• Головна
  • У центрі міста провели акцію "Молодь Вінниці – за життя без СНІДу"
13:36, 2 грудня 2021 р.

У центрі міста провели акцію "Молодь Вінниці – за життя без СНІДу"

У центрі міста провели акцію "Молодь Вінниці – за життя без СНІДу"

На площі Європейській організатори роздавали вінничанам інформаційні листівки і пропонували пройти тестування на ВІЛ-інфекцію.

Учора, 1 грудня, у Вінниці за участі СНІД-центру провели акцію "Молодь Вінниці – за життя без СНІДу". На площі Європейській організатори роздавали вінничанам інформаційні листівки та розповідали про ВІЛ/СНІД, шляхи передачі вірусу та лікування. Охочі могли безкоштовно пройти тестування на ВІЛ та вірусні гепатити. Про це повідомляє Depo.Вінниця з посиланням на пресслужбу Вінницької міської ради.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, у 2020 році у світі близько 1,5 млн людей дізналися про свій ВІЛ-статус. 1997 року ця цифра була удвічі більшою, а у 2010 році становила 2,1 млн людей. Про свій ВІЛ-статус не знає кожна третя людина, хоча щорічно в Україні проводиться близько 2 мільйонів тестувань. В Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ, і тільки 70% із них знають про свій діагноз. Це близько 79 тисяч ВІЛ-інфікованих людей, які наразі ще залишаються не діагностованими та не знають про свій ВІЛ-позитивний статус.

Як наголошують в обласному Центрі інфекційних хвороб, в Україні переважає статевий шлях інфікування ВІЛ-інфекцією. Понад 62% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ у 2020 році відбулося під час незахищених статевих контактів. Тому тестування на ВІЛ-інфекцію рекомендовано всім людям, які мали ризиковану сексуальну поведінку та/або незахищені статеві стосунки з більш ніж одним партнером. 

В Україні отримати послуги з тестування на ВІЛ-інфекцію можна в закладах охорони здоров’я, що гарантовано 13 пакетами програми медичних гарантій, на базі неурядових організацій, що працюють з ключовими та уразливими групами людей.

У Вінницькій області з початку епідемії ВІЛ в Україні станом на 01.10.2021 року вперше виявлено 6290 ВІЛ-інфікованих громадян України , із них 2803 особам встановлено діагноз СНІД, померло всього 1514 ВІЛ-інфікованих осіб (в тому числі від СНІДу – 914 особи). Під медичним наглядом станом на 01.10.2021 року перебуває 3075 ВІЛ-інфікованих громадян України, в тому числі з діагнозом СНІД 1457 осіб. Всього народилось від ВІЛ-інфікованих матерів 1041 дітей. З них, на серологічному контролі знаходиться 75 дітей, 833 дітей знято з сероконтролю (здорові). ВІЛ-інфіковано 49 дітей (в тому числі зі СНІДом-35 дитини) , 35 померло, 79 дитини вибули в інші регіони, прибули з іншого регіону на сероконтроль 44 дитини.

У Вінницькій області працюють 13 окремих кабінетів "Довіра" для надання спеціалізованої медичної допомоги щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, 15 на базі кабінетів інфекційних захворювань в ЗОЗ області та 5 – на базі інших кабінетів ЦПМСД міста. Шість кабінетів "Довіра" (Козятин, Бар, Немирів, Могилів-Подільський, Томашпіль, Ладижин) , здійснюють АРВ-лікування пацієнтів.

Нагадаємо, у Вінниці щонайменше двічі на рік організовуть обстеження в мобільній амбулаторії просто на вулицях міста. Обстежують на ВІЛ і гепатити.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...