• Головна
  • «ЦИФРА ПІШЛА В ПОЛЕ»: НА ВІННИЧЧИНІ СЛІДКУВАТИМУТЬ ЗА РОСЛИНАМИ ЧЕРЕЗ СУПУТНИК
17:46, 23 вересня 2021 р.

«ЦИФРА ПІШЛА В ПОЛЕ»: НА ВІННИЧЧИНІ СЛІДКУВАТИМУТЬ ЗА РОСЛИНАМИ ЧЕРЕЗ СУПУТНИК

«ЦИФРА ПІШЛА В ПОЛЕ»: НА ВІННИЧЧИНІ СЛІДКУВАТИМУТЬ ЗА РОСЛИНАМИ ЧЕРЕЗ СУПУТНИК

Вінничани першими в Україні оцифрували поле.

Вінниччина відзначає значний прорив у агроінноваціях: вже оцифрували перше поле. Відтепер фермери зможуть «керувати» полями за допомогою додатку у смартфоні або у комп'ютері. Варто лише зробити кілька кліків – і поле видно, як на долоні. Завдяки знімкам із супутника можна побачити все: і стан рослин, і прогалини на полі, і бур'яни. Про це повідомляє Інформаційна Вінниччина.

– Це не лише цікава картинка. За допомогою штучного інтелекту досить складна програма аналізує безліч даних. Враховує поточну супутникову інформацію, метеодані, а також порівнює попередню статистику з теперішньою. Це своєрідний «агроном у телефоні», який працює без вихідних та свят. Він щотижня готує звіти, а якщо щось негаразд на полі – одразу надсилає повідомлення, - розповідає директор Міжнародного агрокластеру «Дністер» Вадим Мохник. Саме за сприяння агрокластеру «Дністер» ця технологія впроваджується на теренах України та Молдови.

«Агроном у телефоні» працює, незважаючи на погоду та хмари, тож власник господарства і агроном працюватимуть ефективніше. Адже свій час вони направляють саме на проблемні ділянки полів, про які «сигнализувала» программа.

Насправді, це лише спрощений опис можливостей цієї інновації, адже «агроном в телефоні» має потужний арсенал інструментів для аграріїв.

Більше про метод

– Інноваційна технологія точного землеробства на платформі Layers розроблена в Іспанії і практично застосована в 15 країнах-учасниках. Цією програмою вже користуються відомі світові компанії, які успішно застосовують новий метод і підтверджують його ефективність. Міжнародний агрокластер «Дністер» є новатором впровадження цього надсучасного методу в Україні, - додає Вадим Мохник. - Для кожної культури та для кожного агропідприємства створюється унікальна програма. За її допомогою можна визначити основні показники стану поля та росту рослин. У моделі прогнозування застосовують штучний інтелект за допомогою платформи Layers. І результати отримують із середньою точністю 95%.

Агрокластер «Дністер» провів потужну підготовчу роботу щодо впровадження технології на агропідприємствах України та Республіки Молдова. І аграрії можуть у кілька кліків «завантажувати» у смартфон власні поля, щоб підвищувати врожайність та ефективність роботи.

Така технологія у світі називається точним землеробством. Це інновація, яка передбачає використання точних даних: знімки або відеозображення з дронів та супутників задля покращення якості врожаю. Аграрії зможуть ефективніше використовувати власні ресурси, ретельніше вносити насіння та добрива, а також, що дуже актуально в наш час, зробити вагомий внесок в охорону природи.

Першими оцифрували ріпак, пшеницю, соняшник та кукурудзу.

Фермерське господарство «Велес АРС» стало першим, яке застосувало на полях Вінниччини точне землеробство на платформі Layers. Вони використовують штучний інтелект на платформі Layers першими навіть в Україні.

Фермери довірили поля із озимим ріпаком та пшеницею, а ще із соняшником та кукурудзою «агроному у телефоні». Це найперші оцифровані культури ФГ «Велес АРС». Підприємство, яке розташоване в селі Куманівці Хмільницького району Вінницької області, очолює Олександр Лисий. Відтепер щотижня на протязі року очільник підприємства буде отримувати нові звіти щодо еволюції біомаси. Адже про усі аномальні ділянки будуть надходити повідомлення із супутника.

Нові можливості

За обраним пакетним підключенням до платформи Layers надається доступ до різноманітних електронних «інструментів» аграріям. Базова програма Sat Tech орієнтована на глобальний моніторинг поля, еволюції біомаси. Мобільний додаток надсилає попередження від полів із аномальною поведінкою. Програма Predictive plan орієнтована на фінансову продуктивність та логістику, підтримує виробників щодо рішень у послідовності збору врожаїв. Ще потужніша програма Soil tech дозволяє зосередитися на оптимізації ресурсів і вирішенню проблем. Під кожну компанію та культуру розробляється унікальна модель прогнозування даних.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...