• Головна
  • Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього музею ім. А.Ф. Луньова
16:10, 9 лютого

Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього музею ім. А.Ф. Луньова

Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього музею ім. ...

Український боксер-професіонал, чемпіон світу, Європи та інтерконтинентальний чемпіон за різними версіями Роман Олександрович Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера (Євгеній Литвак) вартістю 57.600 грн до Пархомівського художнього музею ім. А.Ф. Луньова, зазначивши:

Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього м..., фото-1

Нещодавно у Вінниці пройшла друга виставка колекції картин художника Алекса Крамера, яка викликала цікавість поціновувачів оригінальності творчості цього автора. Мене зацікавило не тільки те, що зображено на самому полотні, а й те, що це одна із 13 картин, які є ілюстрацією до книги «Епоха слави і надії». Автор зробив книгу безкоштовною. Виставка картин була також безкоштовною. Те, що робить Євгеній Литвак – мистецтво, і я вважаю, що їм потрібно ділитися. Мені відома історія вашого музею: Луньов передав закладу особисту колекція зразків образотворчого мистецтва, яка стала основою першої експозиції, а пізніше вас підтримали харківські художники, які подарували у перші роки його існування близько 50 творів. Це мене надихнуло, і я вирішив зробити свій внесок у розвиток цього унікального закладу. Я вважаю, що якщо в українському музеї Луньова є роботи  Пікассо та Рембрандта, то і для картини вінницького  художника Алекса Крамера також знайдеться місце. На цю картину є документи та експертна оцінка, тож вдалося її застрахувати й передати поштою.

Картина «Рептилоїд 060»

Художник Алекс Крамер

Олія полотно 600:800 2020 рік

Картина №060 написана на початку 2020 року та є однією з найбільш яскравих серед майже 100 полотен митця, адже написана в період депресії: саме в цей час пропав безвісти близький товариш Василь Котець, у якого залишилася жінка й дві доньки. Саме тому назва картини – це номер квартири, в якій проживає родина друга Євгенія Литвака.

Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього м..., фото-2

Написана олією та є однією з 13 ексклюзивних картин ілюстрацій книги «Епоха слави та надії» Євгенія Литвака. А саме: 1 частина. 20 розділ. Ніколас Романов рятує Анну у Великому Театрі. Від удару по голові він втрачає свідомість. Йому ввижаються рептилоїди.

На полотні зображений рептилоїд жіночої статі, в сучасному одязі, з великою червоною парасолькою, на тлі Великого Московського Театру. Рептилоїд має вигляд туриста, який немов позує для художника.

Український боксер-професіонал Роман Головащенко подарував картину «Рептилоїд 060» художника Алекса Крамера до Пархомівського художнього м..., фото-3

Рептилоїд відводить увагу глядача від будівлі колоніального стилю на задньому фоні та виражає головну думку роботи, інтегровану в сюжет роману, – «незвичне серед нас».

Композиція картини досить проста і при цьому дуже строга, всі дрібниці та деталі заздалегідь продумані творцем.

Споглядач роботи ніби бере участь у створенні цього портрету на цій  площі. Для урівноваження цього руху художник малює картину з глибоким фонтаном, у той час як у воді розтікається денне сонячне світло. Рептилоїд, який позує художнику, виглядає природно, наче завмер у часі.

Портрет виконаний у примітивних тонах, як і більшість його робіт. Незважаючи на таку спрощеність, зображення створює ефект присутності.

Після №060 художник починає працювати над серією картин у реалістичному живописі. Картину «Рептилоїд» можна віднести до найвідоміших робіт Алекса Крамера та ілюстрації теорії змови.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...