15:39, 4 грудня 2021 р.
Вінничани ініціюють створення парку відпочинку “Спартак” та вимагають у влади припинити дерибан пляжу
276 вінничан підписались під проектом рішення про створення сучасного парку відпочинку “Спартак” біля Південного Бугу. Проект подали до Вінницької міської ради як місцеву ініціативу. Тепер депутати мають його розглянути під час чергової сесії, яка ймовірно відбудеться в кінці грудня цього року.
Вінничани звернулись до міської ради, аби влада нарешті виконала свої обіцянки і створила паркову зону вздовж річки замість того, щоб роздавати цю землю під забудову ресторанами та високоповерхівками. У проєкті рішення «Про створення сучасного парку відпочинку «Спартак» пропонується на території, що ще не була забудована, створити парк орієнтовною площею 2,05 га та присвоїти цій земельній ділянці власний кадастровий номер.
За останні десять років у Вінниці не створено жодного нового парку. Офіційно зареєстровано тільки 5 парків,з яки 2 перебувають на утриманні Вінницької обласної ради. Але цього замало для міста із 370-тисячним населенням. Наразі у вінничан є шанс отримати шостий офіційний парк, який став сучасною зоною відпочинку біля річки Південний Буг для мешканців, що проживають в центрі міста.
У серпні 2019 року виконавчий комітет Вінницької міської ради затвердив План реалізації та каталогу стратегічних проєктів «Концепції інтегрованого розвитку м. Вінниці 2030». Згідно з ним міська влада зобов'язалась створити неперервну рекреаційну зону «Алея 12,7 км» на лівому березі Південного Бугу (від водоканалу до Сабарова). Тобто, планували створити якісний простір для прогулянок. В прийнятому плані окремо зазначалось, що на даний момент потенціал Бугу не використовується повною мірою, в тому числі прибережні зони річки. Берег річки в основному недоступний, закинутий та не призначений для відпочинку населення. А річка з прибережними зонами, як показує закордонний досвід, має бути невід’ємним рекреаційним ресурсом міста.
За словами представниці ініціативної групи Любові Кошелевої вільну територію, тобто землі зеленої зони від Староміського мосту до Сабаровської гідроелектростанції, де, зокрема мала б бути алея, міська рада почала роздавати. “На частині цих земель біля річки вже розпочалась забудова багатоповерхівками. Влада грубо порушує свої зобов'язання, а земля роздається всупереч нормам Водного кодексу, які забороняють будувати у прибрежно-захисній смузі річок. Щоб дозволити забудову, депутати міської ради навіть проголосували Детальний план території між пляжем «Спартак» та Староміським мостом, який зменшує прибрежно-захисну смугу до 7-10 метрів. Більше того, на цій території є приватні будинки, на місці яких планується зводити новобудови і розширювати вулиці для під’їзду до майбутніх таунхаусів, ресторанів та яхклубу”, - підкреслила Любов Кошелева.
Громадські слухання щодо затвердження детальних планів проводили у 2019 та 2020 роках. На останніх слуханнях були присутніми всього 16 мешканців Вінниці. Ба більше, в цьому плані, посилаючись на особисту думку одного з науковців, влада вирішила встановити вздовж Бугу 7-10 метрів прибережної захисної смуги, що прямо суперечить Водному кодексу. Відповідно до ст. 88 кодексу прибережна зона для великих річок має становити 100 метрів.
Закон «Про місцеве самоврядування» (частина 3 статті 9) свідчить, що міська рада зобов'язана розглянути проєкт рішення «Про створення сучасного парку відпочинку «Спартак». Щоправда, відкритим залишається питання, чи підтримають депутати вінничан.
За детальною інформацією та коментарями звертатись до представниці ініціативної групи Любові Кошелевої за номером телефону 0 (97) 763 74 22
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:00
13 вересня
Знижки від 35% на інструменти — Dnipro-M проводить Гаражний сейл
Новини компаній
13:00
12 вересня
17:00
11 вересня
Понад 3,2 млн грн на підтримку дітей-сиріт зібрано завдяки клієнтам мережі магазинів EVA
Новини компаній
15:00
10 вересня
Оголошення
20:30, 3 вересня
01:05, 11 вересня
12:36, 6 вересня
14:46, 11 вересня
live comments feed...
Коментарі