• Головна
  • Дошкільнята на Вінниччині відвідують оновлений дитсадок європейського рівня
20:02, 1 липня 2021 р.

Дошкільнята на Вінниччині відвідують оновлений дитсадок європейського рівня

Дошкільнята на Вінниччині відвідують оновлений дитсадок європейського рівня

Сучасний дитсадок у Гніванській громаді Вінницької області, який оновили в рамках проєкту «Енергоефективний Гнівань – енергетична політика сталого розвитку міста Гнівань», тепер має й систему вентиляції. Під час пандемії це має особливо важливе значення. І сьогодні презентували всі переваги термомодернізованих дитячих закладів, повідомляє Інформаційна Вінниччина.

«В Україні це вже друге місто впровадження енергетичної політики. Першим таким є Жмеринка. І тепер Гнівань. Така активність приєднання є хорошим показником. Він демонструє співпрацю органів місцевого самоврядування, громадськості та державної влади», - розповідає голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов.

Гніванська територіальна громада приєдналась до програми «Угоди мерів – Демонстраційні проекти» ще у 2015 році. А реалізовувати проєкт розпочали в травні 2018 року. Це частина загальноєвропейської програми, яка направлена на зменшення енерговитрат та викиди вуглекислого газу. Проєкт фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти». Реалізується Гніванською міською радою у партнерстві з громадською організацією «Єврорегіон «Дністер».

В рамках проєкту утеплили багатоповерхівки, модернізували системи теплопостачання (насамперед, реконструкція локальної тепломережі та котлів) та встановили енергоефективне вуличне освітлення.

«Проєкт з Гніванем – показовий, адже підготовка йшла досить нелегко. Важливо, щоб територіальні громади та їх керівники зрозуміли, що від них самих залежить їх успішний розвиток. Ми співпрацювали, незважаючи на пандемію, і я вважаю, що маємо хороший «продукт». Той, який налаштовує на подальшу співпрацю і надихає на ще ефективнішу роботу», - зазначає голова «Єврорегіону «Дністер» Сергій Татусяк.

Аби побачити досконалість програми та її дієвість, створили «Демонстраційні проєкти». Це короткий план дій сталого енергетичного розвитку. У програмі бере участь 6 країн і саме в Україні задіяно 17 проєктів.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...