Вінницький медуніверситет презентував унікальну модель віртуального пацієнта «СКІФ» (ФОТО)

1 червня ректор Вінницького національного медичного університету ім. Пирогова Василь Мороз презентував унікальну комп’ютерну модель життєдіяльності людського організму - «СКІФ».

На презентацію цієї фундаментальної і революційної розробки у галузі медицини до Вінниці з’їхались представники колегії Міністерства охорони здоров’я України на чолі з міністром Раїсою Богатирьовою та ректори практично усіх українських медичних університетів.

На початку презентації Василь Мороз розповів, що ідея створити таку систему виникла у нього ще у 80-тих роках, з появою найперших комп’ютерів.

Для невеликого колективу розробників (Василь Мороз та ще декілька медиків і програмістів) на реалізацію цього фундаментального проекту знадобилось близько 15 років праці практично на «голому ентузіазмі» у вільний від основної роботи час.

Результатом цієї титанічної праці стала, стала комп’ютерна модель яка у найменших подробицях (на клітинному рівні) відтворює діяльність людського організму як у нормальному, так і в патологічному стані, показує реакцію організму на дію зовнішніх чинників і застосування ліків, дозволяє прогнозувати розвиток хвороб.

І при цьому детально показана просто неймовірна кількість різних параметрів процесів життєдіяльності людини, на рівні органів та клітин.

Ключові моменти презентації можливостей «СКІФа» викликали у всіх: від студентів до вчених-професорів - величезний захват, «мурашки по тілі» та шквал аплодисментів.

Самі ж розробники розшифровують назву «СКІФ» як «система комп’ютерної ідентифікації функцій», але це не звучний збіг: Василь Мороз прагнув дати розробці коротку, звучну і обов’язково українську назву, а вже потім її розшифрували як абревіатуру.

«СКІФ» став новим науковим надбанням української медицини та дозволить навчати студентів не на живих людях, а у віртуальному вимірі. При цьому є можливість моделювати унікальні ситуації, які не завжди можна спостерігати на практиці.

скиф4
скиф3
скиф2
скиф1
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов