• Головна
  • Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський
17:00, 17 червня 2021 р.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський

Рік тому 19 червня Сергія Борзова призначили керувати областю. Сьогодні, 17 червня, голова Вінницької облдержадміністрації провів пресконференцію в форматі питання-відповіді. Почав з короткої відео-презентації, яка починалась з кадрів із представлення на посаді: «Я не буду кабінетним інтернет-губернатором. Я буду в школі, на дорозі, в лікарні. Я звик на власні очі переконуватись в реальному стані справ» - говорив він рік тому. За рік справді, об’їздив всі громади. І більшість проблемних питань вирішувались на місцях. Сергій Борзов коротко розповів про те що зроблено і перейшов до формату «запитання відповіді».

«За рік реконструювали 10 мостів. Відремонтували 97 кілометрів доріг. Велике будівництво за минулий рік це 15 проектів і 136 млн гривень. Це садочки, школи стадіони. Працюють 15 сільських амбулаторій. Це комфортні умови для жителів області. Бо Вінниця, на мою думку, добре забезпечена медициною, а область потребує кращого. Ми мали на меті вирівняти надання медичних послуг як в місті, так і в селі. Тиждень тому в Могилів-Подільському відкрили кардіоцентр. Зроблена успішна операція на серці… 70 ключів від власного житла отримали діти-сироти. Держава подарувала квартири, які самі собі вибирали діти, а це шанс змінити їх долю. Але «ковід» змінив життя нас усіх. Заради збереження життя і здоров’я в медмістечку була створена обласна інфекційна лікарня. Так це була моя ініціатива, бо в нас не було обласної лікарні. Розпочинали з 80 ліжок, а сьогодні вже 220. Були проблеми з киснем. Тепер я знаю, де його шукати. Цей рік був випробовуванням для нас всіх і для нашої команди», - сказав у вступному слові Сергій Борзов.

«Давайте поговоримо «без папірців». Готовий відповісти на будь-які запитання»

Питали про реконструкцію аеропорту «Вінниця», про будівництво кардіоцентру, який зводиться з 2013 року за співфінансування зі Світового банку, про останню зустріч з Президентом, про міст між Україною та Молдовою, про поїздки в Київ, де буде дивитись сьогодні футбольний матч «Україна - Македонія»…

Що з будівництвом вінницького кардіоцентру, який почали в 2013 році. Коли завершать?

Була підписана тристороння угода між Вінницькою облдержадміністрацією, Вінницькою міською радою та Світовим банком. На сьогоднішній день будівництво йде, але не згідно з графіком, який мав бути. Є проблеми. Є позиція в міста Вінниці та є позиція в Світового банку. Коли минулого тижня ми були в Дніпрі з Вячеславом Петровичем на Конгресі, який збирав Президент, питання піднімали. Найближчим часом приїдуть представники Світового банку. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко приїде до Вінниці, щоб посприяти вирішенню проблеми. Тому що, дійсно, це єдиний кардіоцентр в Україні, який є в проекті Світового банку і не добудований. Нам би не хотілося мати негативну історію з цього приводу. Обласна державна адміністрація буде робити все можливе щоб знайти компроміс і добудувати кардіоцентр.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський, фото-1

Реконструкція Вінницького аеропорту не розпочата. Чому? І коли почнуть?

Аеропорт знаходиться на балансі Вінницької міської ради. Ми то зробимо, але що заважало його зробити до цих пір за попередні п’ять років? Аеропорт за рік не зробиться. Міністерство інфраструктури підготувало відповідні документи. Ми працюємо над цим питанням. Це великий об’єм роботи і немалі гроші – 604 млн гривень. Але щоб ви розуміли, що на реконструкцію претендують аеропорти Херсону, Ужгорода і Миколаєва. Ми думали, що Вінниця найбільше готова по документах, але документи ще доробляються. Якби були усі документи готові, ми б вже подалися на реконструкцію. Фінанси контролювати буде міська рада, тому що їй держава виділить цільове використання коштів. Розпорядником коштів буде міська рада. Вони є власником аеропорту.

Постанова Кабміну Про порядок використання коштів – є. Вона погоджена з Мінфіном, але направлена на доопрацювання. Коли постанова буде доопрацьована, її опублікують згідно чинного законодавства. Тоді я про це повідомлю. Кошти виділяє держава.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський, фото-2

У Вінницькій області, як і в Україні проводиться вакцинація від коронавірусу, чи вистачить вакцини всім бажаючим?

Всі бажаючі зможуть вакцинуватися, але для того, щоб це зробити, треба прийти у пункти щеплень. У Вінницькій області доз вакцин достатньо.

Коли буде міст між Україною і Молдовою?

Головне щоб землю, де буде міст, тричі не перепродали).

