• Головна
 • Чи є робота для українських жінок у Польщі?
Новини компаній
17:23, 12 травня 2022 р.

Чи є робота для українських жінок у Польщі?

Новини компаній
Чи є робота для українських жінок у Польщі?, фото-1

З початком повномасштабної військової агресії Російської Федерації на території України, більш як 4,5 мільйона осіб були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. За офіційними даними, у Польщі проживає 2 мільйони 175 тисяч громадян України. Левова частка з них жінки.

Українці обирають для себе перспективу залишатися у великих польських містах. Для жінок перед пошуком роботи стоїть завдання влаштувати своїх дітей у школу чи дитячий садок. Актуальними залишаються пошуки роботи у мегаполісах, топ-міста незмінні Гданськ, Лодзь, Вроцлав, Краків та Варшава.

Не всі українські спеціалісти з високою кваліфікацією можуть знайти у Польщі роботу за професією. Здебільшого це стосується освітян, юристів, фінансистів тощо. Часто перепоною стає законодавство та мовний бар'єр. Проте, великий попит мають вакансії з медичної сфери — роботодавці готові наймати медсестер та паліативних працівників, лікарів вузького профілю та анестезіологів.

Через те, що автоматизація польських підприємств залишається на слабкому рівні, успішне працевлаштування жінок — важливе питання порядку денного.

Як зазначає Наталія Мискова, директор міжнародної рекрутингової агенції Grupa Progres, сьогодні на польському ринку праці переважає попит на чоловіків. Натомість більшість кандидатів на працевлаштування це жінки. Польські працедавці знайшли вихід зі ситуації:

 • Місцеві підприємства замінили чоловічі робочі місця на жіночі. Тепер 1 чоловіче робоче місце пристосоване для 2-3 жінок.
 • Додатково працедавці набирають жінок виконувати неважку фізичну роботу: прибирання, сортування фруктів, праця на автоматизованих лініях виробництва тощо.
 • Підприємці також готові запропонувати працю сімейним парам. Якщо жінці важко знайти роботу, Grupa Progres створює резервну реєстрацію кандидаток. Коли з'являються нові вакансії, першочергово їх пропонують жінкам.
 • Працедавці пропонують зручні робочі графіки для жінок з дітьми. Можете з іншими жінками по черзі стежити відразу за кількома дітьми та не хвилюватися за їхню безпеку, під час робочої зміни.

Актуальним залишається запит на вакансії у сфері послуг — перукаркою, бариста, листоношею, продавчинею, робітницею на склад, кухаркою, кондитером, пекарем, офіціанткою, садівницею, прибиральницею або ж доглядальницею. Не менший попит мають вакансії пакувальниць на фабриках та сортувальниць на заводах. Така робота не вимагає особливих професійних навичок і підійде як студентам, так і людям з невеликим досвідом роботи.

Вимоги від роботодавців зазвичай мінімальні: наявність біометричного паспорта, медичної книжки (яку за фіксовану оплату часто можна виробити безпосередньо перед початком роботи), базові знання польської або англійської мови, мінімальний попередній досвід роботи та хороші особистісні якості (відповідальність, чесність, комунікабельність).

Чимало роботодавців при оголошенні вакантних посад для українок при працевлаштуванні гарантують ряд додаткових переваг та бонусів, а саме:

 • офіційну зарплату
 • надбавки за понаднормові години роботи (до 20% від суми заробітної платні в залежності від вакансії)
 • надбавки за нічні зміни (до 50% від зарплати в залежності від вакансії)
 • надбавки за роботу у вихідні та святкові дні
 • оплачувані лікарняні
 • страховий поліс
 • безплатне проживання у квартирі у перший місяць роботи (з можливістю подальшої оренди, яку вираховують із зарплати)
 • житло у великих польських містах, яке близько розташоване до важливої інфраструктури (супермаркети, аптеки, школи, дитячі садочки, зупинки громадського транспорту, вокзал тощо)
 • допомогу з пошуком працевлаштування інших членів родини
 • допомогу ментора у перші тижні роботи на підприємстві

Шукаєте легальну роботу у Польщі?

Спеціалізована рекрутингова компанія Grupa Progres (https://grupaprogres.pl/) допоможе вам з пошуком безплатних вакансій. Ми надамо кваліфіковану консультацію щодо працевлаштування та ознайомимо з потенційними умовами праці.

Наша компанія запустила електронну пошту, на яку українці можуть надсилати резюме.

Будь ласка, відправте своє резюме на ел. скриньку [email protected]

Також ми підготували анкету для людей, які на даний час знаходяться у Польщі. У ній можна залишити свої контактні дані, а також ваше поточне місце проживання у Польщі.

Надсилайте резюме або ж заповнюйте анкету: https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...