Мер Хмільника просить депутатів його зняти і готовий до покарання

«Ну зніміть мене, зніміть», – майже так просив у неділю на позачерговій сесії 15-тьох депутатів Хмільницької міськради голова Хмільника Василь Грушко. «Виберіть кого хочете, а я піду у відставку», – хитро посміхався мер, бо «щиро» лукавив, достеменно знаючи, що ні кворуму не має (депутатський корпус м. Хмільник налічує 40 обранців – авт.), та й легітимність призначеної ним сесії у вихідний день під питанням.

Бунт у дипкорпусі

Про необхідність скликання позачергової сесії заявила ініціативна група із 19-ти депутатів Хмільницької міськради. Причина – рішення міськради не відповідають озвученим на сесіях. Тобто, депутатам заявляється питання, вони голосують або ні, але то не має значення. Оскільки все затверджується так, як потрібно міській владі. «Кидки» депутатського корпусу відбувались неодноразово. Системність виявили, коли до перевірки взялась тимчасова контрольна комісія з перевірки рішень міської ради. «Повсталі» проти мера депутати заявляють – більшість питань стосувалось земельних ресурсів міста.

– На позачерговій сесії, яку пропонувалось провести 10 червня, мали заслухати звіт голови тимчасової контрольної комісії з перевірки рішень міської ради. Виявлено багато порушень щодо рішень, які не слухались на сесії, але торкаються питань земельного ресурсу нашого міста. Вони ніби-то були прийняті депутатами, але не слухались на сесії, – стверджує депутат міської ради трьох каденцій Тетяна Карпенко.

«Заявка» від депутатів прозвучала 23 травня. Міський голова із вимогами погодився і, оскільки йшов у відпустку, призначив позачергову сесію на п’ятницю – 7 червня. Депутати погодились.

Мерський «фарс-мажор»

Але 7 червня мер з’явився у місті аж під вечір. Виправдовувався, мовляв, не встиг приїхати раніше. Про те, що вояж Василя Грушко затягнеться, депутати не знали і готувались до сесії. А клерки міськради були в курсі подробиць «розкладу руху» мера і вивішали на офіційному сайті об’яву про перенесення сесії на неділю, 9 червня. Побачивши «цидулку» (відповідне рішення так і не було опубліковано на сайті – Авт.), депутати вирішили попередити керманича листом, де зазначили про порушення трудового законодавства.

– Проведення сесії у неділю – порушення законодавчих норм, особливо якщо у цей день йдеться про прийняття нормативно-правових актів. Окрім того, зміна дати проведення сесії має відбуватись не пізніше, як за 10 днів до сесії, – наголосив екс-мер Хмільника, депутат міської ради Володимир Мельничук.

Але, попри аргументи, певне, меру таки дуже кортіло попрацювати у вихідний.

– Я був у відпустці і ось тільки вийшов – задля сесії. А мій заступник – Петро Дреженков (депутат міськради, якого, до речі, на скандальній сесії у неділю не було – Авт.) йде у відпустку 10 червня, бо 14-го одружується. І я просив Вас – дайте людині одружитись, просив зібратись на позачергову сесію у липні, але бачу, що настала принципова позиція. Я допустив помилочку – щось я думав, що буду 7-го числа у місті, але приїхав пізно увечері. Я запізнився… Ну, сталося так, як сталося, – скромно потупив очі Василь Грушко та додав, що згоден вислухати висновки комісії навіть у міському Будинку культури і «почервоніти» при людях.

– Я надзвичайно демократичний голова і готовий понести будь-яке покарання аж до того, що навіть піти у відставку, – продовжував запопадливу промову Василь Васильович. – Люди добрі, депутати, проголосуйте мою відставку і я подякую всім і піду. І керуйте містом…

Далі буде…

Кворуму (щонайменше 21 депутат – Авт.) на позачерговій сесії 9 червня так і не зібралось: хтось із депутатів проігнорував свої обов’язки, бо послався на вихідний день, комусь «справи сердечні» були актуальніші, ніж імпічмент, а хтось просто заплутався у датах. Отже головуючий – Василь Грушко – вирішив, що варто все ж таки зібрати обранців у понеділок – 10 червня, як і просили того самі депутати ще наприкінці травня.

До чого ці плутанини у датах позачергової сесії, міський голова певне знає краще. Кажуть, що депутати вимагатимуть притягнення до відповідальності осіб, причетних до порушень законодавства. Тож, певне, влада тягне час від відпустки до відпустки.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов