• Главная
  • На Вінниччині на 45 га вирощують фундук, експерти говорять про унікальний сад
16:30, 4 сентября

На Вінниччині на 45 га вирощують фундук, експерти говорять про унікальний сад

На Вінниччині на 45 га вирощують фундук, експерти говорять про унікальний сад

Молоді сади досить успішно розвиваються, вже є перший врожай.

В Україні в галузі садівництва темпи створення фундукових садів мають найбільшу динаміку. Є сади досить великі по площі, достатньо багато садів —10–50 га, в кожному саді застосовують технологічні особливості схем посадки, догляду за ґрунтом і формуванням крони, живлення та захисту, написав у Фейсбуці Олексій Зеленько.

Він і розповів про досвід у створенні фундукових садів на півночі Вінниччини в Козятинському районі. Зокрема, про сад Віктора Сагайди. Загальна площа фундукових садів у його господарстві перебільшує 45 га, з них 35 га — на крапельному поливі. Це дає змогу провести в саду своєчасно полив і підживлення.

В саду висаджені сорти європейської й італійської селекції. Розроблена своя система догляду за ґрунтом, адже частина садів розташована на території, де можливі ерозійні процеси. Проведені полосні задерніння через ряд дають змогу використати переваги утримання ґрунту в саду і за системою чорного пару. Молоді сади досить успішно розвиваються, вже є перший врожай.

Як розповів Зеленько, на відведеній ділянці площею 5 га у 2018 році спочатку був посаджений вишневий сад. Потім у 2019 році в схему саду був висаджений фундук сортів Каталонський, Барселонський і Косфорд. Перший врожай вишні був вже в минулому році, в цьому — вишня дала врожайність 6 т/га, реалізація якої дала змогу повністю компенсувати витрати на створення фундукового саду.

Такий підхід до створення фундукового саду є унікальним, за рахунок маловитратних нішевих культур є змога використати їх фінансовий ресурс для формування оборотних коштів.

Джерело

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...