• Головна
  • Привабити туристів: для чого на Вінниччині розмальовують будівлі
19:34, 22 червня 2021 р.

Привабити туристів: для чого на Вінниччині розмальовують будівлі

Привабити туристів: для чого на Вінниччині розмальовують будівлі

Понад 15 господарських будівель та зупинок розмалювали художники із Вінниці, Ямполя та Могилева-Подільського у селі Безводне, що на Ямпільщині. Стіни пишуть в рамках мистецького проєкту «Мальована Хата», у такий спосіб, каже автор Микола Крижанівський хочуть відродити українські традиції, та привабити туристів до сіл.

Жителька села Безводне Ніна Бурбело, каже, коли в село приїхали художники і запропонували розписати одну зі стін споруд на її обійсті — погодилася. Малюнок наносили на гараж, бо саме його стіна виходить на дорогу і малюнок можуть бачити усі.

"Тут була черга, із тих хто хотів подивитися що це тут малюють, бо це ж центральна дорога. Дякуємо цим людям, що такі розумні і мають такий талант", — говорить Ніна Бурбело.

Митці працюють переважно у вихідні, живуть у місцевих, розповідає художниця із Могилева-Подільського Оксана Городинська. Додає, спершу люди ставилися до них із насторогою — тепер же дякують за роботу.

"В кожне село, коли ми приїжджаємо, люди насторожені до нас. Ми пропонуємо зробити напис, а вони відмовляють. Вже коли ми починаємо працювати люди прибігають і кажуть що теж хочуть. Нас годують, нас посилили і нам раді тут", каже Оксана Городинська.

Стіни будівель у Безводному розмальовують 7 художників із Вінниці, Ямполя та Могилева-Подільського. Уже розписали близько 15- ти обєктів, у планах 20, — каже вінницький художник Микола Крижанівський. Він розписує лісову сторожку. За основу взяв мистецтво трипільської культури.

"Трипілці — це сонцепоклонники. Жінка для них як божество, святість. Тотемна тварина це червоний бик, який зоображають на триипільській кераміці. Зараз у нас спрощене життя , раніше люди витирали обличчя вишитими рушниками, жили у розмальвоних хатах, їли борщ, який варили на розмальвоній печі", — розповідає Микола Крижанівський.

Привабити туристів: для чого на Вінниччині розмальовують будівлі, фото-1

Роботи у Безводному, у рамках мистецького проєкту "Мальована Хата", планують завершити до 7 липня, — каже Крижанівський. А далі поїдуть у Муровані Курилівці.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...