і про подробиці лікування, дізнайтеся, у якій лікарні він перебуває, щоб уточнити, чи справді є такий пацієнт. Як правило, шахраї плутаються у відповідях, мовчать або взагалі видаляють запитання у групах.

Найкращий спосіб допомогти — перерахувати гроші у перевірений благодійний фонд. На особисті картки переказувати кошти варто лише людям, яких ви знаєте особисто і яким довіряєте.

Онлайн-шопінг у шахраїв

Найчастіше, напевно, на гачок аферистів вінничани потрапляють під час шопінгу в Інтернеті. Шахраї створюють фальшиві сайти-магазини, продають браковані і підроблені товари під виглядом брендових, не відправляють придбані покупки, викрадають банківські дані.

Прості заходи безпеки вбережуть ваш гаманець від втрат. Візьміть за правило не купувати товари у неперевірених продавців, шукайте відгуки про них, звертайте увагу на умови обслуговування і повернення товарів. Віддайте перевагу оплаті покупок при отриманні, якщо маєте сумніви щодо продавця чи товару. Не передавайте стороннім особам коди доступу до банківських рахунків.

Будьте завжди уважними, адже фантазія інтернет-шахраїв не має меж. Саме через власну безпечність, надмірну легковірність і необачність можна легко втрапити у їхні тенета.

Ваш провайдер Інтернету і кабельного телебачення, ЕВЕРЕСТ™ everest24.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...