• Главная
  • У Вінниці хочуть створити “соціальний паспорт” для людей похилого віку
16:48, 21 сентября

У Вінниці хочуть створити “соціальний паспорт” для людей похилого віку

У Вінниці хочуть створити “соціальний паспорт” для людей похилого віку

У Вінниці хочуть створити соціальний паспорт “Картка життя”. Це документ для людей поважного віку, який буде містити інформацію про вік людини, контакти родичів або соціального працівника, відомості про алергічні реакції, прийом медикаментів тощо.

Як повідомили на сайті Вінницької міської ради, це допоможе одиноким людям у випадках, коли виникне загроза їхньому життю та здоров’ю – для оперативного надання інформації відповідним екстреним службам.

У 2021 році у Вінниці затвердили Програму “Громада відкритих можливостей для людей похилого віку Вінницької територіальної громади на 2021-2023 роки“. Одним із заходів цієї Програми є можливість для людей поважного віку запровадити соціальний паспорт “Картка життя” з метою надання оперативної допомоги в екстрених випадках.

Повідомляється, що наразі соціальний паспорт “Картка життя” перебуває у стадії обговорення та презентацій серед вінничан поважного віку. Реалізовувати ж проєкт планують у наступні роки.

– Зараз ця ініціатива на етапі обговорень та пропозицій. Для нас важливо побачити, зрозуміти, як реагують люди старшого віку. Це європейська практика, ми запозичили цей досвід у Польщі. Бачили, як це працює у них, – зазначила Анна Моргун, голова правління ГО “Центр Поділля-Соціум”.

Також у міській раді повідомили, що “Картка життя” буде міститися у спеціальній коробці в холодильнику або на ньому. А на холодильнику буде наліпка, яка інформуватиме, що тут є “Картка життя”.

– Ми плануємо, що першими учасниками цього проєкту стануть вінничани, які перебувають на обліку у Територіальному центрі. [Їх] близько 6000, а одиноких – близько 2000, – розповіла Валентина Войткова, директорка Департаменту соціальної політики міської ради.

– Над реалізацією проєкту ми працюватимемо з Департаментом соціальної політики, поліцією та медиками. На приєднаних територіях також плануємо запровадити “Картку життя”, – додала Анна Моргун.

Джерело

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...