Вже почали ремонт дороги у Вінницькій області від Немирова через Тульчин. Техніко-економічне обґрунтування (на міст – ред.) вже зробили. Зрозуміло де саме буде проходити міст. З Молдовської сторони теж ведуться роботи. Їм залишилось 5 км до мосту, дорога в них майже нова. Питання, яким я займаюсь в робочій групі це надання земель, це співпраця з Держгеокадастром для того щоб було зрозуміло, як пройдуть дороги біля міста Ямпіль. Також треба співпрацювати з міською громадою. Думаю, що вони зацікавлені. Будівництво мосту це робочі місця, надходження податків і розвиток. Я думаю, якщо питання між президентами двох країн погоджено, то міст буде.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський, фото-3

В Гайсині провели перший фестиваль до 30-річчя Незалежності України. В яких містах ще відбудуться культурно-мистецькі заходи?

Це всеукраїнські заходи. Для Вінницької області Міністерство культури спеціально розробило бренд до 30-річчя Незалежності. На нашу думку, він дуже гарний. Фестивалі будуть проводитись в різних форматах по всій території області. Тематика буде прив’язана до певної конкретної локації. Наприклад, наступний буде в Тульчині. Це буде культурно-мистецька акція присвячена «Щедрик – Мелодія Вінниччини». В липні буде Всеукраїнський фестиваль «Подільський оберег» в селі Буша. В Северинівській громаді буде обласний фестиваль «Малина-фест». Фестиваль звичаєвих культур «Живий вогонь» в Якушинцях. В серпні у Хмільнику буде «Музика понад часом». В Погребищі проведем фестиваль народної творчості «Світанки над Россю». В селі Білопілля Глуховецької громади, де музей хліба, буде обласне свято обрядових хлібів та виробів з соломи. Всіх запрошую. Буде цікаво.

Про що говорили з Президентом при останній зустрічі про Вінницьку область?

Президент підтвердив те, що планується виділення коштів на Вінницький аеропорт. Це основний меседж. Запитав, як справи в області. В нас нормальна, контрольована ситуація. Про основні інфраструктурні проекти говорили. Це міст в Ямполі, аеропорт, і звичайно, всі проекти Великого будівництва. На цей рік багато заплановано, але деякі об’єкти виходять з графіку будівництва. Це непокоїть тих, хто виділяє кошти. Бо гроші мають працювати на людей.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський, фото-4

Який найбільш складний період за рік роботи, з кадрами, з фінансами?

Коли вночі телефонують, що не вистачає ліжок з киснем. Я особисто телефонував в департамент, на екстрену допомогу… Треба було робити логістику. Дехто не хотів їхати 100-150 км, коли тут все було переповнено. Не всі можуть поїхати до рідних, які госпіталізують, в той самий Теплик.

По фінансах. Коли робили перший поверх в обласній інфекційній грошей не було, ми вийшли з ситуації. Як кажуть: «з грошима кожен може, ви без грошей спробуйте». Така сумна статистика була, що потрібно було негайно реагувати. За три тижні ми відкрили 89 ліжок, потім ще стільки ж. Всі забезпечені киснем. Повірте, в кожній лікарні було 8-9 млн гривень на рахунку. Вони мали купити концентратори ще восени. Головні лікарі мають бути менеджерами. Вони отримують надвисоку зарплату – від 100 тис грн. Вони мали б відшукувати ресурси для забезпечення лікарень. Але ні, вони мені писали «в нас осталось 42 балони, в нас осталось 36…». Ми ж не можемо шукати кисень кожній лікарні. Але ми шукали. Звільнити з роботи таких керівників я не можу, бо їх призначають ради.

Ви балотувались на мера. Чи є якісь "плюси" від того, що не пройшли?

Розуміючи, що стати міським головою, але в тебе не має більшості в міській раді і ти не можеш плідно працювати, вважаю що це зайво витрачені роки і нерви. Є відсутність конкурентної гри. Бо коли йде конкурентна гра і ти робиш добрі справи, то чомусь вони називаються поганими, і навпаки. Я хотів би щоб всі політичні сили, які представлені в місті, в області, працювали на конструктив.

Голова Вінницької облдержадміністрації Борзов розказав, коли приїде Зеленський, фото-5

Вже тричі були чутки, що Вас звільняють і Ви їдете в Київ.

Позавчора я теж поїхав в Київ і теж казали, що звільняють). В мене в Києві живуть дві доньки. Якщо я їду в Київ, це не значить, що мене звільняють. Я просто хочу дітей бачити.

Чи займаєтесь Ви спортом?

Так. Пройшов турнір по тенісу між депутатами і молоддю.

Де будете сьогодні дивитись футбольний матч Україна – Македонія?

На роботі. Приходьте разом подивимось.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...