• Головна
  • Діти привозять із моря бронхіт і пневмонію
09:02, 18 червня 2013 р.

Діти привозять із моря бронхіт і пневмонію

Донька 28-річної Наталії Василишиної з Вінниці почала часто хворіти після відпочинку на морі. Щомісяця має нежить чи кашель.

— Коли малій було півтора, відпочивала в Сочі у родичів, — каже жінка. — За кілька днів після приїзду почалися соплі — видно, хапнула інфекцію. Кілька годин блювала, мала температуру. Я з переляку викликала "швидку", і нас одразу відвезли в інфекційне відділення. За два дні звідти втекли. Відпочинку не вийшло. Як повернулась у Вінницю, мала знову захворіла на три тижні. Потім цілий рік то застудиться, то чхає, то кашляє.

Столичний пульмонолог Євген Симонець, 36 років, радить їздити на відпочинок із дітьми не менш ніж на три тижні. Вони погано переносять зміни клімату, але найважче — далеку дорогу.

— Знижується імунітет і найперше страждають легені. Влітку за тиждень приводять до десятка хворих малюків після курортів. Родина з двома дітьми поїхала в Туреччину на тиждень. Хлопчику 8 років, а дівчинці 5. Там у них почався нежить, промивалися солоною водою. Від укусів комарів пішли червоними плямами. Як летіли додому, в аеропорту піднялася температура. Наступного дня були в мене з гострим бронхітом. Такі поїздки тільки ослаблюють. Потім восени і взимку батьки не можуть збагнути, чого діти хворіють.

Найбільше слабують після екзотичних країн — Мальдивів, Таїланду, Домінікани. Там вологіший клімат, ніж у Єгипті, Тунісі чи Греції.

— Через вологість утворюється більше мокроти, тому діти довше видужують. Недавно батьки 6-річної дівчинки дзвонили з Таїланду. В неї піднялася температура, лихоманило. Їздили на 12 днів. Під кінець поїздки взяли доньку на екскурсію. Довго їхали в кондиціонованому автобусі, а на вулиці спека. Від різких перепадів температури дитина захворіла, додому летіла з температурою. Лікував від пневмонії три тижні.

У немовлят хвороби розвиваються швидше ніж у старших дітей. Їх можна везти лише здоровими.

— Дитина має бути в шапочці. Не можна засмагати. Сонця в тіні для здоров'я вистачить. Температура води має бути щонайменше 22 градуси. З 11.00 до 16.00 дитина має спати або гуляти в тіні. Кладіть у ліжко о дев'ятій вечора.

Беруть пантенол і ліки від алергії

Євген Симонець радить брати в дорогу протиалергійні ліки. За кордоном вони дорожчі.

— Може бути алергія на укуси місцевих комах, на планктон у морі й на рослини. Також у аптечці має бути спрей від опіків, краще пантенол, креми від укусів комарів. Обов'язково — ентеросгель, активоване вугілля, порошок марганцівки для приготування розчину на випадок отруєння. Також левоміцетин. Його п'ють при вираженій інфекції — нудоті, блювоті, проносі.

При ознаках застуди пити противірусні з інтерфероном або ремантадином.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...