• Головна
  • У вінницькому громадському транспорті зросте вартість проїзду
15:18, 2 червня 2021 р.

У вінницькому громадському транспорті зросте вартість проїзду

У вінницькому громадському транспорті зросте вартість проїзду

Як зазначають в оголошенні на сайті міської ради, у Вінниці готується проект рішення виконкому «Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів та вартості електронних квитків тривалого користування у міському авто- та електротранспорті на території Вінницької міської територіальної громади».

На початку травня директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко в інтерв’ю радіо повідомляв, що тарифи на проїзд в міському електротранспорті низькі, тому ВТК зверталась до міської ради щодо підняття вартості проїзду.

Директор Вінницької транспортної компанії Михайло Луценко розповів, що  обґрунтований тариф нині становить 15 і 18 гривень. Востаннє ціни переглядали у 2018 році й вже тоді тариф був збитковим для підприємства. Триває постійне здорожчання усіх складових тарифу. Водночас пасажиропотік у тролейбусах та автобусах Вінниці за рік скоротився вдвічі, на понад 55%. Це і призвело до потреби збільшувати вартість проїзду. Проте, кінцеве рішення по тарифу приймуть на виконкомі міськради.

" Ще у 2018 році, коли затверджували тариф, економічно обґрунтований тариф по автотранспорту був 5,66, по автобусу – 8,03 грн. Прийняли ж 4 по електротранспорту і 5 по автобусах. За понад три роки через збиткові тарифи витрати тільки накопичувались. Водночас вже понад рік ми працюємо в умовах карантинних обмежень і повинні виконувати Постанову Уряду та перевозити пасажирів тільки на сидячих місцях. Пасажиропотік скоротився вдвічі. Для порівняння: у 2019 році міський електротранспорт перевозив 96 млн пасажирів, а у 2020 – 43,7 млн. Тобто, за понад рік відбулося скорочення пасажиропотоку по електротранспорту на 54,6%, а по автотранспорту – на 58,9%" - розповів Михайло Луценко.

Проєктом рішення пропонується встановити тарифи на послуги з перевезення одного пасажира у міському електротранспорті (трамвай, тролейбус) та перевезення одного пасажира на міських автобусних маршрутах загального користування, які здійснюються у звичайному режимі руху, для комунального підприємства «Вінницька транспортна компанія» на території Вінницької міської територіальної громади.

Вже 4 червня на сайті Вінницької міської ради мають опублікувати документ, де вкажуть запропоновану вартість разової поїздки в автобусі, тролейбусі і трамваї.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...