• Головна
  • У Вінниці взялися за перевірку стану бомбосховищ
15:30, 26 липня 2022 р.

У Вінниці взялися за перевірку стану бомбосховищ

У Вінниці взялися за перевірку стану бомбосховищ

У Вінниці завершується формування фонду захисних споруд. Наразі звіряють інформацію про місця, які можуть бути захистом для населення. Для цього необхідно перевірити понад дві тисячі багатоповерхових будинків, існуючих сховищ та комерційних будівель, де вінничани можуть перечекати повітряну тривогу. Щоб оперативно виконати завдання, міська рада сформувала 70 робочих груп. До складу кожної увійшли працівники Головного управління ДСНС України у Вінницькій області. Для того, щоб робота відбулась швидко і якісно, прохання до вінничан сприяти робочим групам.

Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

У Вінницькій міській територіальній громаді регулярно проводиться робота з перевірки та підготовки споруд цивільного захисту населення, які вінничани можуть використання у випадках надзвичайних ситуацій.Чергова перевірка відбулась на початку цього року відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради від 30 грудня 2021 року, про що вінничан повідомляли на офіційному сайті міської ради https://cutt.ly/gZypDJR . В результаті було приведено у відповідний санітарний стан більше тисячі підвальних приміщень в багатоповерхових будинках.

Сформовано базовий перелік захисних споруд цивільного захисту, який передали в Головне управління ДСНС України у Вінницькій області для звірки з електронним реєстром, що передбачено Кодексом цивільного захисту України.

9 лютого 2022 року цього року на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій йшлося про необхідність привести у відповідний санітарний та протипожежний стан приміщення, які мають недоліки. Окрім того, місця розташування таких об’єктів балансоутримувачі мали позначити табличками та покажчиками https://cutt.ly/dZyso4t

На цьому тижні робочі групи ще раз перевірять місця, які можуть бути захистом для населення. Увагу звертатимуть на наявність світла, опалення, розетки, каналізації, водопостачання, вентиляції, наявність засобів пожежогасіння, радіоприймачів тощо. Не менш важливим елементом є наявність вказівника на вході та покажчиків в найближчому радіусі.

Згідно із п. ч. 8, 9 ст. 32 Кодексу цивільного захисту, утримання захисних споруд цивільного захисту у готовності до використання за призначенням здійснюється суб’єктами господарювання, на балансі яких вони перебувають, за власні кошти.У разі використання однієї захисної споруди кількома суб’єктами господарювання вони беруть участь в утриманні споруди відповідно до укладених між ними договорів. Тому, наприклад, за стан сховища колишнього заводу відповідають, акціонери товариства (власники), або орендар. Також це можуть бути приватні особи, управлінські компанії та ОСББ.

Планується перевірка більше двох тисяч багатоповерхових будинків та різних комерційних об’єктів на предмет наявності місць, де можна перечекати повітряну тривогу. Щоб мати можливість попрацювати по всіх типах споруд цивільного захисту, до складу робочих груп увійшли представники Головного управління ДСНС України у Вінницькій області.

Джерело: Новини Вінниці

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...