• Главная
  • “Арка натхнення”: у Вінниці створюють другий із чотирьох муралів проєкту VIN-ART-CITY
17:33, 31 августа

“Арка натхнення”: у Вінниці створюють другий із чотирьох муралів проєкту VIN-ART-CITY

“Арка натхнення”: у Вінниці створюють другий із чотирьох муралів проєкту VIN-ART-CITY

Сьогодні, 31 серпня, у Вінниці почали створювати другий із чотирьох муралів проєкту VIN-ART-CITY. Він розташований на будинку №3 по вул. О. Соловйова і називається “Арка натхнення”.

Про це повідомили на сайті Вінницької міської ради, де опублікували фото початку робіт. Як розповів куратор проєкту VIN-ART-CITY Олександр Нікітюк, зображення буде у стилі модерн з елементами класицизму. Тут будуть відображені античні вази та елементи міфології. Авторкою ескізу є Ірина Прокопчук.

Загалом же у рамках проєкту до Дня Вінниці планують створити чотири мурали на стінах будівель та 3D-малюнок на Європейській площі.

“Космічні мрії”

Наразі на багатоповерхівці по проспекту Космонавтів уже з’явилось зображення “Космічні мрії”. А на Європейській площі завершують створення нового 3D малюнку (раніше там був зображений водоспад, а згодом – підземелля).

– У цьому році на будинку за адресою проспект Космонавтів, 39 з’явився мурал “Космічні мрії”. Тут зображений космонавт, який тримає у руці чотири стрічки, до кожної прив’язана планета у вигляді повітряної кульки. Автор цього муралу – художник Віктор Подрезов, – повідомили у міській раді.

“Стежка”

У планах створити ще два мурали. На стіні бібліотеки №1, що на проспекті Коцюбинського, нанесуть мурал “Стежка”. Відомо, що ескіз для нього створювали три автора: художниці Ольга Михайлюк і Юлія Гушул та кримськотатарський художник Рустем Скибін.

У міській раді зазначають, що цей мурал поєднає кримськотатарські та українські орнаменти. Також тут будуть написані цитати з творів Михайла Коцюбинського на українській та кримськотатарській мовах.

“Лебединий світанок”

А на дев’ятиповерховому будинку, що на вулиці Стельмаха, 17 з’явиться мурал “Лебединий світанок”. Там планують намалювати двох птахів, які утворюють серце на фоні світанку. Автор цього муралу художник Олександр Марченко, який вже не перший рік є учасником проєкту VIN-ART-CITY».

– У Вінниці проєкт VIN-ART-CITY реалізують ще з 2015 року. За цей час митці прикрасили зовнішні стіни вінницьких будівель більш ніж 30 масштабними та яскравими зображеннями – муралами (один з різновидів сучасного вуличного живопису). Міський простір оживили талановиті художники з різних міст України – Львова, Рівного, Харкова, а також митці з Чехії, – розповів Максим Філанчук, директор департаменту культури міської ради.

Джерело

Фото – vmr.gov.ua

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...