![](https://s.0432.ua/section/logo/upload/pers/33/logo.png?20240727)
15:13, 27 жовтня 2021 р.
"Тут взимку тепло, а влітку холодно": вінничанка Тетяна Ченчик про збудовану власноруч глиняну хату
!["Тут взимку тепло, а влітку холодно": вінничанка Тетяна Ченчик про ... "Тут взимку тепло, а влітку холодно": вінничанка Тетяна Ченчик про збудовану власноруч глиняну хату](/dist-assets/images/cap.jpg)
Тетяна Ченчик із села Ксаверівка Вінницького району разом із старшим сином збудували соломʼяно-глиняний будинок. 6 років тому вона залишилась із трьома дітьми у каркасі хати. Каже, якщо немає грошей, то навчишся будь-якій справі. За 4 роки, розповідає жінка, разом із старшим сином опанувала до десятка будівельних спеціальностей від зведення перестінків до викладання кахлів.
“Чоловік почав будівництво, але ми розлучились. Він залишив каркас з соломʼяними тюками. Всередині щебінь і дах. Там пташки жили. Я була з дітьми: 3 роки двійнята і син 18 років. Ми не будівельники. Самі по інтернету вчились”, — каже Тетяна Ченчик.
Площа будинку 130 квадратних метрів. Аби довести його до ладу, розповідає Тетяна, пішло 2 камази глини і понад пів сотні тюків соломи. Все через нестачу грошей робили самі, каже жінка.
“Ці балки — каркас, на якому тримається дах, і між балками тюки з соломи, як цегла. Вони одягалися на штирі. А потім пробивали палками, щоб скріпити”, — каже Тетян Ченчик.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
16:50
24 липня
11:00
24 липня
Оголошення
18:29, 14 липня
9
13:23, 13 липня
10:07, 19 липня
26
live comments feed...
Коментарі