• Главная
  • На Вінниччині пройде етногастрофестиваль «Мамалига VS Банош»
12:28, 1 октября

На Вінниччині пройде етногастрофестиваль «Мамалига VS Банош»

На Вінниччині пройде етногастрофестиваль «Мамалига VS Банош»

У неділю, 3 жовтня у Студенянській територіальній громаді Тульчинського району Вінницької області відбудеться Етно FoodFest «Мамалига VS Банош».

Про це розповіла керівниця проєкту Етно FoodFest «Мамалига VS Банош» Надія Гандзій, передає Укрінформ.

«Ми захотіли провести фестиваль, який би промотував якусь культурну спадщину, адже у нас на Поділлі цих родзинок дуже багато, особливо гастрономічних. І згадалась мамалига, адже всупереч стереотипам – це не тільки молдавська чи румунська кукурудзяна каша, а й традиційна страва подільських козаків. Її було просто готувати, бо не потребує багато інгредієнтів, зручно брати з собою. Але позаяк у нас усе ж є спільне історичне та культурне минуле з Молдовою, вирішили проводити цей фестиваль практично на кордоні двох країн», – зауважила Гандзій.

Вона також відзначила, що мамалигу вирішили представити, позаяк вона заслуговує на те, щоб бути туристичним гастромагнітом не менше, ніж «розкручений» карпатський банош. На відміну від західноукраїнської страви, мамалигу замість молока та вершків готують на воді. Але за рахунок величезної кількості рецептів та «присмачок» до неї, баношу ця кукурудзяна каша за смаком не поступається. До неї додають шкварки з підчеревини і м'ясну піджарку, бринзу, вершкове масло і свіжий сир, а в деяких селах готують мамалигу на раковій юшці і з вареними раками й подають.

За словами Гандзій, під час Етно FoodFest «Мамалига VS Банош» представники громад з Вінниччини та гості з Молдови запропонують гостям скуштувати різні варіанти цієї стави з кукурудзяної крупи та порівняти її з баношем, яким також частуватимуть на фестивалі. Також проводитимуться майстер-класи з приготування мамалиги та баношу.

Окрім того виступатимуть українські та молдавські етноколективи, працюватимуть містечко майстрів і ярмаркова локація, проводитимуться конкурси та розваги і майстер-класи для дітей.

Керівниця проєкту зауважила, що фестиваль проходитиме під гаслом «Смакуй українське! Люби українське! Цінуй українське!». Він проводиться громадською організацією «Єврорегіон «Дністер» та Студенянською територіальною громадою. Цей проєкт підтримує Вінницька ОДА, позаяк він став переможцем обласного конкурсу з визначення програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету.

Цьогоріч Етно FoodFest «Мамалига VS Банош» проводиться уперше, як пілотний проєкт. Надалі ж його планують зробити щорічним і подаватимуть на конкурс Українського культурного фонду.

Джерело

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Объявления
live comments feed...