У Вінниці встановили сміттєві контейнери для… батарейок

Спеціальні контейнери для старих і непотрібних батарейок, які своє відпрацювали, встановлять у школах і вузах Вінниці.

Такі "пункти збору" планують обладнати у школах: № 2, 8, 11, 13, 21, 23, 26, 27, 30, 32, 35, а також у технічному й педагогічному університах, у бібліотеці ім. Тімірязєва. Упізнати смітники для відпрацьованих батарейок просто - адже контейнери стилізовані під самі батарейки. До слова, той пункт, який збере з 1 червня по 1 листопада найбільшу кількість батарейок, отримає приз - телевізор, ноутбук або фотоапарат.
- Проект "Еко-операція 2013" є продовженням операції 2012 року, що мала на меті показати збір відходів різних видів у Вінницькій і Хмельницькій областях та Польщі. Цього року мета проекту - ознайомити Україну з польським досвідом збору батарейок, - розповідає Тетяна Рибак - аудитор екологічного товариства "Пласт", експерт проекту. - Розпочинаємо з Вінниці. Тут ми влаштовуємо місця для збору та поступово ознайомлюємо населення зі шкодою цих приладів, якщо вони потрапляють на смітник, а не у спеціальний контейнер.
Найближчим часом у Вінниці також обіцяють створити електронну мапу, на якій будуть вказані пункти прийому батарейок. Мапу можна буде знайти на вінницьких Інтернет-ресурсах. А після повного наповнення контейнеру відпрацьовані батарейки відвезуть до Львова. Там нещодавно почало роботу державне підприємство "Аргентум", яке займається переробкою батарейок. Львів'яни готові працювати на всі області України, розпилюючи та розбираючи на "запчастини" хімічний склад кожної батарейки. Після обробки їх будуть використовувати як домішки у медичних цілях.
 

Коментар

Тетяна Рибак, експерт проекту
- У чому ж полягає велика небезпека маленької батарейки? В них є велика кількість металів - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець, цинк, які мають здатність накопичуватись у живих організмах, у тому числі і в організмі людини, та завдавати значної шкоди здоров'ю. Безпечно викинута у сміттєве відро батарейка потрапляє на сміттєзвалище, де кожного спекотного літа разом з іншим сміттям тліє, з хмарами диму випускаючи діоксини. Навіть мінімальним дозам цих отруйних сполук людство зобов'язане онкологічними та репродуктивними захворюваннями. А ще отруєннями, уповільненим розвитком та слабким здоров'ям дітей. Небезпечні речовини з батарейок проникають через землю в підземні води, далі в ґрунти, воду, рослини. Ну а згодом - прямо до нас на стіл з їжею та напоями.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов