• Головна
  • У Вінницькому краєзнавчому музеї презентували виставку про УПА
15:30, 7 травня 2021 р.

У Вінницькому краєзнавчому музеї презентували виставку про УПА

У Вінницькому краєзнавчому музеї презентували виставку про УПА

Матеріали виставки розповідають про героїчну сторінку національно-визвольної боротьби Українського народу: антинацистський та антирадянський спротив ОУН та УПА на теренах Волині й Поділля у 40–50-х років минулого століття.

«Ця виставка – є спільним проєктом Вінницького обласного краєзнавчого музею та Волинського краєзнавчого музею як один із етапів міжмузейного обміну. Тема досить хвилююча – Український Визвольний рух, Українська повстанська армія. На виставці представлені експонати, які ми відбирали, починаючи з 90-х років. Завдячуючи Михайлу Климчуку та його друзям і соратникам ми маємо досить пристойну колекцію про визвольний рух на Поділлі у роки Другої світової війни. Гарні матеріали передав для музею Любомир Грабець – син Омеляна Грабця, командувача групи УПА «Південь” », – зазначила директорка Вінницького обласного краєзнавчого музею Катерина Висоцька.

Директорка музею також розповіла про започатковану минулоріч обмінну виставку з Національним музеєм історії України:

«У 2020 році працівники Вінницького обласного краєзнавчого музею надали для експозиції власну колекцію археологічного золота. Цьогоріч Національний музей історії України надає нам виставку зброї. Сподіваюсь, що ми подолаємо усі перешкоди і в червні, напередодні Дня Конституції, відкриємо цю виставку в нашому обласному краєзнавчому музеї».

В основі виставки «Український визвольний рух 40–50-х років ХХ ст.: Волинь–Поділля», яка розпочала роботу сьогодні, матеріали, надані на тимчасове експонування Волинським краєзнавчим музеєм: агітаційні листівки, світлини членів ОУН, вояків УПА, художні роботи та багато іншого ( всього 159 предметів).

Окремий розділ виставки становить графіка (34 роботи) відомого українського художника, автора візуального образу Української Повстанської Армії Ніла Хасевича (1905–1952).

Ніл Хасевич перебував у лавах УПА з 1943 р. Відомий під псевдо «Зот», «Рибак», «Старий». Керував друкарнею повстанців, працював як редактор та ілюстратор журналів «До зброї», «Український перець», «Хрін». У бункерах, землянках і криївках, за допомогою примітивної друкарської техніки і в умовах нестачі матеріалів створив понад 150 композицій та 50 графічних робіт.

Національно-визвольний рух на теренах нашого краю демонструють матеріали про осередки «Просвіти», ОУН(м) та ОУН(б), що діяли на Вінниччині в роки Другої світової війни, похід на Поділля влітку 1943 року, першого збройного відділу «УПА–Південь» під проводом Омеляна Грабця («Батька»), який разом з побратимами героїчно загинув 10 червня 1944 року поблизу с. Микулинці Вінницької області.

Виставка працюватиме до 24 жовтня 2021 року. Усі охочі зможуть відвідати цю унікальну експозицію з дотриманням карантинних вимог.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...