• Головна
  • Коли і навіщо потрібно знати своїх бенефіціарів?
Новини компаній
15:48, 30 вересня 2021 р.

Коли і навіщо потрібно знати своїх бенефіціарів?

Новини компаній

Бенефіціарний власник (або бенефіціар) юридичної особи - це фізична особа, яка прямо чи опосередковано володіє більше 25% статутного капіталу або має можливість контролювати дії компанії.

Вам потрібні послуги з розкриття структури власності юридичної особи?У такому разі вам варто скористатися допомогою юридичної компанії «ENTIRE»!

Бенефіціарів компанії потрібно ідентифікувати з метою дотримання норм так званого "антивідмивного" законодавства, спрямованого на протидію легалізації злочинних доходів, а також фінансування тероризму і розповсюдження зброї масового знищення.

На перший погляд все звучить просто - і для переважної більшості невеликих компаній це дійсно так. Якщо ми розглядаємо ТОВ, у якого є один або два-три власники (фізичні особи), які контролюють бізнес, з часткою понад 25%, то у нас не виникає проблем з визначенням бенефіціарів. У випадку з більш великими компаніями найчастіше все не так прозоро: тут ми можемо спостерігати багаторівневу систему володіння компанією, що йде корінням за межі країни. Тоді задача визначення бенефіціара може стати нетривіальною. Прямих власників - фізичних осіб - у компанії може і не бути, відповідно, необхідно знайти непрямих і порахувати їх частку.

Також бенефіціар може визначатися на підставі наявності контролю над юридичною особою. Під контролем в даному випадку мається на увазі можливість надавати прямий чи непрямий істотний вплив на рішення, що приймаються компанією - зокрема, на рішення про здійснення угод і фінансових операцій, що впливають на величину доходу фізичної особи.

Розкриття інформації про бенефіціарів

За малим винятком юридичні особи зобов'язані володіти актуальною інформацією про своїх бенефіціарів. Її необхідно надавати в рамках бухгалтерської звітності компанії, а також в податкову інспекцію в разі їх запиту. У бухгалтерській звітності компанії зобов'язані розкривати як мінімум ті відомості про своїх бенефіціарів, які дозволяють їх однозначно ідентифікувати. Таким чином, якщо в звітному періоді здійснювалися будь-які операції з бенефіціарами (наприклад, отримання позик), то по ним потрібно надати більш детальні відомості (вартісні показники операцій, величину грошових потоків між компанією і бенефіціаром і т. д.).

До компаній, яким збирати інформацію про своїх бенефіціарів не потрібно, відносяться емітенти цінних паперів, допущених до організованих торгів, які розкривають інформацію відповідно до законодавства про цінні папери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...