Михайло Потупчик: «На Вінниччині в кожному селі, яке нараховує понад 300 жителів, є як мінімум 2-3 металодетектори»

Михайло Потупчик, завідуючий сектором охорони культурної спадщини Управління культури і туризму Вінницької ОДА, під час круглого столу на тему "Обговорення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії нелегальним розкопкам та обмеження цивільного обігу археологічних предметів" (реєстр. № 2616)", що відбувся у Верховній Раді України 11 червня 2013 р., оприлюднив дані, згідно яких на кожен населений пункт області припадає по 2-3 металодектори.

 «Ще 10 років тому на території Вінницької області такої проблеми як «чорна археологія» майже не існувало. Були поодинокі випадки, проте, то були не «наші», а «зальотні». Металодетектори – то була якась диковинка. Зараз, на нинішній момент, «чорна археологія» набула епідемічного характеру. Якщо раніше були спроби пограбування курганів і вони були поодинокі та досить наївні, то тепер чітко видно, що використовується пошукова техніка. Адже виходять чітко на поховання і ні на міліметр в сторону. І таких випадків навіть не десятки, а  сотні.

Якщо раніше метало детектор коштував до 1000 доларів, то тепер у Вінниці на базарі металодетектор кустарного виробництва можна купити буквально за 300. В кожному селі, повірте мені, яке нараховує понад 300 жителів, є як мінімум 2-3 металодетектори. Крім «чорної археології», є ще й так звана «військова археологія». Тому необхідно обов’язково ліцензування використання металодетекторів. Це не панацея, але з проблемою необхідно щось робити. Тому я вважаю, що необхідно підтримати цей законопроект – він конче необхідний для збереження нашої культурної спадщини».

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов